Читайте также:
|
|
1.Прочитай задачу.
2. Розвяжи задчу.
3. Зміни запитання задачі так, щоб вона розв’язалася трьома діями.
4.Обчислення і відповідь запиши.
4. Схарактеризуйте технологію диференційованого навчання молодшого школяра при організації домашньої роботи з математики.
Виходячи з того, що в початковій школі активного поширення набуває впровадження технологія організації диференційованого навчання, то науковці звертають увагу також і на диференційований характер домашньої навчальної роботи.
Як правило, деякі зі способів диференціювання домашніх завдань з математики збігаються з тими, які використовують на уроці.
Найбільш складним видом диференціювання є конструювання домашніх завдань. Такий вид роботи доцільно застосовувати починаючи з 3-го класу, коли діти вже виробили певну самостійність мислення, трохи нагромадили досвід виконання тих чи інших завдань. Однак і для учнів 1-го та 2-го класів теж є ряд доступних і цікавих завдань, які готують їх до самостійного конструювання:
· Склади і розв'яжи задачу,подібну до цієї.
· Вибери з поміж задач ті, що відповідають такому малюнку.
· Знайди на сторінці підручника задачі, які можна розв'язати усно.
На першому етапі навчання вчитель кілька раз показує, як конструювати домашнє завдання, на другому- організовує відповідну колективну роботу в класі. Тільки після цього, коли діти усвідомлять мету і способи конструювання,можна давати відповідні вправи для самостійного виконання вдома.
Творче конструювання розраховане на учнів із високим рівнем готовності до засвоєння навчального матеріалу.
Наприклад, розпочинаючи нову тему з математики, необхідно запропонувати дітям ряд завдань для домашньої роботи. Темп виконання школяр визначає самостійно. Пропонуючи домашні завдання на певний термін, учитель має враховувати, настільки в дітей сформовані вміння планувати свої дії, раціонально розподіляти час,а це можливо лише тоді, коли вони вже опанували навчальний матеріал, мають добре розвинену творчу уяву,навички самостійної роботи.
Процес планування навчання складний і тривалий, учитель має взяти за правило, чим молодший учень, тим коротший термін виконання домашнього завдання.
Ось деякі зразки тривалих домашніх робіт.
·Самостійно вивчи новий матеріал,щоб пояснити його товаришам.
·Добери та розв'яжи кілька цікавих задач з дитячих журналів.
·Розв'яжи задачі підвищеної складності.
Протягом кількох днів дитина може обмірковувати завдання,шукати способи його виконання,а потім виконувати. Така нетрадиційна для початкової школи самостійна домашня робота в кінцевому результаті сприяє формуванню стійкого інтересу до предмета,глибоких,усвідомлених знань і вмінь.
У шкільній практиці нерідко буває, що за неслухняність, невиконання певної роботи учня карають домашнім завданням. Треба ж навпаки: виховувати в кожної дитини бажання його отримати. Для цього на уроці корисно пропонувати школярам самостійно обґрунтовувати необхідність такої додаткової роботи; створювати ситуації, коли учень має змогу переконатися на власному досвіді; вдома легше досягти результату, якого не отримав у класі.
Кілька порад вчителю щодо організації і проведення відповідної роботи.
Щоб стимулювати клас до інтенсивної роботи, перед початком уроку слід повідомити учнів, корті, крім обов'язкових вправ самостійної роботи, швидко й правильно розв'яжуть і додаткові, завдання додому не матимуть.
Таким чином дитині пропонується самостійно визначити необхідність домашнього завдання, а потім надається можливість перевірити правильність свого розв'язання та переконатися, що в тому разі, коли не все вийде гаразд, необхідно попрацювати ще й удома.
З часом слід розширювати джерело постановки домашніх завдань. Окрім завдань підручників, дидактичних матеріалів, діти можуть одержувати домашні завдання, що передбачають використання довідкової літератури, дитячих журналів, телебачення тощо.
Отже, ефективне використання диференційованих завдань на різних етапах уроку та під час організації домашньої роботи дозволяє навчати школярів з різними рівнями готовності до навчальної діяльності.
5. Схарактеризуйте проектну технологію при вивченні теми “Час та його вимірювання” молодшими школярами.
Технологія організації навчальної проектної діяльності орієнтована на самостійну пошуково-творчу діяльніть учнів, яка може бути як індивідуальною, так і груповою. У такому процесі дитина вчиться не тільки здобувати знання, а й застосовувати їх на практиці. При цьому навчально-пізнавальна діяльність школярів спрямовується на результат, який називається проектом.
На першому етапі учитель визначає його вид, обирає тему та формулює дидактичну мету, тобто працює без залучення дітей.
На другому етапі здійснюється планування проекту, відбувається ознайомлення учнів з темою; обдумування напрямків розв'язання проблеми; утворення груп для виконання проекту; визначення критеріїв оцінювання та можливих форм презентації результатів.
На третьому етапі передбачається діяльність щодо реалізації проекту, а саме:
·складання учнями плану роботи над проектом;
·визначення способів збору джерел інформації;
·розподіл обов'язків між учасниками проекту;
·самостійна робота учнів над проектом;
·обговорення плану захисту проекту (презентації).
Завершальний етап проектної діяльності — презентація проекту, де учні здійснюють самооцінку своєї роботи.
Наприклад:
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 116 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |