Читайте также:
|
|
II. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ (2 години)
1.Загальні положення с прощеного провадження щодо кримінальних проступків.
2. Розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.
3. Особливості провадження в суді присяжних.
4. Процесуальний порядок провадження в суді присяжних.
5. Виклик присяжних. Відбір присяжних у суді.
6. Права і обов’язки присяжного. Порядок наради і голосування в суді присяжних.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИВЧЕННЯ ПИТАНЬ ТЕМИ
Головною ціллю спрощеного провадження щодо кримінальних проступків у кримінальному процесі є економія матеріальних затрат держави, часових затрат суду та учасників кримінального провадження.
Зазначений вид провадження спрямований на підвищення оперативності розгляду кримінальних справ за рахунок скорочення терміну розгляду окремого обвинувального акта до п'яти днів. Така оперативність розгляду суттєво наближує учасників кримінального провадження до його завершальної стадії і, відповідно, скорочує терміни захисту порушених прав громадян та момент настання виховного впливу на суб'єкта кримінального проступку. Отже, спрощене провадження щодо кримінальних проступків є логічним елементом приведення національного законодавства до європейських стандартів.
Правом ініціювання застосування спрощеного провадження наділяються прокурор та слідчий.
Вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Суд має право призначити розгляд у судовому засіданні обвинувального акта, який надійшов з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні, та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, якщо визнає це за необхідне.
Копія вироку за результатами розгляду обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надсилається учасникам судового провадження.
Вирок за результатами розгляду обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених статтею 394 КПК України.
Суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції, а кримінальне провадження судом присяжних здійснюється відповідно до загальних правил КПК України.
Після призначення судового розгляду судом присяжних головуючий дає секретарю судового засідання розпорядження про виклик присяжних у кількості семи осіб, які визначаються автоматизованою системою документообігу суду з числа осіб, які внесені до списку присяжних. Відбір присяжних здійснюється після відкриття судового засідання. Головуючий повідомляє присяжним, яке провадження підлягає розгляду, роз’яснює їм права та обов’язки, а також умови їх участі в судовому розгляді. Кожен із присяжних має право заявити про неможливість його участі в судовому розгляді, вказавши на причину цього, та заявити собі самовідвід.
Після закінчення відбору основних і запасних присяжних вони займають місця, відведені їм головуючим, та за його пропозицією складають присягу.
Джерела, рекомендовані до заняття:
Нормативні акти
1. Конституція України від 28.06.96 р. (із змінами та доповненнями) // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. - Ст.141.
2. Кримінальний процесуальний кодекс України: Закон України від 13.04.2012 // Голос України. – 2012. – 19 травня (№ 90-91).
Спеціальна література
3. Быков В.М. Причины вынесения присяжными заседателями необоснованных оправдательных вердиктов / В.М. Быков, Е.Н. Митрофанова // Росс. Юстиция. – 2010. - № 2. - С. 47-51.
4. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. У 2-х т. Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін.; за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова. – Х.: Право, 2012. – 664 с.
5. Русанова І.О. Суд присяжних в Україні: проблеми становлення та розвитку: монографія / І.О. Русанова. – Х.: ІНЖЕК, 2005. – 184 с.
6. Хавронюк М.І. Конституція України. Коментар основних положень щодо захисту прав і свобод людини та громадянина / М.І. Хавронюк. – К.: Літера, 2008. – 384 с.
7. Юрченко О.М. Проблеми нового Кримінального процесуального кодексу України щодо вирішення заяв і повідомлень громадян про кримінальні проступки / О.М. Юрченко // Юрид. наука. – 2012. - № 10. – С. 109-121.
ТЕМА 21. ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ.
Лекція (2 година).
Сутність і завдання провадження в суді апеляційної інстанції. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. Суб’єкти права на апеляційне оскарження. Процесуальний порядок і строки апеляційного оскарження. Форма та зміст апеляційної скарги. Процесуальний порядок, строки та межі перегляду процесуальних рішень в суді апеляційної інстанції. Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги (судові рішення суду апеляційної інстанції). Зміст ухвали суду апеляційної інстанції.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 77 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |