Читайте также:
|
|
Тема. Контрольна робота.
Мета: перевірити рівень засвоєння матеріалу з теми «Оноре де Бальзак. Повість «Гобсек»»; виявити, які складові навчального матеріалу учні засвоїли найбільш вдало, а які викликали у них труднощі й потребують корегування; розвивати логічне мислення, навички зв’язного мовлення учнів, виховувати у десятикласників вимогливість до рівня власних знань.
Тип уроку: урок контролю знань.
Обладнання: Зошити для контрольних робіт, презентація (слайд 1, 2)
Хід уроку.
· І. Ознайомлення учнів зі змістом контрольної роботи.
· Повідомлення критеріїв оцінювання робіт.
Правильна відповідь на питання 1 – 6 - один бал.
Правильна відповідь на завдання 7, 8 – два бали.
Завдання 9 виконується за бажанням і на вибір – два бали.
Максимальна кількість балів – 12.
Виконання учнями завдання.
1. На підгрупи (сцени) в “ Людській комедії ” поділяються:
а)“ Аналітичні етюди”, б)” Етюди про звичаї ”, в) “ Філософські етюди”.
2. Повість “ Гобсек ” в “Людській комедії ” вміщено в “ сцени”:
а) паризького життя; б) приватного життя; в) провінційного життя.
3.Розповідь про Гобсека ведеться від імені:
а) Графа де Ресто; б) адвоката Дервіля; в) Фанні Мальво.
4.Які з цих висловлювань є у творі:
а) Іноді я навіть запитував себе, якої він статі;
б)Щосуботи він запрошував до себе багато гостей;
в) Мене вражало його знання філософії.
5.Чи казав це Гобсек?
а) «Я чудово стріляю і володію шпагою»;
б) «Я з'являюсь як відплата, як докір совісті»;
в) «У золоті містяться всі сили людства»
6.Визначте позитивні і негативні риси Гобсека.
7. Які порівняння і метафори використовує автор, змальовуючи портрет Гобсека? (2 б)
8.Які сили одержали перемогу у душі Гобсека? (2 б)
9. На вибір
§ Написати iнтерв’ю з одним iз персонажiв повісті “ Гобсек”.
§ Написати листа до одного з персонажiв повiстi “Гобсек’. (2 б)
“ Хіба не цікаво заглянути в найпотаємніші куточки людського серця? Хіба не цікаво розгадати чуже життя й побачити його зсередини, без жодних прикрас? ” (Бальзак)
§ Запишіть свої спостереження: “ Що я побачив у “ куточку серця ” Гобсека, Анастазі де Ресто, Фанні Мальво?”
Домашнє завдання. Підготувати повідомлення з елементами презентації «Життя і творчість Ф. Достоєвського»
Тема. Влада золота та її філософія в повісті «Гобсек». Романтичні й реалістичні тенденції в повісті.
Мета: Проаналізувати проблематику повісті «Гобсек»;вчити учнів аналізу образу головного героя; розвивати в учнів вміння працювати з текстом; виховувати в них уявлення про справжні і несправжні життєві цінності
Тип уроку: урок – занурення.
Обладнання. Презентація (11 слайдів): ілюстрація, таблиці, схеми.
Дата добавления: 2015-09-09; просмотров: 52 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |