Читайте также:
|
|
При написанні науково-дослідної роботи студент повинен робити посилання на джерела, інформацію чи результати аналізу з яких використано у власному дослідженні. Так, для обґрунтування окремих положень і висновків у звіті з НДР можуть використовуватись цитати з літературних джерел чи витяги з нормативних документів. Поряд із цитуванням думок з аналізованої праці допускається виклад чужих міркувань власними словами. У цьому разі недослівний переказ думок не береться в лапки, але це не позбавляє обов'язку зробити посилання на відповідне джерело. Посилання може бути зроблене в детальній чи короткій формі. Детальне посилання на першоджерело робиться під рискою внизу сторінки, на якій завершується цитата чи виклад чужих думок. При цьому обов'язковим є вказування прізвищ та ініціалів авторів, назви роботи, видавництва, місця і року видання, конкретних сторінок тощо.
Наприклад, студент наводить у роботі цитату з науково-практичного коментаря Цивільного кодексу України:
«Додатковий (акцесорний) характер забезпечувального зобов’язання проявляється також у тому, що із припиненням основного зобов’язання припиняється і зобов’язання, яке його забезпечує».1
Для оформлення детального посилання йому слід внизу сторінки під рискою подати наступну інформацію:
1 Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України. – Вид. 2-ге, змінене і доп. / [Бек Ю.Б., Богдан Й.Г., Дякович М.М. та ін.]; за ред. В.М. Коссака. – К.: Істина, 2008. – С. 483.
Такого типу посилання нумерують послідовно в межах однієї сторінки.
Коротке посилання робиться одразу після завершення цитати чи викладу думки інших авторів шляхом вказівки у квадратних дужках порядкового номера цитованої праці у списку використаних джерел та, при потребі, конкретних сторінок, які містять цитовану тезу.
В аналізованому вище випадку це мало б наступний вигляд в тексті роботи:
«Додатковий (акцесорний) характер забезпечувального зобов’язання проявляється також у тому, що із припиненням основного зобов’язання припиняється і зобов’язання, яке його забезпечує» [15, С.125].
У списку використаних джерел цитована праця оформлена наступним чином:
15. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України. – Вид. 2-ге, змінене і доп./ [Бек Ю.Б., Богдан Й.Г., Дякович М.М. та ін.]; за ред. В.М. Коссака. – К.: Істина, 2008. – 992 с.
Список використаних джерел розпочинають з нової сторінки, а самі джерела нумерують арабськими цифрами і розташовують в такій послідовності:
1) Закони України;
2) міжнародні нормативно-правові документи;
3) Акти Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів України;
4) інші нормативні документи (положення, правила, інструкції) із зазначенням того, коли й ким затверджені;
5) акти органів судової влади;
6) монографії, статті, підручники, коментарі та інші видання кириличною абеткою в алфавітному порядку;
7) монографії, статті, підручники, коментарі та інші видання латинською абеткою в алфавітному порядку.
Відомості про джерела, включені до списку, слід оформляти згідно із вимогами державного стандарту.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 71 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |