Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Додаткова інформація

Читайте также:
  1. ДОДАТКОВА
  2. Додаткова
  3. Додаткова
  4. Додаткова
  5. Додаткова
  6. Додаткова
  7. Додаткова
  8. Додаткова
  9. Додаткова
  10. Додаткова інформація

Доменна система (служба) імен DNS вузлів забезпечує унікальність імен за рахунок ієрархічної структури, при цьому повна доменна адреса формується справа наліво шляхом додавання імен вкладених доменів, розділених крапкою.

Для відображення доменних імен на IP-адреса в Інтернет існує спеціальна розподілена база даних DNS, за допомогою якої можна перетворювати доменні адреси на числові IP-адреси. DNS спрощує роботу в Інтернет, даючи можливість не запам'ятовувати довгі ланцюжки чисел (IP-адреси). Сервери DNS – призначені для перетворення імен вузлів у відповідні IP-адреси.

Всього сьогодні використовується три рівні доменів:

1 – глобальний рівень; 2 – адміністративний рівень; 3 – управлінський рівень.

При створенні Інтернет для неї було визначено декілька доменів глобального рівня, які розділяють доменні адреси по їх належності до різних організацій.

 

Ім'я домена Організація
Gov Урядові організації
Mil Військові організації
Com Комерційні організації
Org Некомерційні організації
Edu Дослідницькі організації, учбові заклади
Net Організації, які займаються мережевими технологіями

 

Служба DNS створена в Інтернет в 1981 році, а з 2000 року стала основною службою перетворення імен в мережах Windows.

Потім з'явилися домени глобального рівня, які належать різним країнам, наприклад:

 

Ім'я домена Країна
Au Австралія
De Німеччина
Ru Росія
Ua Україна
Us США

 

Домени адміністративного рівня визначають організації, або групи організацій, підлеглі одному з глобальних доменів.

Управлінський рівень складають вузли (комп'ютери), на яких розміщена інформація, доступна через Інтернет. Наприклад, Web-сторінки, файли, програми.

 

7. Система адрес URL, її призначення.

За допомогою доменного імені (або за допомогою IP-адреси) ми можемо звернутися до будь-якого сайту Всесвітньої павутини. Що ж відбувається далі? Як цей сайт показується нам?

Сайт складається з так званих сторінок, і браузер показує нам його посторінково, тобто воднораз ми бачимо на екрані одну сторінку сайту. Таким чином, окрім доменного імені браузер повинен "знати" ще і адресу сторінки, що цікавить нас. З точки зору зберігання на сервері, сторінки – це просто файли, і адресою сторінки є ім'я файлу. Від доменного імені воно відділяється слешом – символом косої риски "/". Крім того, файли, як відомо, можуть бути "розкладені" по теках. В такому разі між доменним іменем і іменем сторінки вказується "шлях" до файлу. Імена тек також відділяються слешами.

Нарешті, існує ще один варіант: ми взагалі не вказуємо ім'я сторінки, а це трапляється в більшості випадків. На такий випадок на сервері є сторінка за замовчуванням, звана "головною" або "домашньою" сторінкою. Це, так би мовити, парадний вхід на сайт.

Описана вище система адрес називається URL (Uniform Resource Locator – єдиний покажчик ресурсів). Ця система була розроблена Тімом Бернерсом-Лі, і вона однозначно визначає шлях до будь-якого документу у Всесвітній мережі.

Наприклад, http://www.google.com/analytics/ru-ru/conversionuniversity.html – це URL, що вказує на використання протоколу HTTP для доступу до веб-сторінки conversionuniversity.html у каталозі /analytics/ на веб-сайті Google.

URL зазвичай складається з чотирьох частин: тип протоколу (HTTP), доменне ім’я хоста (www.google.com), шлях до каталогу (/analytics/) и ім’я файлу (conversionuniversity.html).

 

8. Web-сторінка і web-сайт.

Веб-сторінка – це файл с текстом і малюнками, який можна розмістити в мережі. Веб-сторінка – це складова частина веб-сайту. В рамках сайту сторінки зв'язані між собою, як в книжковій палітурці, і ми можемо "перегортати" їх, переходити від однієї сторінки до іншої, залишаючись в межах сайту, як би читаючи одну книгу.

Веб-сайт – це сукупність зв'язаних один з одним "сторінок", об'єднаних за якоюсь ознакою: за тематикою інформації, що міститься на них, за автором або за якоюсь іншою. Проте аналогія з книгою доречна лише частково.

 

9. Поняття гіпертексту, гіперпосиланя. Піонери гіпертексту. Мова НТМL.

По-перше, на відміну від книги, сайт, як правило, ділиться на сторінки не за об'ємом розміщуваної на них інформації, а за змістом. Назва "сторінка" досить умовна. Це, перш за все, деяка закінчена порція інформації. Сторінка може складатися з двох рядків, а може вміщати текст, об'ємом з хороший том. Тому і перегортають сторінки сайту зазвичай не послідовно, як у книзі, а відразу переходять до сторінки, що містить потрібну інформацію.

По-друге, і головне, границі "книги", що ви читаєте, досить розпливчаті. Перегорнувши чергову сторінку, Ви запросто можете виявитися в абсолютно іншій книзі, тобто на іншому сайті, інколи навіть і не помітивши цього.

Родоначальником цієї ідеї є Теодор Нельсон, що запропонував створити "документарний всесвіт", зв'язавши всі тексти, створені людством, перехресними посиланнями. Таку сукупність зв'язаних текстів Нельсон назвав "гіпертекстом".

Іншим піонером гіпертексту був Даглас Енгельбарт, який, крім усього іншого, винайшов комп'ютерну мишу. Під його керівництвом в кінці 60-х років була розроблена система, що включала посилкові зв'язки між фрагментами інформації.

Прабатьком гіпертексту можна вважати Ванневара Буша, який в кінці 40-х років працював над машиною Memex для механізації пошуку даних в науковій літературі. Memex був не комп'ютерною системою, а електронно-механічною – він використовував мікрофільми і фотоелементи. Головною особливістю системи була можливість вводити взаємний зв'язок елементів. І коли користувач переглядав один з документів, він міг тут же викликати зв'язаний.

Класичне визначення гіпертексту, яке дав Нельсон в 1987 р. – це "форма листа, який гілкується або здійснюється за запитом". Інакше кажучи, Це "нелінійний лист", що "більш ніж текст", тобто понад-текст, гіпертекст (hypertext).

Більш формальне визначення гіпертексту звучить так: гіпертекст – це представлення текстової інформації як мережі, в якій читачі отримують свободу переміщатися нелінійним чином. Перехід від одного фрагмента гіпертексту до іншого здійснюється за допомогою гіперпосилань. Ідею гіпертексту і гіперпосилань і заклав Тім Бернерс-Лі в основу WWW.

Будь-який фрагмент веб-сторінки може бути помічений як послання на іншу сторінку даного або будь-якого іншого сайту. Побачивши посилання, що цікавить нас, ми можемо "перейти по ній", тобто попросити браузер показати сторінку, на яку це посилання веде. Завдяки гіперпосиланням і "плететься всесвітня павутина": мільярди сторінок посилаються одна на одну, і, переходячи з однією на іншу, ми знаходимо потрібну нам інформацію.

Мова для розмітки гіпертексту була названа мовою гіпертекстової розмітки або hypertext markup language, скорочено HTML. Цією мовою і пишуться веб-сторінки. Ви можете заперечити: ми, мовляв, вчимося веб-дизайну, а не програмуванню. Дизайнер повинен картинки малювати, а не програми писати.

Ну, по-перше, HTML це – не мова програмування, а мова розмітки, тобто основу його складає звичайний людський текст, доповнений спеціальними знаками. І для його освоєння зовсім не потрібно бути програмістом.

По-друге, веб-дизайн далеко не обмежується малюванням картинок. Веб-дизайн це – не стільки оформлення інформації, скільки "дизайн", так би мовити, самої цієї інформації: її структуризація, виділення закінчених фрагментів, установка між ними зв'язків і так далі.

По-третє, освоєння веб-дизайну не обов'язково починати з вивчення HTML, також як освоєння роботи з комп'ютером не варто починати з двійкової системи або з внутрішнього устрою машини.

Існують спеціальні програми – візуальні HTML-редактори, які по створюваному нами макету самі формують необхідний HTML-код, а робота в таких програмах – не набагато складніше за роботу в тому ж Word. Проте, оскільки в будь-якому разі результатом діяльності веб-дизайнера є документ на мові HTML, в професійній роботі обійтися без його знання скрутно.

 

10. Складові веб-сайту: контент, дизайн, код.

Веб-сайт починається з першої (головної) сторінки (на англ. front page). А як було визначено раніше, веб-сторінка це – простий гіпертекстовий документ, який містить деяку текстову або графічну інформацію і, яку можна розмістити в мережі. Веб-сторінка має одну унікальну адресу (URL), за якою користувачі Інтернет можуть відкрити лише цю сторінку. Веб-сайт це множина веб-сторінок що мають загальну тему і загальний інтерфейс, фізично розміщених в одному місці мережі Інтернет. Зазвичай декілька веб-сторінок з'єднуються для створення однієї структури, аби описати організацію, індивідуальну людину, і що-небудь інше. Інакше кажучи веб-сайт складається з веб-сторінок, які логічно і фізично сполучені між собою в одну систему.

Наступне поняття – це комплектуючі сайту. Кожен веб-сайт складається з трьох відносно незалежних складових: вмісту (контента), оформлення (дизайну) і коду. Створення сайту полягає якраз в розробці і стикуванні всіх цих частин, а його підтримка в їх оновленні. Розглянемо ці складові окремо.

Контент – інформаційне наповнення сайту; адекватне інформаційне наповнення для більшості сайтів є необхідним фундаментом. Контент, мабуть, є найскладнішою і важливішою частиною сайту. Тому перед кожним, що вирішив робити сайт, встає питання: а чим цей сайт наповнити?

Дизайн сайту це проектування і художнє оздоблення сайту. Цікавий вміст треба ще красиво і зручно оформити. Це включає не лише малювання, креслення і красиву графіку, але і розробку максимально зручного інтерфейсу користувача, аби ваш відвідувач отримував потрібну йому інформацію на сайті легко і швидко. Дизайн сайту означає, як виглядатиме зовні сайт. Також на цьому етапі визначається повністю графічна частина.

Код є скелетом всього сайту, який вказує де, що і коли поставити. Зазвичай роль коду для веб-сторінок відіграють мови гіпертекстової розмітки. Найпопулярніша мова це HTML. Окрім HTML існує багато інших мов як модифікацій, так і незалежних.

Браузер – це програма перегляду веб-сторінок. Інакше кажучи, браузер інтерпретує інформацію, що розміщена на веб-сайті, і відображає її на екрані користувача. дана інформація може бути представлена у вигляді тексту, фотографій, звуку, відеозображення або анімації; веб-браузер інтегрує ці елементи і представляє їх користувачеві у вигляді набору сторінок. По суті, браузер є основною програмою для доступу до служб Інтернет.

Оскільки існує більше десятка різних браузерів випущених різними розробниками, то завданням веб-майстра при проектуванні нового веб-сайту є тестування свого сайту на декількох платформах і веб-браузерах. Справа в тім, що різні браузери мають різну конфігурацію і можливості, і інколи дуже важко створювати сторінки, які можна було б бачити однаково на основних браузерах. Для цього існує ціла система правил кодування на HTML.

11. Протокол HTTP, його призначеня.

Протокол HTTP (англ. HyperText Transfer Protocol – протокол передачі гіпертексту) – стандартний метод передачі даних між веб-сервером і браузером. Протокол прикладного рівня передачі даних в першу чергу у вигляді текстових повідомлень. Основою HTTP є технологія клієнт-сервер, тобто передбачається існування споживачів (клієнтів), що ініціюють з’єднання і посилають запит, і постачальників (серверів), що очікують з’єднання для одержання запиту, роблять необхідні дії і повертають назад повідомлення з результатом.




Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 89 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | <== 21 ==> | 22 | 23 | 24 | 25 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав