Читайте также:
|
|
Якість скляних товарів залежить від багатьох чинників: механічної міцності, термічної стійкості конструктивних та розмірних особливостей, гігієнічних, естетичних властивостей тощо. За формою, розмірами, характером виконання, видами і групами складності декору побутовий скляний посуд повинен відповідати затвердженим зразкам, а також мати визначені споживні властивості. Вироби на рівній поверхні не мають качатися. Скляні вироби повинні бути достатньо механічно міцними. Термічна стійкість виробів вважається задовільною, якщо 99 % виробів витримують випробування, передбачені ДСТУ.
Вироби зі скла мають бути прозорими, без кольорових відтінків. Вироби із кольорового скла і зі скла з нацвітом повинні бути рівномірно пофарбовані.
Поверхня виробу мусить бути чистою, гладкою, без заусениць і подряпин, з чітким малюнком. Щоб уникнути ріжучого краю, виріб оплавляють, шліфують і полірують.
Скляні вироби інколи мають дефекти скломаси, виготовлення та обробки. Приховані дефекти можуть виникнути у процесі варіння скломаси, формування виробів та їх обробки.
Недостатнє знебарвлювання, газоподібні та повітряні (пухирці та лишки), склоподібні (свіль, шлір) та кристалічні (шамотний камінь, рух тощо) включення вважають дефектами скломаси. Недостатнє знебарвлювання виникає за надмірної або недостатньої кількості знебарвлювачів у шихті чи у результаті порушень режимів варіння скломаси. Газові включення з'являються внаслідок недостатнього освітлення скломаси. Свіль, шлір - це прозорі включення, що відрізняються від основної маси скла хімічним складом чи фізичними властивостями. Свілі бувають нитковидні, волосяні, у вигляді вузликів і джгутів. Кристалічні включення мають кристалічну структуру частинки скла.
Основними дефектами виробництва у процесі формування скляних виробів є нерівномірний поділ скломаси, викривлення виробу, асиметричність носиків та ручок, різні відколи, посічки тощо.
До специфічних дефектів пресованих виробів належать кованність - нерівність, що виявляється як дрібна хвилястість поверхні (сліди від зношеної прес-форми); заусениці та лишки (сліди від форм, що розкриваються).
Дефектами обробки і декорування скловиробів є переплавлення краю, асиметричність малюнків, заваленність алмазної грані, помарки, вигоряння фарб і плівок, вспученість, розтріскування тощо. Більшість цих дефектів не допускають, тому що вони різко знижують естетичні і гігієнічні властивості виробів.
Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 345 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |