Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Я вивчаю різні країни і народи

Читайте также:
  1. XVII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  2. А. Гетьман Правобережної України Павло Тетеря
  3. Аварійно - рятувальні служби України.
  4. АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ТА ЙОГО ОРГАНІВ
  5. Банківська система України. Правовий статус Національного Банку України
  6. Банківське право України: поняття , предмет регулювання, джерела і система
  7. Боротьба за відродження державності України(1917-1920рр
  8. Бюлетень ВАК України, № 5, 2009
  9. В статті 55 Господарського кодексу України визначено поняття суб’єкта господарювання та їх класифікація
  10. Варіант 1. Н. вдалося переправити через кордон України дану літературу та розклеїти їх на дошках оголошень.

Мета: продовжити ознайомлення учнів з різноманітністю країн і народів; вчити наводити приклади звичаїв інших народів; виховувати повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

— Поміркуйте, що спільного між усіма людьми на Землі і чим вони відрізняються одне від одного.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про різноманітність країн і народів.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 120–125)

— Прочитайте власні назви на с. 120. Знайдіть у кожному ряді «зайву» назву. Поясніть свій вибір. (Київ, Париж, Африка).

— Розгляньте фотографію на с. 120. Розкажіть про споруду, яку визнано новим чудом світу.

— Великий китайський мур — це воістину дивовижна споруда нашої цивілізації. Загальна довжина Великого китайського муру становить 8851 км і 800 м.

Великий китайський мур — найдовша штучна споруда у світі. При укладанні кам’яних блоків муру застосовували клейку рисову кашу з домішкою гашеного вапна. Великий китайський мур — найбільший і найдовший цвинтар у світі. За численними даними, його будівництво коштувало життів понад мільйона осіб. Великий китайський мур було включено до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО в 1987 р. як одну з найбільших китайських історичних пам’яток. До того ж, це одна з найвідвідуваніших пам’яток у світі — щороку тут бувають близько 40 млн туристів.

— Прочитайте текст на с. 121–124 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розкажіть, як у різних куточках Землі люди по-різному пристосовуються до умов життя.

— Розгляньте малюнки різних жител. Наведіть приклади, як у різних куточках Землі люди по-різному влаштовують своє житло.

Робота в парі

— Розгляньте фотографії і таблицю на с. 123. Розкажіть про найвищі хмарочоси світу.

— Народи, що населяють нашу планету, мають різні вірування та релігії.

У світі є такі основні релігії: християнство, іслам, іудаїзм, індуїзм і буддизм.

Вибір релігії — особиста справа кожної людини, і цей вибір треба поважати.

— Ознайомтеся із культовими спорудами основних релігій на с. 124.

Робота в парі

— Розгляньте малюнки на с. 125. Розкажіть, як називаються танці й музичні інструменти різних народів. (Індійський танець, африканський танець, іспанський танець «пасадобль», шотландський танець; африканський барабан джембе, волинка)

— Чи зацікавила вас якась країна? Якщо так — дізнайтеся про неї більше.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Бесіда з елементами розповіді

— Більшість країн світу є багатонаціональними. Україна — теж багатонаціональна держава. («Багатонаціональна» (про країну, державу) — яка складається з багатьох націй.) Чи згодні ви з висловом французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: «Якщо я на тебе не схожий, я цим тебе зовсім не ображаю, а, навпаки, обдаровую»? Як ви розумієте ці слова?

— Які народи, що проживають на території України, ви знаєте? Як ви вважаєте, вони мають однакові з нами права? Як ми до них повинні ставитися?

— Кожен народ має свою культуру, свої звичаї. Як проявити повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів?

— Знання культурних цінностей різних народів, національних свят дозволяє глибше пізнати душу народу, краще порозумітися. Народи, які проживають в Україні, повинні вивчати українську культуру. Якщо основою традиції якогось народу є загальнолюдські цінності, то вони сприймаються всіма народами і потребують толерантного ставлення.

2. Робота над прислів’ями

— Як ви можете пояснити такі прислів’я: «Кожен край має свій звичай», «Що сторона, то новина», «Чия хата, того і правда»?

— Чому в Україні дуже важливо знати звичаї різних народів?

— Які приклади звичаїв різних народів, що живуть в Україні, вам відомі?

— Як потрібно ставитися до звичаїв інших народів?

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VІІ. Домашнє завдання

С. 120–125.

 

 




Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 248 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | <== 12 ==> | 13 | 14 | 15 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав