|
Основні поняття на сфері безпеки праці. Під охороною праці розуміють систему законодавчих актів і лобіювання відповідних нею заходів, вкладених у збереження здоров'я та перемоги працездатності трудящих. Система організаційних і технічних заходів і коштів,предотвращающих виробничий травматизм, називається техніки безпеки.
Виробнича санітарія передбачає заходи щодо правильному влаштуванню та змісту промислових підприємств і обладнання санітарному відношенні (надійна вентиляція, належне висвітлення, правильне розташування устаткування й ін.)
Промислова гігієна ставить за мету створення найбільш здорових і сприятливих вгигиеническом відношенні умов праці,предотвращающих професійні захворювання працюючих.
Порядок проведення інструктажу. На автотранспортних підприємствах організація робіт з техніці безпеки та виробничої санітарії доручається головного інженера. У цехах і виробничих ділянках відповідальність за безпеку праці несуть начальники цехів й майстра. Здійснення заходів із техніці безпеки та виробничої санітарії контролюють старший інженер (інженер) технічно безпеки і профспілкові організації. Вказівки старшого інженера (інженера) технічно безпеки може скасувати лише керівник підприємства чи головний інженер.
Одним із основних заходів щодо забезпечення безпеки праці є обов'язковий інструктаж знову прийнятих роботу і періодичний інструктаж всіх співробітників. Інструктаж проводить головний інженер підприємства чи старший інженер (інженер) технічно безпеки. Знову прийнятих працювати ознайомлять із основними положеннями з охорони праці, правилами внутрішнього розпорядку, вимогами пожежної безпеки, особливостями роботи підприємства, обов'язками працівників із дотриманню правил безпеки праці та виробничого санітарії, порядком пересування території підприємства, засобів захисту працюючих, і способами наданнядоврачебной допомоги. Особливого значення має інструктаж робочому місці з показом безпечних прийомів роботи.
Усі робітники незалежно від виробничого стажу та кваліфікації повинні 1 разів у 6 міс проходити повторний інструктаж, а особи, виконують роботи підвищеної небезпеки (зварювальники,вулканизаторщики та інших.),— 1 разів у 3 міс. За умови повторного інструктажі докладно розбирають допущені порушення. Кожен інструктаж реєструють у журналі.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРИУСТРАНЕНИИОТКАЗОВ ІНЕИСПРАВНОСТЕЙ АВТОМОБІЛЯ НА ЛІНІЇ
При виявленні несправностей під час роботи з лінії, потребують негайного усунення, водій зобов'язаний поставити автомобіль на маргінес і старанно оглянути його.
До усунення несправностей можна приступити за наявності необхідного устаткування й інструментів, і якщо обсяг ремонту можливо виконати на лінії.
Не можна дозволяти до виконання ремонту автомобілів вантажників, пасажирів та інших осіб, які мають цього права.
Під час ремонту водій повинен суворо дотримуватися правил техніки безпеки. Щоб автомобіль залишався нерухомим, його треба загальмуватистояночним гальмом й реально ввімкнути першу передачу, а під час роботи на крутих спусках підкласти під колеса автомобіля щонайменше двох упорів (черевиків). Під час підйому автомобіля домкрат потрібно встановлювати вертикально, а у його підставу підкладати дерев'яну дошку, але й у жодному разі не камені та цегла. За виконання робіт, пов'язаних із зняттям коліс, під піднятий автомобіль обов'язково підставитикозелки.
Якщо водій неспроможна сам усунути несправності в автомобілі, він повідомити адміністрації автопідприємства необхідність виклику техдопомоги.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРИТЕХНИЧЕСКОМОБСЛУЖИВАНИИ ІРЕМОНТЕ АВТОМОБІЛЯ НААВТОТРАНСПОРТНОМ ПІДПРИЄМСТВІ
При технічному обслуговуванні і ремонті автомобілів необхідно вживати заходів проти їх самостійного переміщення. Забороняються технічне обслуговування може й ремонт автомобілі з працюючим двигуном, крім випадків регулювання цього ринку.
>Подъемно-транспортное обладнання має бути, у справному стані перебуває й застосовуватися лише зі свого прямому призначенню. До роботи з цим устаткуванням допускаються особи, пройшли відповідної підготовки і інструктаж.
Під час роботи слід залишати інструменти крайосмотровой канави, на підніжках, капоті чи крилах автомобіля. При складальних роботах забороняється перевіряти збіг отворів всоединяемих деталях пальцями: цього необхідно користуватися спеціальними ломиками, борідками чи монтажними гачками.
Під час розбірки і складання вузлів і агрегатів треба використовувати спеціальнісъемники ключі. Важко котрі знімаються гайки спочатку потрібно змочити гасом, та був відвернути ключем.Отвертивать гайки зубилом і молотком не дозволяється.
Забороняється захаращувати проходи між робочими місцями деталями і вузлами, і навіть набрати дуже багато деталей на місцях розбірки.
Підвищену небезпеку становлять операції зняття та настанови пружин, що у них накопичили значна енергія.
Ці операції слід виконувати на стендах чи з допомогою пристосувань, які забезпечують безпечну роботу.
Гідравлічні і пневматичні устрою повинні прагнути бути обладнані запобіжними іперепускними клапанами. Робочий інструмент слід утримувати в справному стані.
Вимоги виробничої санітарії і промислової гігієни. Приміщення, у яких робочі, виконуючи технічне обслуговування чи ремонт автомобіля, має перебувати під нею, необхідно обладнатиосмотровими канавами,естакадами з направляючими запобіжнимиребордами чи підйомниками.
>Приточно-витяжная вентиляція мають забезпечувати видалення виділених парів і газів і приплив свіжого повітря. Природний і штучне висвітлення робочих місць має бути достатнім для безпечного виконання.
На території підприємства потрібна наявність санітарно-побутових приміщень — гардеробних, душових,умивальних (хто зетилированним бензином обов'язково мають забезпечуватися гарячою водою).
ЗАХОДИПОЖАРНОЙ БЕЗПЕКИ НААВТОТРАНСПОРТНЫХПРЕДПРИЯТИЯХ
Основні причини виникнення пожеж на автотранспортних підприємствах є такі: несправність опалювальних установок, електроустаткування й об'єктивності висвітлення, неправильна їх експлуатація; самозаймання паливно-мастильних і обтиральних матеріалів при неправильному їх зберіганні; необережне поводження з вогнем.
В усіх життєвих виробничих приміщеннях слід виконувати такі протипожежні вимоги: курити лише у спеціально відведених при цьому місцях; не користуватися відкритим вогнем; зберігати паливо і гас у кількості, які перевищують змінне потреба; не зберігати порожню тару з-під палива й мастильних матеріалів; проводити ретельну збирання у кожної зміни; розлите олію і дизельне паливо прибирати з допомогою піску; збирати використаніобтирочние матеріали, складати в металеві ящики з кришками і після закінчення зміни виносити в спеціально відведений при цьому місце.
Будь-який пожежа, своєчасно помічений і який одержав значного поширення, то, можливо швидко ліквідований. Успіх ліквідації пожежі залежить від швидкості оповіщення про його початок і набрання чинності ефективних коштів пожежогасіння.
Для оповіщення про пожежі служать телефон і пожежна сигналізація. У разі пожежі слід повідомляти про це з телефону 01. Пожежна сигналізація буває два види — електрична і автоматична. Приймальну станцію електричної сигналізації встановлюють у приміщенні пожежної охорони, аизвещатели — в виробничих закритих приміщеннях і біля підприємства. Сигнал про пожежі подається натисканням кнопкиизвещателя. У автоматичною пожежною сигналізації використовуються термостати, які за підвищенні температури до заданого краю включаютьизвещатели.
Ефективним і найпоширенішим засобом гасіння пожеж є вода, однак у окремих випадках використовувати його не можна. Не піддаються гасінню водою легкозаймисті рідини, які легше води. Наприклад, бензин, гас, спливаючи на поверхню води, продовжують горіти.Ацетилен і метан вступають із жовтою водою в хімічну реакцію, створюючи вогні- і вибухонебезпечні гази. При неможливості гасіння водою палаючу поверхню засинають піском, накривають спеціальними азбестовими ковдрами, використовують пінні абоуглекислотние вогнегасники.
У особливо небезпечних в пожежному відношенні виробництвах можна використовувати стаціонарні автоматичні установки різної конструкції, спрацьовують при заданої певній температурі й які подають воду, піну чи спеціальніогне-гасительние склади.
ЗАХОДИЭЛЕКТРОБЕЗОПАСНОСТИ ПРИТЕХНИЧЕСКОМОБСЛУЖИВАНИИ ІРЕМОНТЕ АВТОМОБІЛІВ
Небезпека поразки електричним струмом виникає під час використання несправних ручних електрифікованих інструментів, під час роботи з несправними рубильниками і запобіжниками, при поєднанні з повітряними і настіннимиелектропроводками, і навіть випадково які виявилися під напругою металевими конструкціями.
Электрифицированний інструмент (дрилі,гайковерти, шліфувальні машини та ін.) беруть у мережу напругою220В. дозволяється працювати лише інструментами, мають захисне заземлення.Штепсельние сполуки для включення інструмента повинен матизаземляющий контакт, який довші робочих контактів, і відрізняється від нього формою. При включенні інструмента до мережізаземляющий контакт входить у з'єднання з штепсельної розеткою першим, а при вимиканні виходить останнім.
При перехід ізелектрифицированним інструментом з однієї місця роботи з інше не можна натягувати провід. Не слід протягати провід через проходи, проїзди і слабким місця складування деталей. Не можна тримати електрифікований інструмент, узявшись однієї рукою за провід.
Працювати зелектрифицированним інструментом при робочому напрузі, перевищує 42 У, можна лише гумових рукавичках і калошах або стоячи на ізольованій поверхні (гумовому килимку, сухому дерев'яному щитку).
Щоб уникнути поразки електричним струмом необхідно користуватися переносними електролампами з запобіжними сітками. У приміщенні без підвищеної небезпеки (сухому, знетокопроводящими статями) можна використовувати переносні лампи напругою до 42 У, а особливо небезпечних приміщеннях (сирих, зтокопроводящими статями читокопроводящей пилом) напруга на повинен перевищувати 12 У.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 100 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |