Читайте также:
|
|
1. Судовий розгляд, як центральна стадія кримінального процесу та її структурні етапи (частини).
2. Загальні положення судового розгляду, їх поняття, види та значення.
3. Межи судового розгляду.
4. Процедура судового розгляду.
Теми рефератів для розгляду на практичному занятті.
1. Головуючий у судовому засіданні: поняття, повноваження.
2. Проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження.
3. Обрання, скасування або зміна запобіжного заходу в суді.
4. Наслідки неприбуття учасників судового розгляду.
5. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження та проведення слідчих (розшукових) дій під час судового провадження.
6. Відмова від підтримання державного обвинувачення.
ІІ. ЗАДАЧІ
Ш. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ (2 години)
1. Заходи, які застосовуються до порушників порядку судового засідання.
2. Правове положення запасного судді.
3. Дій суду при встановленні в судовому засіданні неосудності обвинуваченого.
4. Об’єднання і виділення матеріалів кримінального провадження на стадії судового розгляду.
5. Оформить обвинувальний вирок суду.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИВЧЕННЯ ПИТАНЬ ТЕМИ
Судовий розгляд – центральна стадія кримінального провадження, в якій суд першої інстанції за активною участі сторін розглядає і вирішує справу по суті, тобто остаточно з’ясовує всі обставини кримінального правопорушення, перевіряє та оцінює докази і на цій основі ухвалює вирок або постановляє ухвалу.
Загальні положення судового розгляду — це встановлені законом правила, які виражають особливості здійснення кримінального провадження в стадії судового розгляду та найбільш істотні вимоги до його порядку. До них належать: строки і загальний порядок судового розгляду; незмінність складу суду при розгляді справи; головуючий у судовому засіданні; безперервність судового розгляду; безпосередність дослідження показань, речей і документів; учасники судового провадження; наслідки неприбуття учасників судового розгляду; право перебувати в залі судового засідання та обов’язки присутніх; заходи до порушників порядку судового засідання; порядок обрання, скасування або зміна запобіжного заходу в суді; проведення експертизи, слідчих (розшукових) дій та застосування заходів забезпечення кримінального провадження в суді; об’єднання і виділення матеріалів кримінального провадження; зупинення судового провадження; проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження.
Кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється професійним суддею одноособово. Колегіально судом у складі трьох професійних суддів кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років. Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого - судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних. Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд.
Судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта.
Судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов’язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених КПК України. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
Судове засідання відбувається у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань. У разі необхідності окремі процесуальні дії можуть вчинятися поза межами приміщення суду.
Джерела, рекомендовані до заняття:
Нормативні акти
1. Конституція України від 28.06.96 р. (із змінами та доповненнями) // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. - Ст.141.
2. Кримінальний процесуальний кодекс України. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України». – Х.: Одіссей, 2012. – 360 с.
3. Закон України “Про судоустрій і статус суддів” від 7.07.2010 року // Відомості Верховної Ради України. – 2010. – №41-45. – Ст.529.
4. Інструкція про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним науково-дослідним установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів: Постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 1996 р. № 710 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.
5. Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів: Закон України від 23 грудня 1993 р. // Голос України. – 1994. – 2 березня.
Спеціальна література
6. Корчева Т.В. Проблеми діяльності захисника в досудовому провадженні та в суді першої інстанції: Монографія / Т.В. Корчева. – Х.: Видавець ФОП Вапнярчук Н.М., 2007. – 200 с.
7. Маляренко В.Т. Конституційні засади кримінального судочинства / В.Т. Маляренко. – К.: Істина, 2000. – 320 с.
8. Лобойко Л.М. Стадії кримінального процесу. Навчальний посібник / Л.М. Лобойко. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 176 с.
9. Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типов бланки та зразки процесуальних документів: науково-практичний посібник / [авт. кол.: Андреєв Р.Г., Блажівський Є.М., Гошовський М.І. та ін.]. – К.: Алерта, 2012. – 736 с.
10. Курс лекцій з кримінального процесу за новим Кримінальним процесуальним кодексом України (Особлива частина) [Текст] / [Хабло О.Ю., Степанов О.С., Климчук М.П. та ін.]. – К.: Нац. акад. внутр. справ, 2012. – 200 с.
Тема 19. Судові рішення.
Лекція (не передбачена).
Поняття та види судових рішень. Законність, обґрунтованість і вмотивованість судового рішення, як його властивості. Порядок ухвалення судових рішень, їх форма. Зміст ухвали. Види та зміст вироків. Окрема думка судді. Порядок проголошення та роз’яснення судового рішення, виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні. Заходи піклування про неповнолітніх, непрацездатних і збереження майна обвинуваченого. Звільнення обвинуваченого з-під варти.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 75 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |