Читайте также:
|
|
Припустимо, що на вході системи (рис. 6.1) діє.Усталена похибка регулювання системи буде
(6.3)
де Хвих в(t), вимушена складова перехідного процесу (регульованої величини).
Передаточна функція замкнутої системи (рис. 6.1) відносно помилки буде дорівнювати:
(6.4)
В випадку диференційованості Хвх(t), в усьому інтервалі часу від 0 до ¥ помилку системи εв(t), можна зобразити в вигляді ряду:
(6.5)
де С0, С1, С2,... - коефіцієнти помилок, які можна знайти по формулам розкладання функції Wзε(р) в ряд Тейлора.
Вони будуть мати вигляд:
(6.6)
При подачі на вхід системи одиничного ступінчастого діяння Хвх(t)=1Х(t), всі похідні будуть дорівнювати нулю. Тоді С0=Wзε(р), а добутки в виразах (6.5), починаючи з другого числа, дорівнюють нулю. Коефіцієнт С0=Wзε(р) - це усталене значення помилки в замкнутій системі.
При подачі на вхід системи сигналу Хвх(t)=t похідна останні похідні - нулю. Коефіцієнти в даному випадку будуть
.
Добутки в (6.5) після другого члена також будуть дорівнювати нулю. Цей розгляд можна продовжувати, зберігши в (6.5) третій член С2 і т.д.
В зв’язку з цим коефіцієнт Со називають коефіцієнтом статичної (позиційної) помилки. С1 - називають коефіцієнтом швидкісної помилки, а С2 - коефіцієнтом помилки по прискоренню. В статичних системах С0¹0, в астатичних С0=0.В системах з астатизмом першого порядку С1¹0, з астатизмом другого порядку С2¹0, а С1=0. Видно, що при збільшенні кількості інтегруючих ланок (підвищенням порядку астатизму) в системі знижується кількість коефіцієнтів помилок, які не дорівнюють нулю. Однак необхідно пам’ятати, що підвищення астатизму системи ускладнює досягнення її стійкості. Зрозуміло, що ряд (6.5) буде мати тим менше членів, а система більш високу точність в усталеному і близьких до нього режимах, чим менше похідних містить вхідний сигнал, які не дорівнюють нулю.
Метод розглянуто на прикладі керуючого діяння Він також може застосовуватись і для оцінки точності систем при наявності повільно змінних або незмінних в часі збурень.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 114 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |