Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Закінчений злочин. Момент закінчення окремих видів злочинів і практичне значення правильності його встановлення.

Читайте также:
  1. E) с момента заключения подозреваемого под стражу до уведомления его об окончании производства следственных действий и разъяснения права ознакомиться с материалами уголовного дела
  2. I этап развития речи – подготовительный (с момента рождения до одного года).
  3. ICQ - это способ общения в сети, который позволяет вести беседу с любым зарегистрированным в системе ICQ и подключенным в данный момент к Интернету пользователем.
  4. III. Практичне засвоєння учнями нового матеріалу.
  5. Автоматизація процесу призначення IP-адрес вузлам мережі - протокол DHCP
  6. Актуальні проблемизлочинів проти здоров’я. Загальна характеристика й види. Здоров’я людини як безпосередній об’єкт посягання.
  7. Аналіз психолого-педагогічних підходів до визначення понятійного апарату дослідження
  8. Аналіз- це метод дослідження, який полягає в уявному розчленуванні цілого на складові і виділенні окремих сторін, властивостей, зв'язків.
  9. базове значення результативного показника.
  10. Безумовні вроджені рефлекси та їх значення в розвитку новонародженої дитини.

Тема:Стадії вчинення злочину.

Поняття і види стадій вчинення злочину, критерії і значення їх виділення

Стаття 13 КК визначила поняття закінченого і незакінченого злочину, встановивши:

„1. Закінченим злочином визнається діяння, яке містить усі ознаки складу злочину, передбаченого відповідною статтею ОЧ КК.

2. Незакінченим злочином є готування до злочину та замах на злочин”.

Отже, стадії вчинення злочину – це етапи розвитку злочинного діяння, які різняться між собою ступенем реалізації злочинного умислу і моментом його припинення.

Критеріями виділення видів стадій вчинення злочину виступає ступінь реалізації злочинного наміру і момент припинення злочину. КК визнає злочинними і караними три стадії вчинення злочину:

1) готування до злочину;

2) замах на злочин;

3) закінчений злочин.

Стадії вчинення злочину є видами цілеспрямованої діяльності, етапами реалізації злочинного умислу, досягнення певної мети і тому стадії вчинення злочину можливі лише у злочинах з прямим умислом. „замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння” (ст15 КК)

Стадії вчинення злочину не можливі для необережних злочинів, оскільки у винного нема наміру заподіяти шкоду. Іншими словами, якщо особа не бажає якогось наслідку, вона не може ні готуватися до нього, ні здійснити замах на його спричинення. Небажання настання наслідків є характерним не тільки для необережних злочинів, а й для злочинів з непрямим умислом. Якщо особа не бажала настання суспільно небезпечного наслідку, але свідомо допускала їх, вона повинна нести відповідальність за фактично спричинену шкоду навіть тоді, коли могла настати, але не настала, і більш тяжка шкода внаслідок її дій.

Закінчений злочин. Момент закінчення окремих видів злочинів і практичне значення правильності його встановлення.

Поняття закінченого злочину сформульовано у ч.1 ст. 13 КК.

Закінченим злочином визнається діяння, яке мітить всі ознаки складу злочину, передбаченого відповідною статтею ОЧ КК.

Злочин із матеріальним складом вважається закінченим з того моменту, коли настав вказаний у диспозиції статті ОЧ КК злочинний наслідок. Так, крадіжка, грабіж є закінченими з моменту заподіяння майнової шкоди, вбивство – з моменту настання смерті потерпілого. Якщо в злочинах з матеріальним складом не настали зазначені у диспозиції статті ОЧ КК наслідки, то може йтися лише про незакінчений злочин (готування чи замах).

Злочин з формальним складом вважається закінченим з моменту вчинення самого діяння незалежно від настання суспільно небезпечних наслідків. Так, розголошення таємниці усиновлення вважається закінченим злочином з моменту розголошення.

Злочини з усіченим складом – це різновид злочинів з формальним складом, у них момент закінчення перенесений законодавцем на попередню стадію, тобто на стадію готування, чи замаху.




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 124 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | <== 3 ==> | 4 | 5 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав