Читайте также: |
|
Основним недоліком описаних вище кодів є невиявлення спотворень парної кратності, тому такі коди знаходять застосування в тих ланках АС, де найбільш вірогідними є одиночні помилки, наприклад в ланці ТКМ - ЕОМ. Якщо ж помилки мають тенденцію до групування, то для виявлення групових спотворень БКС (кодові комбінації) записуються у вигляді матриці:
а11 а12 а13…а1s
а21 а22 а23… а2s
…………………………
аj1 аj2 аj3…аjs
…………………………
c1 c2 c3 … cs,
де
Ci = а1i а2i
………….
аmi.
Потім здійснюється перевірка на парність (або на непарність) стовпців отриманої матриці. За наявності однієї групової помилки, завдовжки не більш s (s − число стовпців матриці), в кожну перевірку входитиме не більше ніж один спотворений розряд (відбудеться декореляція спотворень). Помилки в цьому випадку не будуть знайдені, якщо спотворено парне число розрядів в стовпці.
Якщо помилки незалежні, то даний код є еквівалентним коду з перевіркою на парність по рядках. Якщо ж помилки корельовані, то за рахунок перевірки розрядів, що рознесені (за рахунок декореляції спотворень), даний код буде більш завадостійким. Недоліком такого коду є деяке ускладнення кодуючих і декодуючих пристроїв. Декореляція спотворень здійснюється і в тому випадку, якщо перевірку на парність здійснювати по діагоналях матриці. З погляду завадостійкості цей код є аналогічним попередньому.
Для підвищення здатності із визначення наявності спотворень перевірка на парність (непарність) може бути проведена одночасно по стовпцях і діагоналях або по рядках і стовпцях.
Останній код називають матричним. У даному коді (при контролі на парність) перевірочні розряди формуються за наступними правилами:
а11 а12 а13 а1s b1 bi = а1i
а2i
……….
аls
а21 а22 а3.22 а2s b2 cj = а1j а2j
……….
аls
………………
аt1 аt2 аt3 аts bt
c1 c2 c3 cs
де t − число рядків матриці; s − число стовпців матриці; m = st, n = st + s + t.
Для підвищення здатності по виявленню спотворень перевірці на парність піддається також послідовність перевірочних розрядів, одержаних при перевірці до рядкам або стовпцям. При такій побудові коду будуть знайдені всі одиночні, подвійні і потрійні помилки, а також всі непарні помилки і деякі парні помилки більшої кратності.
Матричні коди можуть використовуватися в поєднанні з іншими кодами. В цьому випадку кожен рядок матриці є дозволеною комбінацією якого-небудь коду. Матричні коди володіють високою здатністю по виявленню спотворень і знаходять широке застосування в ТКМ.
Матричний код знаходить: помилки до кратності l = 3 включно (одиночні, подвійні, потрійні), всі непарні помилки (п’ятeрні, семерні і т.д.) і деякі парні помилки більшої кратності (четверні, шестерні і т.д.)
Іноді до перевірок по рядках і стовпцях додають перевірки по діагоналях. Це ще більше покращує здібності коду, що знаходять. Для боротьби з груповими спотвореннями довжина рядка матриці повинна бути не менше половини довжини пакету спотворень, тобто s ≥ b/ 4.
Недоліком коду є додаткова затримка в передачі інформації за рахунок часу формування матриці.
Матричні коди доцільно використовувати при кодових комбінаціях великої довжини.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 9 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |