Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Безпека у населеному пункті .Правила поведінки дітей надворі

Читайте также:
  1. Аналіз основних наукових підходів до вивчення батьківського ставлення до дітей
  2. БЕЗПЕКА ВЕЛОСИПЕДИСТА
  3. Взаємодія сім'ї і дошкільного закладу у вихованні дітей
  4. Види делінквентної поведінки
  5. Відділ кримінальної міліції у справах дітей: структура, функції та основні напрямки діяльності.
  6. Вплив загадок на розвиток мовлення дітей-дошкільнят.
  7. Готовність до шкільного навчання розумово відсталих дітей
  8. Допомога на дітей одиноким матерям
  9. Дорожня безпека. Перехід дороги з обмеженою оглядовістю.Практична робота «.Моделювання ситуації дорожнього руху

Мета: обговорити з учнями, які небезпечні місця є у мікрорайоні школи; формувати у школярів уміння обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров'ю; допомогти засвоїти загальні правила безпечної поведінки дітей надворі; вчити відмовлятися позичати свої речі (велосипед, мобільний те­лефон) незнайомим і малознайомим людям; виховувати обережність, обачливість.

Хід уроку

I. О РГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУА Л ІЗА Ц ІЯ О П О РН И Х ЗН А Н Ь

— Де можна переходити залізничну колію? — Розкажіть правила переходу через залізничні переїзди.

— Чому гратися на залізниці небезпечно? — Пригадайте казку К. Чуковського «Бармалей». Чому із дітьми сталося

нещастя?

— Дітям важливо вміти обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де

ніщо не загрожує життю і здоров’ю.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРО КУ

— Саме про безпеку надворі ми сьогодні й поговоримо.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО М АТЕРІАЛУ

1. Повідомлення вчителя

— Ви дорослішаєте, і батьки відпускають вас самих гуляти все далі й далі

від дому. Але пам’ятайте: дорослі завжди повинні знати, де ви гуляєте і коли • ->

повернетеся.

2. Робота за підручником (с 102-104)

— Яке місце для гри є найзручнішим у місті?

— Де на дитячому ігровому майданчику слід бути особливо обережними?

— Розгляньте фотографії на с. 102. Де можна пограти в рухливі ігри,

футбол, бадмінтон?

— Де можна гратися у селі?

— Розгляньте малюнки на с. 103. Як поводитися з незнайомими людьми?

Які поради допоможуть уникнути небезпеки?

3. Ф ізкультхвилинка

V. УЗАГАЛ ЬН ЕН НЯ Й СИСТЕМ АТИЗАЦІЯ ЗНАН Ь

1. Робота в групах

— Об’єднайтесь у чотири групи: «Велосипед», «Самокат», «Мобільний телефон», «Скейт». і]

Розіграйте сценки, як можна відмовити малознайомим дітям у проханні позичити ваші речі.

2. Вправа «Мозковий штурм»

— Добре, якщо біля твого будинку є ігровий чи спортивний майданчик, тихий сквер або парк. Але поряд може бути чимало місць, небезпечних для

ігор і розваг. Це дороги, якими мчать автомобілі; будівельні майданчики і напівзруйновані будівлі, що приховують безліч небезпек; трансформаторні будки

та електричні підстанції, біля яких може уразити електричним струмом.

— Поміркуйте, де біля вашого будинку безпечно гуляти, а де — небезпечно.

Клас

З ап ам ’ят айт е! Обирайте безпечні місця для ігор та розваг.

3. Розгадування ребусів (с. 104)

4. Тест «Так чи ні?»

1) Ігри у піжмурки можна проводити:


О між будинками;

О У покинутих будинках та новобудовах;

О на деревах;

О біля трансформаторних будок і щитових.

2) Профілактикою пограбувань є такі дії:

О носити із собою коштовні речі;

О не носити ключ так, щоб його було видно;

О не ховати ключ під килимком перед дверима;

О не називати свою адресу незнайомим;

О не приводити додому незнайомих.


VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Які місця для ігор і розваг ви обираєте на вулиці?

— Які місця для ігор і розваг ви не обираєте на вулиці? Чому?

— Розкажіть, чи є біля школи небезпечні місця для ігор.

— Обговоріть з членами родини небезпечні місця для розваг біля вашого

будинку.

— Якщо ви потрапили у біду, до кого будете звертатися по допомогу?

— Розкажіть про ці правила вдома.

 




Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 27 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | <== 5 ==> | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2023 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав