Читайте также:
|
|
В противоположность функционалистам, сторонники социологического подхода к конфликтам (их представляет, например, крупнейший современный немецкий конфликтолог Р. Дарендорф) рассматривают их как неотъемлемый источник общественных изменений и развития. При определенных условиях конфликты имеют функциональные, позитивные для организации результаты:
Конечно, как негативные, так и позитивные последствия конфликтов нельзя абсолютизировать, рассматривать вне конкретной ситуации. Реальное соотношение функциональных и дисфункциональных последствий конфликта непосредственно зависит от их природы, порождающих их причин, а также от умелого управления конфликтами.
Хворий П., 57 років, звернувся у клініку з метою протезування. В анамнезі інфаркт міокарду. На етапі препарування зубів під суцільнолитий незнімний протез виникла потреба у знеболенні 13 та 14 зубів. Яка анестезія найбільш безпечна з точки зору впливу на гемодинаміку?
A. Інтралігаментарна
B. Інфраорбітальна
C. Інфільтраційна
D. Туберальна
E. Піднебінна
51. Хворий Р., 37 років, звернувся у клініку з метою протезування. В анамнезі алергічна реакція на новокаїн (набряк Квінке). На етапі препарування зубів під суцільнолитий незнімний протез виникла потреба у знеболенні зубів. Проведена внутрішньо шкірна проба на артикаїн дала позитивний результат. Який вид знеболення доцільно використати у данного пацієнта?
A. Наркоз
B. Аплікаційне знеболення
C. Електрофорез анестетиків
D. Ін'єкційне знеболення
E. Внутрішньокісткову анестезію
52. Хворий Г., 29 років, потребує знеболення при препаруванні зубів верхньої щелепи під суцільнолиті незнімні протези. Планується використання місцевого ін'єкційного знеболення. Що повинен зробити лікар для попередження виникнення алергічних реакцій на місцеві анестетики?
A. Ретельний збір анамнезу та обов'язкове проведення під'язикової проби
B. Ретельний збір анамнезу
C. Використовувати анестетики 3-го покоління
D. Використовувати анестетики 4-го покоління
E. Використовувати анестетики 2-го покоління
53. Хворий В., 33 роки, звернувся у клініку ортопедичної стоматології з метою протезування. На етапі препарування зубів під суцільнолитий незнімний протез виникла потреба у знеболенні 43, 44, 47 та 48 зубів. Вирішено використати інтрасептальну анестезію. Яка довжина голки оптимальна для її проведення?
A. 8 мм
B.12
C.21
D.24
E.16
54. Хворий С., 56 років, звернувся у клініку ортопедичної стоматології з метою протезування. В анамнезі алергічна реакція на лідокаїн. При обстеженні внутрішньо шкірна проба на артикаїн дала негативний результат. Який з перерахованих анестетиків можна використати у данного пацієнта?
A. Ultracain DS
B. Lignospan standart
C. Xylonor 2% SP
D. Xylostesin A
E. Scandonest 2% NA
55. Яке ускладнення найчастіше спостерігається при внутрішньо судинному введенні місцевих анестетиків?
A. Токсичні реакції
B. Алергічні реакції
C. Болючість місця ін'єкції
D. Парестезії
E. Контрактура нижньої щелепи
56. Яка з наведених теорій виникнення болю при препаруванні дентину найбільш сучасна?
A. Гідродинамічна теорія Бренстрема
B. Теорія нервових закінчень
C. Теорія одонтобластного перетворення
D. Теорія судинних рецепторів
E. Теорія вхідних воріт (Мелзака – Уоррена)
57. Який з перерахованих станів є абсолютним протипоказанням до місцевої ін'єкційної анестезії?
A. Алергічні реакції на місцеві анестетики
B. Захворювання сердцево-судинної системи
C. Перенесений гепатит В
D. Гіпертонічна хвороба 1 ступеню
E. Вегето-судинна дистонія
58. Які загальні ускладнення частіше зустрічаються при проведенні знеболення?
A. Психоемоційні
B. Алергічні реакції
C. Токсичні реакції
D. Токсико-алергічні реакції
E. Ускладнення внаслідок медикаментозної взаємодії
59. Хворий Н., 45 років, звернувся у клініку ортопедичної стоматології з метою протезування. З анамнезу відомо, що хворий приймає трициклічні антидепресанти (азафен). На етапі препарування зубів під суцільнолитий незнімний протез виникла потреба у знеболенні 43, 44, 47 та 48 зубів. Анестетики з якими вазоконстрикторами безпечно використовувати для данного хворого?
A. Феліпрессин
B. Адреналін
C. Норадреналін
D. Мезатон
E. Левонордефрін
60. Хворому 76 років з відсутністю зубів на верхній щелепі необхідно зняти відтиск для виготовлення індивідуальної ложки. У пацієнта виражений блювотний рефлекс на піднебінні. Який медикаментозний засіб необхідно використати для змазування слизової оболонки піднебіння?
A. 3% розчин дикаїну
B. 4% розчин епінефрину
C. 2% розчин атропіну
D. 1% розчин норадреналіну
E. 10% розчин глюкози
61. Пацієнту 35 років за показаннями виготовляються металокерамічні мостоподібні протези з опорою на 47, 44, 34, 37. З анамнезу відомо, що пацієнт не переносить місцевих анестетиків. Який вид знеболювання показаний у даному випадку?
A. Загальне знеболювання
B. Аплікаційна анестезія
C. Фізичні методи знеболювання
D. Знеболювання охолодженням
E. Застосування безголкового ін'єктора БІ-8
62. Хворому 38 років показане виготовлення металокерамічної коронки на 21. Який найбільш безпечний вид анестезії слід застосувати для безболісного препарування?
A. Інфільтраційну інтралігаментарну
B. Аплікаційну
C. Провідникову туберальну
D. Провідникову інфраорбітальну
E. Провідникову різцеву
63. Хворий В., 62 роки, звернувся у клініку з метою протезування. В анамнезі інфаркт міокарду. На етапі препарування зубів під суцільнолитий незнімний протез виникла потреба у знеболенні 13 та 14 зубів. Яка анестезія найбільш безпечна з точки зору впливу на гемодинаміку та виникнення загальних ускладнень?
A. Інтралігаментарна
B. Інфраорбітальна
C. Центральна
D. Туберальна
E. Піднебінна
64. Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі препарування зубів у нього виник дискомфорт, відчуття нудоти, шум у вухах, відчуття «кому у горлі», заніміння язику, губ та кінчиків пальців. Який стан виник у хворого?
A. Предвісники непритомності
B. Коллапс
C. Анафілактичний шок
D. Гіпертонічний криз
E. Артеріальна гіпотонія
65. Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі препарування зубів у нього виник дискомфорт, відчуття нудоти, шум у вухах, відчуття «кому у горлі», заніміння язику, губ та кінчиків пальців. Яку допомогу у першу чергу треба надати хворому?
A. Надати хворому горизонтального положення, забезпечити приток свіжого повітря, зняти краватку, послабити тугий комірець, пояс
B. Ввести 1 мл 10% розчину кофеїну-бензоату натрія внутрішньовенно
C. Ввести 1 мл 1% розчину мезатону в 400мл фізрозчину внутрішньовенно крапельно
D. Дати нітрогліцерин в капсулах по 0,5 мг
66. Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі препарування зубів виникла втрата свідомості, що супроводжується блідістю, зниженням тонусу м¢язів, розширенням зінниць, слабкою реакцією на світло. Дихання поверхневе, брадіпноє. Пульс брадікардія до 40 – 50 в хвилину. Систолічний тиск знижений до 50-60 мм рт.ст. Яку допомогу треба надати пацієнту?
A. Рефлекторно стимулювати дихальний та судинно-рухливий центри вдиханням парів нашатирного спирту; проводять точковий масаж рефлексргенних зон, ввести 1 мл 10% розчину кофеїну-бензоату натрія внутрішньовенно
B. Надати хворому горизонтального положення, забезпечити приток свіжого повітря, зняти краватку, послабити тугий комірець, пояс
C. Ввести 1 мл 1% розчину мезатону в 400мл фізрозчину внутрішньовенно крапельно
D. Дати нітрогліцерин в капсулах по 0,5 мг
67. Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі проведення знеболення до препарування зубів почався біль в ділянці сердця, значно знизився артеріальний тиск, пульс слабкий, дуже бліда шкіра. Для якої форми анафілактичного шоку характерна дана клінічна картина?
A. Гемодинамічна
B. Асфіктична
C. Церебральна
D. Абдомінальна
E. Кардіальна
68. Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі проведення знеболення до препарування зубів почалося психомоторне збудження, переляк, порушення свідомості, судоми, дихальна аритмія. Для якої форми анафілактичного шоку характерна дана клінічна картина?
A. Церебральна
B. Асфіктична
C. Гемодинамічна
D. Абдомінальна
E. Кардіальна
Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі проведення знеболення до препарування зубів почався лаючий кашель, хриплий голос, утруднення вдиху та видиху, віддишка, стридорозне дихання. Обличчя стало ціанотичним, блідим. Який стан виник у хворого?
A. Набряк Квінке
B. Непритомність
C. Коллапс
D. Анафілактичний шок
E. Гіпертонічний криз
70. Хворий Л., 63 років, звернувся у клініку з метою протезування. На етапі проведення знеболення до препарування зубів почався лаючий кашель, хриплий голос, утруднення вдиху та видиху, віддишка, стридорозне дихання. Обличчя стало ціанотичним, блідим. Був поставлений діагноз набряк Квінке. Яку допомогу необхідно надати хворому у першу чергу?
A. Адреналін 0,3-0,5 мл 0,1% розчину підшкірно; піпольфен 2 мл 2,5% розчину внутрішньом'язево; преднізолон – 60-90 мг, внутрішньовенно або внутрішньом'язево; сальбутамол, алупент – інгаляції.
B. Ніфедіпін по 10-20 мг в таб. Під язик кожні 20-30 хвилин (всього – до 50 мг) під контролем АТ
C. Нітрогліцерин по 0,5 мг в капсулах або таб. Кожні 10 хв. під язик (всього до 5 мг).
D. Дібазол у 0,5-1% розчині по 5 мл в/в повільно кожні 30-40 хвилин, фуросемід у розчині 20 мг в/м одно моментно, пентамін у 5% розчині по 0,5 мл в 20 мл ізотонічного розчину
E. Ефедрин – 1 мл 5% розчину підшкірно;
71. Пацієнту К. проводиться препарування 23 зуба під металеву штамповану коронку. З чого потрібно розпочати препарування зуба?
1. З препарування різального краю
2. З препарування пришийкової ділянки
3. З препарування апроксимальних контактів
4. З проведення знеболювання *
5. З підбору відбиткової ложки
72. При препаруванні 24 зуба з апроксимально-медіальної сторони пацієнт відчув різкий біль в зубі, який залишився після зупинки препарування. Що не було враховано лікарем під час препарування даного зуба?
1. Психо-емоційного стану пацієнта.
2. Стан твердих тканин зуба
3. Зони безпеки препарування зуба*
4. Стан маргінального пародонту
5. Форму ріжучої частини абразивного інструменту,який використовувався для препарування зуба.
73. У пацієнта П. дефект коронкової частини 21 зуба. Планується виготовити пластмасову коронку. Яким повинен бути кут дивергенції апрроксимальних стінок?
1. 15 градусів
2. 10 градусів
3. 3-6 градусів*
4. 20 градусів
5. 2 градуси
74. Пацієнт В. 22 роки внаслідок травми 12 зуба отримав відкол коронкової частини зуба. Планується виготовити пластмасову коронку. На яку товщину необхідно відпрепарувати цей зуб, щоб отримати естетичну коронку
1.0,5-0,6 мм
2.15 мм
3.0,2-0,3 мм
4.0,8-1 мм*
5.0,4-0,6 мм
75. Для виготовлення коронок на 12 і 22 зуби пацієнту Ш. необхідно провести знеболювання. Який вид знеболювання необхідно провести пацієнту
1.Аплікаційний
2.Підокістний
3.Різцеву анестезію*
4.Палатинальну
5.Туберальну
76. При препаруванні 26 зуба проводиться знеболювання. Який вид знеболювання буде ефективним
1. Різцева анестезія
2. Туберальна анестезія
3. Мандибулярна анестезія*
4. Палатинальна анестезія
5. Аплікаційна анестезія
77. Пацієнту О. на 17 зуб планується виготовити суцільно литу коронку. Якою буде товщина зішліфування зуба по жувальні поверхні
1.0,2-0,3 мм
2. 0,3-0,4 мм
3. 0,4-0,5
4. 0,6-0,8 мм
5. 1-1,2 мм
78. Пацієнту Д. планується виготовити коронку на 24 зуб. Який буде перший етап препарування
1. Препарування жувальної поверхні
2.Препарування апроксимальних сторін*
3. Препарування вестибулярної поверхні
4. Препарування піднебінної поверхні
79. Пацієнту К. показано виготовлення металевої коронки на 25 зуб. Якої форми повинен бути алмазний бор для препарування вестибулярної поверхні
1. Шаровидний
2. Зрізаний конус*
3. Чечевицеподібний
4. Пламеневидний
80. Пацієнту У. виготовляється металева коронка на 45 зуб. Яку вона повинна мати товщину
1. 1 мм
2.1,2 мм
3.0,5-0,6 мм
4.0,25-0,3мм*
81. Пацієнту А. показано виготовлення суцільнолитої коронки на 36 зуб. Якою повинна бути товщина її стінок
1.0,25-0,3 мм
2.0,6-0,8 мм*
3.1-1,2 мм
4. 1,5-2 мм
82. На 12 зуб виготовляється пластмасова коронка. Якою повинна бути її товщина
1. 0,5 мм
2. 0,3 мм
3. 0,8-10 мм*
4. 1,5 мм
83. Пацієнту В. рекомендовано виготовлення коронок на 24 і 25 зуби. Проводиться знеболювання. Який вид знеболювання буде найбільш ефективним
1. Різцева анастезія
2. Палатинальна анастезія
3.Торусальна анастезія
4.Інфра-орбітальна анастезія*
84. Для тимчасового шинування12-22 зубів пацієнту Т. планується виготовити пластмасові об’єднані коронки. Який вид знеболювання буде доцільним при препаруванні
1. Однобічна мандибулярна анестезія
2. Двобічна торусальна анестезія
3. Двобічна ментальна анестезія*
4. Двобічна мандибулярна анестезія
5. Однобічна торусальна анестезія
85. При виготовленні коронки на 27 зуб необхідно провести знеболювання
1. Мандибулярне
2. Туберальне*
3. Різцеве
4. Палатинальне
5. Інфра-орбітальне
86. Пацієнту С. рекомендовано виготовлення пластмасової коронки на 12 зуб. Проводиться формування уступу. Якою повинна бути його протяжність
1. З вестибулярної сторони
2. З апроксимальних сторін
3. З піднебінної сторони
4. Круговий*
5. Не потрібно формувати
87. На 21 зуб виготовляється пластмасова коронка. Формується уступ. Яка форма уступу буде найбільш раціональною
1. Під кутом 45 градусів
2. Під прямим кутом*
3. Під кутом 135 градусів
4.З символом уступу
5. Без уступу
88. У пацієнта К. жувальна поверхня 27 зуба відновлена пломбою. Рекомендовано виготовлення металеву штамповану коронку. Яку форму уступу необхідно сформувати
1. Прямий
2. 135 градусів
3. 45 градусів
4. Не формується*
5. Символ уступу
89. Для виготовлення коронки на 46 зуб проводиться препарування жувальної поверхні. Якою повинна бути форма робочої поверхні абразивного інструменту
1. Зворотно конусна
2. Шаровидна
3. Чечевицеподібна*
4. Зрізано-конусна
5. Пламене-подібна
90. Пацієнт Ф. звернувся до лікаря в наступний день після препарування зубів. Діагностовано травматичний пульпіт після препарування. Що стало причиною даного ускладнення
1. Препарування з використовуванням охолодження
2. Препарування без використання охолодження
3. Надмірне зішліфування твердих тканин зуба*
4. Препарування без знеболювання
21. Після препарування 45 зуба під коронку пацієнт почав відчувати гостру біль від термічних подразників, що привело до необхідності депульпування зуба. Що стало причиною такого ускладнення
91. Препарування з використовуванням охолодження
2. Препарування без використання охолодження
3. Надмірне зішліфування твердих тканин зуба*
4. Препарування без знеболювання
92. Пацієнт М. після препарування 23 зуба відчув гостру біль в зубі. Препарування проводилось без використання охолодження. Діагностовано пульпіт 23 зуба. Зуб девіталізовано. Що стало причиною даного ускладнення
1. Препарування з використовуванням охолодження
2. Препарування без використання охолодження*
3. Надмірне зішліфування твердих тканин зуба
4. Препарування без знеболювання
93. Пацієнту Н. проводиться препарування 34 зуба під металеву коронку. Яку форму повинні мати апроксимальні стінки.
1. Довільну
2. Звужені до шийки зуба
3. Звужені до жувальної поверхні
4. Паралельні між собою*
5. На погляд лікаря
94. На етапі припасування пластмасової коронки на 22 зуб коронка погано фіксується на зубі. Діагностовано неправильне препарування зуба під коронку – збільшення кута конвергенції до різального краю. Яким повинен бути кут препарування зуба до різального краю
1. 10-15 градусів
2. 1-2 градуси
3. 4 градуси
4. 3-6 градусів*
5. 20 градусів
95. У пацієнта Ч. для препарування 37 зуба проведене знеболювання. Через 10 хв. відчув головний біль у потиличній ділянці, стискання в ділянці серця. Виміряний кровяний тиск 190/110 мм. рт. ст. Діагностовано гіпертонічний криз. Які помилки були допущені лікарем.
1. Введення надлишкової кількості анестетику
2. Неточне місце введення анестетику
3. Не проведено збір анамнезу*
4. Недостатня кількість введеного анестетику
96. Препарування зубів під штучні коронки проводять
1. Твердосплавними борами
2. Алмазними головками*
3. Фрезами
4. Карборундовими головками
5. Вулканітовими дисками
97. Препарування зубів під штучні коронки проводять з використанням таких
наконечників
1. Турбінний*
2. Прямий
3. Мікромоторний
4. Ендодонтичний
98. Пацієнту Ж. показано виготовлення пластмасової коронки на 12 зуб. Препарування проводиться з круговим уступом. Що є обов’язковим етапом перед початком протезування.
1. Полоскання порожнини рота
2. Вимірювання висоти зуба
3. Проведення ретракції*
4. Пришліфовка зуба антагоніста
5. Підбір кольору зуба
99. Пацієнту Н. показано виготовлення штучної коронки на 12 зуб. Зуб вітальний. Як захистити зуб від ускладнень до моменту виготовлення постійної коронки
1. Рекомендувати полоскання
2. Покрити композитною пломбою.
3. Виготовити провізорну коронку
4. Не вживати гарячу чи холодну їжу
100. При препаруванні вітального 12 зуба у пацієнта Ш. було травмовано ріг пульпи. Які дії лікаря в цій ситуації
1. Закінчити препарування
2. Покрити ріг пульпи пломбою
3. Провести депульпування зуба*
4. Відпустити пацієнта під нагляд
101. Хворий Р., 36 років, звернувся до клініки з метою протезування. Вірішено виготовити штамповану металеву коронку на 46 зуб. Під година перевірки конструкції в порожнині рота помітно завищення прикусу на штучній коронці. Край коронки не достає до ясеневого краю. Що слід виконати в даному випадку?
А. Додатково зішліфувати жувальну поверхню 46 зуба
В. Зняті анатомічний відбиток та повернути коронку техніку.
С. Вкоротіті коронку на гіпсовому стовпчику
Д. Розбіті коронку на пуансоні
Е. Перештампуваті коронку
102. Хворий 47 років звернувся зі скаргами на рухомість штучної коронки на 36 зубі, виготовленої 2 роки тому. Об-но: 36 зуб покритий повною металевою штампованою коронкою. Визначається розцементуваня коронки та демінералізація дентину зуба. Що обумовило дане ускладнення?
А.Нещільне охоплювання коронкою шийки зуба
В. Занурення краю коронки в ясневу кишеню
С. Наявність міжзубних контактів
Д. Контакт коронки із зубами - антагоністами
Е. Надмірній термін користування коронкою
103. Хвора 38 років звернулась зі скаргами на болі в ділянці 16 зуба, які з’явилися через 3 дні після покриття його штучною коронкою. Об-но: 16 зуб покритий повною металевою штампованою коронкою. Ясна навкруг зуба гіперемовані, набряклі. Край коронки занурений в ясневу кишеню більш як на 0,5 мм. Що обумовило дане ускладнення?
А. Наявність міжзубних контактів
В. Щільне охоплювання коронкою шийки зуба
С. Надмірне занурення краю коронки в ясневу кишеню.
Д. Контакт коронки із зубами-антагоністами
Е. Приймання твердої їжі
104. Хворий 57 років звернувся з приводу протезування зубів. Об-но: самотньо стоячий 17 зуб. Проводитися препарування його під металеву штамповану коронку. Яка зона вважається найбільш безпечною для даного зуба?
А. Оральна
В. Оклюзійна
С. Щічна
Д. Медіальна
Е. Дистальна
105. Хворий 56 років звернувся з приводу протезування зубів. Об-но: на жувальній поверхні 17 зуба цементна пломба. Планується покриття його повною металевою штампованою коронкою. На якові товщину необхідно зішліфувати жувальну поверхню даного зуба?
А. * 0,25-0,3 мм
В. 0,31-0,4 мм
С. 0,41-0,44 мм
Д. 0,42-0,47 мм
Е. 0,48-0,5 мм
106. У хворого 56 років проводитися препарування 15 зуба під повну металеву штамповану коронку. Яка зона є найбільш безпечною для даного зуба?
А. Щічна
В. Медіальна
С. Дістальна
Д. Піднебінна
Е. У ділянці шийки
107. Хворий звернувся з приводу протезування зубів. Об-но: самотньо стоячий 17 зуб. Шийка зуба оголена. Планується покриття його штучною коронкою та виготовлення знімного протеза з утримуючим кламером. Яка з перелічених коронок більш показана у даному випадку?
А. Фарфорова
В. Повна металева
С. Пластмасова
Д. Напівкоронка
Е. Телескопічна
108. Чоловік 48 років, поводився з скаргами на болі при тому, що накушує в області 25 зуба, які з'явилися після покриття його коронкою. У анамнезі лікування зуба з приводу карієсу. Об'єктивно: 25 покритий металевою коронкою, перкуссия болезненна. На окклюзиограмме передчасний контакт з антагоністами. Яка найбільш вірогідна причина виникнення скарг хворого?
А. Довгий край коронки
В. Передчасний оклюзійний контакт
С. Ускладнення карієсу
Д. Расцементірованіє коронки
Е. Неврит трійчастого нерва
109. Яка з перерахованих конструкцій штучних коронок вимагає найменшого зішліфування твердих тканин зуба?
А. Коронка за Бородюком
В. Пластмасова коронка
С. Металева штампована коронка
Д. Коронка за Бєлкінім
Е. Металокерамічна коронка
110. Чоловік 22 років, звернувся з приводу протезування зубів. Об'єктивно: коронка 45 зуба відновлена на 2/3 пломбою, медіальна і язичні стінки тонкі, ЕОД – 6 мка. Планується покриття зуба повною металевою штампованою коронокой з неіржавіючої сталі. Який недолік матиме дана коронка?
А. Не відновлює форму зуба
В. Не відповідає вимогам естетики
С. Травмує ясенний край
Д. Не відновлює міжзубний контакт
Е. Підвищує міжальвеолярну висоту
111. Хворий 39 років скаржиться на металевий присмак, слиновиділення. У анамнезі виразка шлунку. Об'єктивно: 28, 27 покриті штампованими коронками з МЗП. Після зняття коронок з 27, 28 зубів скарги зникли. Яку конструкцію необхідно застосувати в даному випадку?
А. Штамповану коронку із сплаву золота
В. Суцільнолиту коронку
С. Пластмасові коронки
Д. Штамповані коронки з кобальто-хромового сплаву.
Е. Комбіновані коронки
112. Хвора 32 років скаржиться на відсутність зубів та порушення функції жування. Об'єктивно: 35 36 зуби відсутні. Після препарування опорних зубів були зняті відбитки з верхньої та нижньої щелеп гіпсом. До яких відбиткових матеріалів належить гіпс?
А. Альгінатних
В. Термопластичних
С. Твердокристалічних
Д. Цинкоксидевгенолових
Е. Силіконових
113. Які методи штамповки коронок існують?
А. Прямий,зворотній комбінований.
В Правільних відповідай немає.
С* 3овнішій,внутрішній,комбінований.
Д Прямий, зовнішній,внутрішній.
112. Пацієнту 60 років виготовлена штампована коронка на | _7_за методом Паркера. До якого методу штамповки відноситься цей метод?
а)*зовнішнього штампування;
б) внутрішнього штампування;
в) комбінованого штампування.
113. У процесі виготовлення штампованих коронок гільзи піддають термічній обробці 1 - 1050° С (жовтий колір). З якою метою проводять цю обробку?
а)* повернути металу ковкість і пластичність;
б) підвищення твердості;
в) підвищення антикаріозних властивостей;
г) підвищення стійкості до окиснення;
д) підвищення механічних властивостей.
114. Що таке окалина:
а) утворення вуглецевої плівки на поверхні виробу;
б)*виникнення оксидної плівки на поверхні виробу;
в) утворення склоподібної плівки на поверхні виробу;
г) посвітління поверхні виробу;
д) потемніння поверхні виробу?
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 105 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |