Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Правопорушення

Читайте также:
  1. Відповідальність за правопорушення у сфері господарювання
  2. Е)Відмінність цивільного судочинства від господарського судочинства, провадження у справах про адміністративні правопорушення.
  3. Про вчинення кримінального правопорушення

Мета: пояснити учням сутність правопорушень як порушення прав інших людей; формувати вміння стримувати безглузді бажання і вчинки, керувати собою, виробляти тверду волю; виховувати почуття правової самосвідомості, бажання дотримувати правових свобод та обов’язків, відповідати за свої вчинки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань (див. додаток на с. 46)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що є правопорушенням та якими бувають наслідки правопорушень.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 97–100)

— Розгляньте малюнки на с. 97. Які правила порушують діти? До яких наслідків це може призвести?

— Прочитайте текст на с. 98 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.


— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що треба пам’ятати, обираючи вчинок?

— Що таке правопорушення?

— Який обов’язок громадянина не виконують учні-забіяки?

— Які права іншої людини вони порушують?

— Що захищає людину від негідних учинків?


Робота в групі

— Розгляньте малюнки на с. 99. Чому хлопчик каже «Ні»?

— Ознайомтеся з думками про людину Григорія Сковороди на с. 100 і поділіться своїми враженнями щодо прочитаного.

Робота із словничком

— Знайдіть у словничку (с. 140–141) слово правопорушення. Дізнайтеся

його значення.

Робота в групі

— Розгляньте малюнки на с. 100. Які права людини порушують діти?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Складання «асоціативного куща»

1) Які основні правопорушення поширені серед дітей?

- Недотримання правил для учнів

- Порушення дисципліни

- Бійки

- Крадіжки

- Неслухняність

- Порушення правил переходу вулиці

- Азартні ігри в громадських місцях

- Бродяжництво


2) Чому люди порушують права іншої людини?

Причини правопорушень:

а) погано виховані, низькі моральні якості;

б) жорстокість, агресія;

в) безглузді бажання і вчинки, невміння керувати собою і відповідати за свої вчинки;

г) неблагополучні сім’ї, діти — сироти, діти вулиці;

д) конфлікти з однолітками;

е) погіршення умов життя;

ж) незайнятість дітей;

з) сучасний репертуар дитячих театрів, кіно, мультфільмів


.

2. Робота в групах

— Іноді діти бувають дуже жорстокі, не думають, до чого може призвести той чи інший необдуманий учинок. Вони можуть знущатися над тваринами, а пізніше — над людьми, забуваючи про людяність і мораль.

— А що таке мораль?

Мораль — це сукупність уявлень людей про те, що добре, а що — погано, як треба чинити в тому чи іншому випадку, які людські вчинки заслуговують на повагу, а які — на осуд.

Завдання для груп: навести якомога більше тверджень, які свідчать про аморальні вчинки.

Наприклад:


— Аморально не співчувати людині, коли з нею трапилася біда.

— Аморально заздрити успіхам однокласників.

— Аморально когось кривдити, ображати.

— Аморально хуліганити, бешкетувати.

— Аморально бути жадібним і зажерливим.

— Аморально користуватися результатами праці інших.

— Аморально розкидатися обіцянками і не виконувати їх.


— Чи поважає себе людина, яка чинить аморально? (Все те, що ти робиш комусь, робиш собі.) Чи вмієте ви відмовляти собі в аморальній поведінці? (Навести приклади.)

3. Робота в парах

1) Оберіть правильне твердження.

Ніхто не має права: ображати, читати, їсти, карати, подорожувати, свистіти, принижувати, працювати, бути жертвою війни, експлуатувати, грабувати, бути злодієм, приносити шкоду довкіллю.

2) Оберіть правильну відповідь.

— Що означає слово правопорушення?

а) Те, що належить до правознавства, правове;

б) те, що зобов’язує ставитися належним чином до інших і до себе;

в) порушення прав інших людей, поведінка, наслідки якої шкодять іншим;

г) відповідальність перед законом.

VІ. Підбиття підсумків. VІІ. Домашнє завданняС. 97–100.




Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 218 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | <== 7 ==> | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2026 год. (1.17 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав