|
Хоча предмет ОМ малорухливий і мінливий, але найбільш повно закони естетичного розуміння світу виявляються в мистецтві, суб'єктом ОМ була і залишається людина, яка відчуває. Тому завдання вчителів — через образотворче мистецтво та вміння працювати з комп'ютером привести дитину до творчості, усвідомленню своєї індивідуальності, бажанню мріяти діяти, творити.
Використання в процесі навчання нових медіа засобів допомагає розкрити природу створення дитиною творчої роботи від задуму до втілення. Експериментальні авторські методики педагогів дають можливість побудувати урок від мандрівки та малювання в уяві образів, навіяних чарівною музикою та розповіддю педагога, до виконання композиції комп'ютерною "мишею" з імпровізуванням формою, об'ємом, трансформацією кольору, тону, графічного ритму.
Комп'ютерне навчальне середовище може використовуватись у спеціалізованому (музика, живопис, хореографія, театральне мистецтво) та в загальноосвітньому (математика, українська мова, природознавство, англійська, французька та німецька мови) циклах.
Використання в образотворчому мистецтві авторських програм на музичному, образотворчому, хореографічному та театральному напрямках мають вирішити завдання всебічного розвитку природних, творчих здібностей учнів, а саме:
· фантазію і художню уяву;
· асоціативне сприйняття і мислення на основі художнього й музичного матеріалів;
· навички втілення художнього образу за допомогою комп'ютерних засобів
· навчання;
· розуміння поняття ритму в природі і мистецтві;
· розуміння поняття "фактура", уміння віднайти необхідну "фактуру" з великої кількості комп'ютерних варіантів;
· відчуття простору та форми, контрасту величин і форм, статики і динаміки, симетрії і асиметрії кольорової палітри.
Робота з комп'ютером створює можливості для імітації різних технік (аплікація, панно, вітраж, декоративний дизайн, гравюра тощо), створення композиції із застосуванням моделей геометричних та інших фігур, розвитку зорової пам'яті, фантазії, комбінаторних здібностей у синтезі з комп'ютерним мисленням, формування в юних студентів естетично-гармонійного світосприйняття.
Сучасні інформаційні технології, що передають навчальний зміст творчих дисциплін у мультимедійному середовищі, сприяють засвоєнню знань через нову модель навчальної комунікації - "викладач — комп'ютер — учень", що є новим дидактичним засобом організації навчального процесу та підвищує ефективність інтенсифікації та інтеграції наочних, організаційних та мотиваційних методів навчання. Формування спеціалізованих знань у процесі виховання особистості в мистецтві з використанням мультимедійного тематичного середовища відкриває раніше незнані сучасні можливості за новими педагогічними, інформаційними та методичними принципами.
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 64 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |