Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Розвиток пам’яті та уваги. Практична робота. Вправи на тренування зорової і слухової пам’яті та концентрації уваги

Читайте также:
  1. б) Вправи на репродукцію звуків
  2. Б. Практична частина
  3. Б. Практична частина
  4. Види уваги
  5. Виникнення і розвиток школи наукового управління.
  6. Виникнення козацтва та його розвиток.
  7. Виникнення та розвиток держави Арабський Халіфат та світової релігії ісламу.
  8. Виникнення, становлення та розвиток філософії
  9. Внесок Платона у розвиток управлінської думки.
  10. Вплив загадок на розвиток мовлення дітей-дошкільнят.

Мета: дати учням уявлення про пам'ять, увагу та їх зв'язок зі здоров'ям та навчанням;

вчити називати умови успішного навчання; довести необхідність навчання; розу­

чити вправи для тренування пам'яті та концентрації уваги; виховувати допитли­

вість, ініціативність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Чи легко вам учитися?

— Чи залежить навчання від здоров’я?

— Чи впливає навчання на здоров’я?

— Задля чого потрібно вчитися і чи потрібно це взагалі? Доведіть свою

думку.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як розвивати пам’ять та увагу.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 125-127)

— Розгляньте малюнки на с. 125. Яка справа для кожного учня є найголов­

нішою?

— Для чого потрібно вчитися?

— Від чого залежить успішність навчання?

— Що треба робити, щоб добре вчитися?

— Розгляньте малюнки на с. 126. Якою буває пам’ять?

— Як можна тренувати пам’ять?

2. Фізкультхвилинка

Гра «Будь уважним» (на відпочинок м'язів, ш иїт а очей)

— Сядьте рівно, руки покладіть на парту, заплющіть очі і під повільну

лічбу зробіть декілька обертів головою: на «раз» — підборіддя торкається

грудей; на «два» — голова нахиляється праворуч; на «три» — потилиця про­

висає над спиною; на «чотири» — голова нахиляється ліворуч. (Вправу вико­

нують 3-4 рази.)

— Розплющіть очі, подивіться на парту і сусіда, за командою вчителя по­

гляд переведіть на стіну, потім — у вікно, подивіться якомога далі.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над приказками

— Дитинчата багатьох тварин народжуються маленькими копіями до­

рослих. Вони вже вміють ходити, плавати, літати і добувати собі їжу. Люди —

найрозумніші істоти на Землі, але їхні діти народжуються безпомічними і не

здатними до самостійного життя. Однак у процесі навчання вони засвоюють

досвід не лише своїх батьків, а й минулих поколінь людства.

У народі кажуть: «Вік живи — вік учись». Ця приказка є особливо акту­

альною у наш час, коли у світі щодня з’являється безліч нової інформації.

Тому сучасній людині необхідно вчитися впродовж усього життя.

— Як ви розумієте прислів’я та приказки?

• Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.

• Вчений іде, а неук слідом спотикається.

• Де більше науки, там менше муки.

• Здобудеш освіту — побачиш більше світу.

• Знання злодій не вкраде, в огні не згорить і у воді не втоне.

• За дурною головою ноги бідні.

2. Вправа «Мікрофон»

— По черзі продовжіть речення: «Я вчуся для...»і

Запам’ятайте! Сучасній людині необхідно вчитися впродовж усього

життя.

— Мозок людини — ідеальний інструмент для навчання. Він здатний оброб­

ляти величезну кількість інформації і запам’ятовувати практично все, що ці­

кавить людину. Але в школі доводиться вчити не тільки те, що цікаво, а й те,

що потрібно знати дітям вашого віку.

— Назвіть умови, необхідні для успішного навчання.

Запам’ятайте! Добра пам’ять і увага допомагають у навчанні.

3. Практична робота. Вправи для тренування пам'яті і концентрації уваги

(с. 127-128)

1) Вивчення ігор «Бабуся складала у валізу...», «Чого не вистачає?», «Запам'ятай

порядок».

— Які ще ігри для розвитку пам’яті та уваги ви знаєте? Розкажіть про них

і пограйте разом зі своїми однокласниками. „

2) Гра «Зайвий предмет».

— Знайдіть «зайвий» предмет у кожному рядку (с. 128).

— За якими ознаками можна об’єднати ці предмети?

3) Гра «Знайди відмінності».

— Знайди відмінності між малюнками (с. 128).

Запам’ятайте! Пам’ять і увагу можна розвинути, граючи у спеціальні

ігри.

4) Робота з дидактичним матеріалом (див. додаток на с. 78)

4. Робота над прислів'ями

• Вік живи — вік учись.

• Важко знання добувати, зате легко носити.

• Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Які природні здібності допомагають вам учитися?

— Назвіть умови успішного навчання.

— Доведіть, що учневі потрібна увага.

— Чи можна розвивати пам’ять і увагу?

— Продовжіть речення.

• Щоб пам’ять не погіршувалася, потрібно...

• Щоб увага була стійкою, необхідно...

— Обговоріть удома з батьками, як можна тренувати увагу і пам’ять




Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 58 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | <== 11 ==> |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав