Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема 2. Тригери

Читайте также:
  1. Тема 2. Тригери

Призначення. Основні поняття та визначення. Класифікація і коротка характеристика різних типів тригерів. Основні характеристики. Асинхронні і синхронні RS-тригери: способи побудови та синхронізації. Тригери D, DV, T, TV, JK типу та особливості їх схемотехнічної реалізації. Побудова різних типів тригерів на основі базових мікросхем, що містять RS, D і JK тригери. Побудова схем з використанням тригерів (схеми подавлення дзенькіту контактів, формування пачки імпульсів, виділення одиночних імпульсів з пачки і т.д.).

 

Тема 3. Регістри

Призначення і класифікація. Паралельні регістри: організація прийому та видачі інформації. Послідовні (здвигові) регістри (SRG). Особливості схемотехнічної реалізації та функціонування різних типів SRG. Побудова багаторозрядних регістрів на основі базових малорозрядних мікросхем (СІС). Побудова схем з використанням регістрів (здвигачів, перетворювачів паралельних кодів чисел в послідовні і навпаки, мультиплексорів шин даних і т.д.).

 

Тема 4. Лічильники

Призначення, класифікація і основні характеристики. Асинхронні підсумовуючі та віднімаючі двійкові лічильники. Способи підвищення їх швидкодії. Реверсивні лічильники. Синхронні двійкові лічильники: особливості схемотехнічної реалізації і функціонування. Лічильники з довільним модулем рахування: способи побудови, особливості схемотехнічної реалізації і функціонування. Побудова багаторозрядних лічильників різного типу на базі СІС-мікросхем. Побудова схем з використанням лічильників (дільники частоти і таймери, перетворювачі число-імпульсних послідовностей в паралельні коди і т.д.).

 

Тема 5. Функціональні вузли комбінаційного типу

5.1. Дешифратори (DC)

Призначення, класифікація і основні характеристики. Основні принципи побудови лінійних одноступеневих і багатоступеневих DC. Особливості схемотехнічної реалізації неповних дешифраторів. Побудова багаторозрядних дешифраторів на основі базових малорозрядних мікросхем (СІС). Побудова схем з використанням дешифраторів (розподілювачі імпульсів і синхронізатори, дешифратори адреси і т.д.).

 

5.2. Шифратори (CD)

Призначення, класифікація, основні характеристики і принципи побудови шифраторів. Повні та неповні CD. Пріоритетні шифратори (PRCD): принципи побудови, особливості схемотехнічної реалізації і функціонування. Побудова PRCD великої розрядності на основі малорозрядних мікросхем (СІС). Побудова схем з використанням шифраторів (вузлів пріоритету та переривання, перетворювачі кодів, шифратори клавіатури і т.д.).

 

5.3. Мультиплексори і демультиплексори

Призначення, основні поняття і характеристики. Принципи побудови мультиплексорів (MUX) і демультиплексорів (DMX) з різними способами керування (двійковими та унітарними кодами ‘1 із N’). Робота дешифратора в режимі DMX. Побудова мультиплексорів і демультиплексорів великої розмірності на основі базових мікросхем (СІС), що містять MUX і DMX малої розмірності: одноступеневі та багатоступеневі структури. Побудова схем з використанням MUX і DMX (багатоканальні комутатори, мультиплексування багаторозрядних шин адреси / даних і т.д.).

 

5.4. Перетворювачі кодів

Призначення. Основні принципи побудови. Приклади різних типів перетворювачів.

 

5.5. Схеми порівняння кодів

Призначення. Відношення між числами. Основні принципи побудови схем порівняння на рівність, більше і менше. Принципи побудови багаторозрядних схем порівняння на базі малорозрядних мікросхем (СІС): послідовне і паралельне з'еднання базових схем. Побудова схем з використанням схем порівняння (цифрові компаратори і т.д.).

 

5.6. Суматори

Призначення і класифікація. Принципи побудови напівсуматорів і повних однорозрядних суматорів (SM). Основні способи і особливості схемотехнічної реалізації багаторозрядних послідовних та паралельних SM. Підвищення швидкодії паралельних SM: паралельний та груповий перенос. Накопичувальні суматори. Побудова багаторозрядних суматорів на основі малорозрядних SM, що містяться в базових мікросхемах (СІС). Приклади схем з використанням SM (арифметико-логічні пристрої і т.д.).

 

5.7. Схеми контролю

Основні принципи побудови схем контролю по модулю 2 при передачі даних. Особливості схемотехнічної реалізації базових схем згортки по модулю 2 (М2). Побудова багаторозрядних схем контролю на основі базових малорозрядних схем М2, що містяться в СІС-мікросхемах. Інші способи контролю (по модулю 3 і т.д.).

 

Тема 6. Особливості практичної реалізації цифрових пристроїв

Особливості і основні етапи проектування цифрових пристроїв (ЦП) з використанням мікросхем малого, середнього і великого ступеню інтеграції. Порівняння різних варіантів схемотехнічних реалізацій ЦП. Особливості практичного застосування інтегральних мікросхем: розширення функціональних можливостей логічних елементів по входам і виходам; джерела завад і методи боротьби з ними; вільні входи і функціональні вузли; вимоги до тривалості вхідних сигналів; передача сигналів по лініям зв’язку; «гонки» та методи боротьби з ними. Системи синхронізації: загальні принципи побудови синхронних ЦП і способи синхронізації (однофазний, багатофазний). Схеми блоків керування ЦП. Прив’язка зовнішніх сигналів до синхроімпульсів. Виділення одного з серії імпульсів. Оцінка швидкості передачі інформації між різними блоками і ЦП. Приклади схем керування і синхронізації (виділення одного імпульса із серії, розподільники імпульсів і т.д.).

 

Тема 7. Допоміжні елементи ЕОМ

Організація спільної роботи ІМС з різним типом логіки. Перетворювачі рівнів (узгоджувачі). Передача сигналів між різними функціональними вузлами і ЦП: шинні формувачі, елементи для роботи на лінії зв’язку, тригери Шмітта. Формувачі імпульсів. Способи і особливості схемотехнічної реалізації елементів затримки. Використання логічних елементів для формування імпульсів заданої тривалості: формувачі коротких імпульсів, розширювачі імпульсів (одновібратори). Генератори імпульсів: на логічних елементах і одновібраторах, на тригерах Шмітта і компараторах з ОП, на основі цифро-аналогових схем в інтегральному виконанні. Принципи і особливості проектування. Стабільність характеристик. Кварцеві генератори. Приклади схем з використанням допоміжних елементів (формування прямокутних імпульсів з сигналів синусоідальної форми, формування поодиноких імпульсів від механічних перемикачів і кнопок: усунення дзенькіту контактів, для початкового встановлення при ввімкненні живлення, формування пачок і послідовностей імпульсів і т.д.). Приклади схем цифрових пристроїв (генератор тактових імпульсів, генератори пачок і послідовностей імпульсів, цифровий частотомір і т.д.).

 

Тема 8. Запам'ятовуючі пристрої

Призначення. Основні характеристики і класифікація запам’ятовуючих пристроїв (ЗП). Особливості схемотехнічної реалізації елементів пам’яті на біполярних і уніполярних транзисторах, а також КМОН структурах. Статичні і динамічні ЗП: принципи побудови і функціонування, структурна організація ВІС. Принципи побудови і функціонування різних типів ПЗП і ППЗП. Побудова багаторозрядних схем ОЗП і ПЗП.

 

Тема 9. Програмовані логічні інтегральні мікросхеми (ПЛІМ)

Призначення. Структура і архітектурні особливості різних типів ПЛІМ (в т.ч. і репрограмованих). Особливості реалізації комбінаційних схем на базі програмованих логічних матриць. Перспективи розвитку.

 

Тема 10. Мікропроцесори

Визначення і класифікація. Еволюція мікропроцесорів (МП). Ідеальний МП: узагальнена структурна схема, організація вводу і виводу даних, звернення до пам’яті (адресація), обробка даних. Мікропроцесор 8085: особливості внутрішньої організації і функціонування. Однокристальні мікроЕОМ і мікроконтролери.

 

Тема 11. Перетворювачі

Призначення і класифікація. Основні принципи побудови ЦАП і АЦП. Особливості схемотехнічної реалізації. Точносні показники.

 

Тема 12. Автоматизація проектування цифрових і цифро-аналогових пристроїв




Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 146 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав