|
СТРУКТУРА РЕФЕРАТА
Після того як знайдена література по темі реферату, складені виписки, конспекти, тези, зібраний великий матеріал, його потрібно осмислити, привести в певну систему і, що дуже важливо, вдало викласти в строгій логічній послідовності, дотримуючись єдиний стиль, грамотно. Це досягається дотриманням деяких вимог до структури реферату.
Типовою для студентського реферату є наступна структура:
- введення,
- основна частина,
- висновок,
- список літератури.
Наприклад, план і структура реферату «Політична думка епохи Відродження. Н. Макіавеллі» може виглядати наступним чином:
ПЛАН
Вступ.
1. Історико-біографічна довідка (історичні обставини періоду, біографія автора)
2. Еволюція політичних поглядів. (На яких філософських позиціях ґрунтувались
ідеї, які філософи минулого мали вплив)
3. Основні політико-соціальні концепції (погляди щодо держави, форм правління, влади, видів права, ролі народу та ін.)
4. Внесок у розвиток політичної думки (орігінальні погляди)
Заключення.
Реферування - багатогранний творчий процес. Воно являє собою короткий виклад концептуального змісту політологічних творів з відображенням основних напрямків, аргументів і результатів дослідження. Методика реферування являє собою своєрідну технологію оцінки та аналізу, систему способів, правил і прийомів. Вона підпорядкована необхідності відображати в рефератах концепції, ілюстративний матеріал, поширену інтерпретацію, витримувати оптимальний стиль і мова викладу.
Для реферату обов'язкове коротка вступна частина (два-три абзаци) на основі відбору і оцінки реферованих матеріалів для обґрунтування мотивів реферування. Потім, в основній частині міститься інформація в і аналітичному сприйнятті і стислий, концентрований виклад тексту реферату.
Коротко охарактеризуємо основні елементи структури реферату:
Вступ - це ввідна частина реферату, поміщається перед основним текстом. У ньому виявляється актуальність даної теми, формулюються мета і завдання даного дослідження, обґрунтовується структура роботи, дається загальний огляд джерел з даної теми. Обсяг введення звичайно становить 1-2 сторінки при обсязі реферату 20 сторінок.
Основна частина реферату - це виклад намічених в плані розділів, в кожному з яких визначається коло питань, зіставляються точки зору, вирішуються поставлені проблеми, робляться проміжні висновки.
Висновок підводить підсумок роботи. Воно може містити короткий повтор основних тез роботи, а також загальний висновок, до якого прийшов автор реферату. На закінчення можуть формулюватися пропозиції щодо подальшої наукової розробки теми, даватися практичні рекомендації. Висновок за обсягом завжди менше введення і становить приблизно одну сторінку тексту.
ОСОБЛИВОСТІ ЗАХИСТУ РЕФЕРАТА
Тема реферату вибирається протягом двох тижнів після початку занять, а закінчений текст реферату здається викладачеві до часу проведення семінару на відповідну тему. захист реферату являє собою усний виступ
з викладом основних завдань і проблем теми, з розкриттям основних пунктів плану і висновків по виконаній роботі. У відведений час студент повинен коротко і вільно в межах 7-10 хвилин викладати її зміст, не читаючи текст.
Захист реферату може здійснюватися як на семінарському занятті, так і на науковій студентській конференції у вигляді доповіді, так і на заліку або іспиті в якості одного з питань, а також на індивідуальній консультації з викладачем у формі співбесіди.
Реферат вважається захищеним за умови вільної орієнтації студента в обраній темі. При оцінці враховуються: зміст, актуальність, ступінь самостійності, якість використаного матеріалу, правильне оформлення, відповідність теми і тексту реферату; у разі усної доповіді - ораторську майстерність, уміння укластися у відведений час; додатково оцінюється наявність електронної презентації.
У разі суттєвих недоліків реферат може бути повернений студенту для доопрацювання. Залік по реферату часто є однією з умов допуску до заліку або іспиту.
Реферат, який є основою доповіді на наукову конференцію, оцінюється, як правило, більш високо, але і вимагає для своєї підготовки великих зусиль і ресурсів.
Рекомендовані теми рефератів.
Ставлення та розвиток політичної думки в Стародавньому світі:
Розвиток політичної думки у середні віки та епоху Відродження:
Політична думка Нового часу:
Розвиток політичної думки в Україні:
Дата добавления: 2015-04-26; просмотров: 67 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Тема 2.1. Дистанционное обучение как современная тенденция развития образования. Медиаобразование (2 часа). | | | ОФОРМЛЕННЯ РЕФЕРАТУ |