Читайте также: |
|
Підведення підсумків батьківських зборів починається на самому батьківських зборах: необхідно зробити висновки, сформулювати рішення, дати інформацію. Важливо з'ясувати і ставлення батьків до проведеного зборам, розумно заздалегідь підготувати необхідні опитувальні листи для оцінок і побажань батьків. Все це згодом стане предметом роздумів для класного керівника. Предметом аналізу повинні будуть стати: персональний склад батьків, що залишилися на особисту бесіду, запитання батьків в ході зборів, явка батьків, причини відсутності, участь батьків в обговоренні і т. д. Інформація про підсумки батьківських зборів повинна бути доведена до адміністрації школи і колег- педагогів.
30.
^ Вимоги до складання корекційної програми та корекційного заняття.
Даний вид діяльності має на увазі роботу з усунення відхилень у психічному, особистісному розвитку дитини і його роботи з розвитку її здібностей. Практичний психолог не тільки ставить діагноз на основі якого розробляє корекційну програму, а й сам здійснює значну частину корекційної роботи.
Дубровіна виділяє наступні етапи діагностичної корекційної діяльності:
1.
вивчення практичного запиту
2.
формулювання психологічної проблеми
3.
висунення гіпотез про причини спостережуваного явища
4.
вибір методів дослідження.
5.
використання методу
6.
формулювання психологічного діагнозу
7.
розробка рекомендованої програми психокорекційної або розвивальної роботи.
8.
здійснення цієї програми
9.
контроль за її виконанням.
Рекомендації психолога повинні бути конкретними і зрозумілими тим, кому вони призначені. Психолог несе повну відповідальність за то які він дає рекомендації, як він реалізує, кінцевий результат.
31.
^ Казкотерапія, як напрям діяльності ПС.
Казкотерапія - напрям практичної психології, яке, використовуючи метафоричні ресурси казки, дозволяє людям розвинути самосвідомість, стати самими собою, і побудувати особливі довірчі, близькі стосунки з оточуючими...
Яким чином, за допомогою казкотерапії вдається досягати таких цілей?
По-перше, казка завжди служила засобом зустрічі її слухача або читача з самим собою, тому що метафора, що лежить в основі казки виступала не тільки «чарівним дзеркалом» реального світу, але - в першу чергу - його власного, прихованого, ще не усвідомленого внутрішнього світу...
По-друге, націленість казкотерапії на розвиток самосвідомості людини, обумовлена сутністю казок, забезпечує як контакт із самим собою, так і контакт з іншими. Казкова метафора в силу притаманних їй особливих властивостей виявляється способом побудови взаєморозуміння між людьми.
По-третє, у казці відсутні прямо виражені моралізаторство або рекомендації, засвоєння необхідних моделей поведінки і реагування, нових знань про себе і світі відбувається непомітно, поволі.
Казкотерапія як психологічний метод накладає свої вікові обмеження при роботі з дітьми: дитина повинна мати чітке уявлення про те, що існує казкова дійсність, відмінна від реально існуючої. Зазвичай навик такого розрізнення формується у дитини до 3,5-4 років, хоча, безумовно, в кожному конкретному випадку необхідно враховувати індивідуальні особливості розвитку дитини.
Казка зазвичай виконує три функції: діагностичну, терапевтичну (корекційна) і прогностичну. ^ Діагностична сказкÐ ° передбачає виявлення вже наявних життєвих сценаріїв і стратегій поведінки дитини. Інструкції, які пред'являються дитині в даному випадку такі: «Вигадай казку про хлопчика п'яти років», «Вигадай будь-яку казку». Потім психолог проводить аналіз казки. Таким чином, може бути виявлений базовий життєвий сценарій, або стали звичними способами реагування поведінкові стереотипи дитини. Також діагностична казка може сприяти виявленню відносини або стану дитини, про які він не хоче або не може говорити вголос. Наприклад, перевірити ставлення дитини-дошкільника до розлучення батьків, можна, розповідаючи йому таку казку:
Терапевтична казка - казка, завдяки якій власне відбуваються позитивні зміни в стані і поведінці дитини.
Казкотерапевтична робота з дитиною може бути проведена різними способами:
1.
Для роботи може використовуватися існуюча авторська або народна казка.
2.
Терапевт і дитина можуть складати казку разом, одночасно драматизуючи її всю або окремі елементи.
3.
Дитина може складати казку самостійно.
32.
Аналітичний звіт практичного психолога.
Аналітичний звіт про проведену роботу за рік.
Пишеться у вільній формі, включає:
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 66 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |