Читайте также:
|
|
На території США і Канади сформувався північноамериканський тип транспортних систем. Як і в Західній Європі, його відрізняють багатовидовість, рівновісність структури, високий рівень технічної оснащеності всіх видів транспорту. Особливість — значна надмірність перевізних і переробних потужностей, різка просторова нерівномірність завантаження мережі, що відбивається також і на розвитку транспортних вузлів.
Транспорт США займає перше місце у світі по більшості загальнотранспортних показників. Мережа шляхів сполучення США складає близько 1/3 світової транспортної мережі; на США припадає 40% потужності силових тягових засобів і близько 1/4 вантажопідйомності всього рухомого складу. У США зосереджено 30% світового внутрішнього вантажообігу й більш 35% пасажирообороту.
США мають добре розвинуті мережі шляхів сполучення всіх видів транспорту майже на всій території, за винятком штату Аляска. Всебічно розвинута магістральна система, яка сполучається з густою мережею другорядних шляхів, головним чином автомобільних доріг, а також нафтопроводів і газопроводів. До особливостей мережі відноситься відоме відставання щодо розвитку морських портів (дотепер жоден порт США, не враховуючи підберегових, не здатний прийняти найбільші супертанкери), мереж міського суспільного транспорту тощо.
Для багатьох районів країни характерна перенасиченість транспортною інфраструктурою, дублювання залізниць автомагістралями. Це викликає систематичне скорочення залізниць, а в ряді штатів — і скорочення мережі автодоріг (при якісному її поліпшенні). Стабільні по довжині внутрішні водні шляхи, повільно ростуть мережі нафтопроводів.
На залізничному транспорті для США характерна набагато більша, ніж у Західній Європі, однорідність — абсолютна перевага одноколійних ліній. Практично єдиним видом тяги стала тепловозна. Вантажні перевезення освоюються могутніми локомотивами й вагонами великої вантажопідйомності, щонайменше чотиривісними, великоваговими поїздами при відносно низькій частоті руху потягів і високій вантажонапруженості. Більше 1/3 усієї мережі обладнано вдосконаленими системами сигналізації, централізації та блокування (СЦБ), що забезпечують різке підвищення пропускної здатності одноколійних ліній. Завдяки введенню вдосконаленої контейнерної технології швидко ростуть внутрішні контейнерні перевезення. Це тісно пов'язано з територіальною концентрацією перевезень, зі створенням у великих вантажоутворюючих центрах комплексних контейнерних терміналів регіонального та міжрегіонального значення — у Чикаго, Детройті, Атланті, Далласі, між якими організовані регулярні перевезення контейнерів маршрутними потягами.
Різка диференціація вантажного автомобільного парку по вантажопідйомності дозволяє йому успішно конкурувати із залізницями навіть у сфері далеких перевезень.
Американські порти лідирують у сфері контейнерних перевезень, що веде до концентрації морських транспортних потоків, до створення великих перевантажувальних центрів.
У США нараховується близько 100 великих портів, з яких 18 мають вантажообіг понад 20 млн. т, у них переробляється до 80% вантажів. На внутрішніх водяних шляхах переважна частина перевезень освоюється несамохідними баржами, що складають потяги. На річках Канади переважають перевезення на самохідних суднах.
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 141 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |