Читайте также:
|
|
Характер і здоров:я. Практична робота. Визначення позитивних і негативних рис характеру казкових героїв»
Мета: сформувати уявлення учнів про якості особистості; навчати школярів розпізна
вати позитивні і негативні риси характеру, визначати риси характеру літературних
персонажів; виховувати бажання вдосконалювати позитивні риси характеру і стри
мувати негативні.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Придивіться одне до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється
зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна від
мінність — це настрій.
З’ясуймо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішній урок.
У кожного з вас на парті знаходяться картки, на яких зображено контури
людського обличчя. Домалюйте, будь ласка, контур рота, який відповідає те
перішньому вашому настрою: хороший настрій; нормальний настрій; поганий
настрій.
— А тепер покажіть ці обличчя мені.
— Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен
з вас має різний настрій. Чому один з вас байдужий, другий — стривожений,
а третій — спокійний?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Ми починаємо вивчати новий розділ «Здоровий дух». У ньому ви дізнає
тесь про характер людини, самооцінку характеру, про уяву і здоров’я, про те,
як навчитись учитися та відпочивати. Тема нашого уроку — «Характер лю
дини».
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 121-122)
— Що таке характер, натура, вдача людини?
— Які бувають риси характеру?
— Розгляньте малюнок на с. 121. Наведіть приклади позитивних рис ха
рактеру.
— Наведіть приклади негативних рис характеру.
— З чого можна зробити висновок про характер людини?
— Що дає знання характеру людини?
— Що дає знання свого характеру?
— Розгляньте фотографії на с. 122. Доведіть, що характер позначається на
здоров’ї самої людини та її оточення.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 122-123)
1) Читання вірша І. Сварника «Найкраща риса».
— Назвіть героїв вірша І. Сварника «Найкраща риса».
— Про які людські риси говорили рослини? Перелічи ці риси.
— Яку думку висловила людина? Чи можна з нею погодитися?
— Про які риси характеру ви дізналися? Це позитивні чи негативні риси
характеру?
2) Розгадування ребуса.
Характер.
3) Робота в парах.
Учні по черзі називають позитивні риси характеру сусіда по парті. Учитель
пропонує скористатися таблицею «Риси характеру» (див. додаток на с. 77).
4) Практична робота.
— Розгляньте малюнок на с. 121. До якої казки цей малюнок?
— Визначте позитивні та негативні риси характеру героїв казки «Котиго-
рошко».
— Чого навчає ця казка?
— Які ще риси характеру ви знаєте?
— Пригадайте і назвіть героїв казок з позитивними і негативними рисами
характеру. Запишіть їх на дошці та проаналізуйте, які риси характеру вам по
добаються, а які — ні. Які з них завдають шкоди здоров’ю, а які,— навпаки,
зміцнюють його.
Запам’ятайте! Характер людини впливає на здоров’я. Людина може змі
нити риси свого характеру.
2. Гра «Угадай, хто це»
— Сукупність видимих ознак людини (колір очей, волосся, зріст) — це її зо
внішність. Якості, що виявляються у поведінці людини,— це її характер.
Пограйте в гру. Ведучий виходить з класу, а всі решта домовляються, кого
з них він має вгадати. Повернувшись до класу, ведучий може поставити три за
питання про зовнішність або риси характеру людини, а після цього назвати її
ім’я. Наступним ведучим стає той, чиє ім’я вгадали.
Наприклад:
— Це хлопчик?
— Ні!
— В неї довге волосся?
— Так!
— Вона сміхотлива?
— Так!
— Це Іринка.
— Правильно!
Запам’ятайте! Характер людини виявляється у її поведінці.
3. Чому так говорять?
— Як ви розумієте вислів: «Очі — дзеркало душі людини»?
— Що мають на увазі, коли кажуть про когось: «Людина з великої літери»?
— Що, на вашу думку, означають слова «добрий характер», «лагідна
вдача»?
Запам’ятайте! Внутрішня краса людини важливіша за зовнішню.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
— Що таке характер?
— Які риси характеру притаманні і дівчаткам, і хлопчикам?
— Які риси маминого характеру вам подобаються? А татового?
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 36 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |