Читайте также:
|
|
1. Поняття, завдання та основні риси провадження в суді касаційної інстанції.
2. Суб’єкти, порядок і строки касаційного оскарження.
3. Провадження в суді касаційної інстанції. Рішення суду за результатами розгляду касаційної скарги.
Теми рефератів для розгляду на практичному занятті.
1. Види касаційного провадження у світової практиці.
2. Особливості касаційного провадження та його відмінність від апеляційного провадження.
3. Підстави для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції.
4. Новий розгляд справи після скасування судового рішення судом касаційної інстанції.
5. Закриття кримінального провадження судом касаційної інстанції.
ІІ. ЗАДАЧІ
Ш. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ (2 години)
1. Залишення касаційної скарги без руху або її повернення.
2. Підготовка касаційного розгляду.
3. Відмова від касаційної скарги, зміна і доповнення касаційної скарги під час касаційного провадження.
4. Межі перегляду судом касаційної інстанції.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИВЧЕННЯ ПИТАНЬ ТЕМИ
У касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції.
Ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених КПК.
Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції. Касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.
Протягом строку, встановленого на касаційне оскарження, матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані з суду, який виконує судове рішення, окрім суду касаційної інстанції.
Суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної
інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги. Він вправі вийти за межі касаційних вимог, якщо цим не погіршується становище засудженого, виправданого чи особи, стосовно якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру. Якщо задоволення скарги дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли скарги, суд касаційної інстанції зобов’язаний прийняти таке рішення.
Суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право:
1) залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення;
2) скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції;
3) скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження;
4) змінити судове рішення.
Джерела, рекомендовані до заняття:
Нормативні акти
1. Конституція України від 28.06.96 р. (із змінами та доповненнями) // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. - Ст.141.
2. Кримінальний процесуальний кодекс України: Закон України від 13.04.2012 // Голос України. – 2012. – 19 травня (№ 90-91).
3. Постанови Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах / упоряд. В.В. Рожнова, А.С. Сизоненко, Л.Д. Удалова. – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2011. − 456 с.
Спеціальна література
4. Бєлкін М. Проблемні питання апеляційного та касаційного оскарження судових рішень / М. Бєлкін // Право України. – 2010. - № 5. – С. 154-160.
5. Бобечко Н.Р. Апеляційне та касаційне оскарження судових рішень у кримінальному судочинстві України: наук.-практ. Посіб. / Н.Р. Бобечко; за ред. В.Т. Нора. – К.: Прав. Єдність, 2010. – 142 с.
6. Кримінальний процес: Підручник / Ю.М. Грошевой, В.Я. Тацій, А.Р. Туманянц та інш.; за ред. В.Я. Тація, Ю.М. Грошевого, О.В. Капліної, О.Г. Шило. – Х.: Право, 2013. – 824 с.
7. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / За заг. ред. професорів В.Г. Гончаренка, В.Т. Нора, М.Є. Шумила. – К.: Юстініан, 2012. – 1224 с.
ТЕМА 23. ПРОВАДЖЕННЯ У ВЕРХОВНОМУ СУДІ УКРАЇНИ.
Лекція (1 година).
Сутність і завдання провадження у Верховному Суді України. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. Право на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України. Строк подання заяви про перегляд судового рішення. Перевірка заяви та допуск справи до провадження Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Порядок розгляду справи Верховним Судом України. Повноваження Верховного Суду України. Рішення Верховного Суду України.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 62 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |