Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вельмишановний Голово, члени державної екзаменаційної комісії та усі присутні!

Читайте также:
  1. виды к 3 модулю Тип Arthropoda — Членистоногие
  2. Вищі органи сучасної держави і поділ державної влади.
  3. Віднесення інформації до державної таємниці
  4. Вопрос 45. Насекомые с полным превращением. Отряды сетчатокрылые, жесткокрылые (жуки), блохи, чешуекрылые. Происхождение членистоногих. Тип Онихофоры.
  5. Впровадження загальнодержавної системи запобігання виробничому травматизму і професійним захворюванням
  6. Документи для проведення державної реєстрації фізичної особи.
  7. Документи для проведення державної реєстрація юридичної особи.
  8. Другорядні члени речення; їх роль у формуванні структури простого речення
  9. Економічна оцінка ефективності функціонування органу державної влади.

ВАМ пропонується доклад за темою дипломної роботи:

“Перспективні напрями та механізми стимулювання іноземного інвестування в регіональну економіку”

Актуальність теми. Проблематика іноземного інвестування на сьогодні є однією з найактуальніших. Україна не в змозі вийти з економічної кризи без залучення і ефективного використання іноземних інвестицій. Акумулюючи підприємницький, державний та змішаний капітал, забезпечуючи доступ до сучасних технологій та менеджменту, іноземні інвестиції не тільки сприяють заходам економічної стабілізації, але й дозволяють вирішувати окремі соціальні проблеми регіонів.

Теоретико-методологічною основою дослідження є праці відомих вітчизняних і зарубіжних вчених в області іноземного інвестування: Бланка І.О., Губського Б.В., Захаріна С.В.,Омельченка А.В, Пересади А.А., Федоренка О.Г., Гітмана Л., Кейнса Д., Марковіца Г., Модігліані Ф., Шарпа У., Шварценбергера Г.

Разом з тим, у науковій літературі мало уваги приділено проблемам стимулювання іноземного інвестування в регіональну економіку. Таким чином, об’єктивна необхідність подальшого розвитку теоретичних і методико-прикладних основ щодо удосконалення механізму стимулювання іноземних інвестицій в регіонах України зумовила актуальність теми даної роботи, її цільове спрямування і зміст.

Мета і задачі дослідження. Метою дипломної роботи є пошук перспективних напрямів та розробка науково-практичних рекомендацій щодо механізмів стимулювання іноземного інвестування в регіональну економіку. Досягнення мети роботи зумовило необхідність постановки і вирішення таких задач:

визначити сутність та значення іноземних інвестицій в регіональному економічному розвитку;

розглянути методи регулювання іноземного інвестування;

дослідити стан іноземного інвестування в Україні;

проаналізувати регіональну структуру іноземних інвестицій;

оцінити інвестиційну привабливість регіонів України;

розробити напрями удосконалення механізму державного управління іноземними інвестиціями;

визначити методичні підходи щодо підвищення інвестиційної привабливості регіонів України;

виявити перспективні напрями залучення та стимулювання іноземних інвестицій в регіональну економіку.

Об’єктом дослідження є іноземні інвестиційні процеси в регіональній економіці.

Предметом дослідження є організаційно-економічні засади залучення і стимулювання іноземних інвестицій в регіональну економіку.

Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дослідження становлять метод діалектичного матеріалізму, а також методи загальнонаукового пізнання: методи теоретичного узагальнення, системного аналізу, синтезу; методи статистичного та математичного аналізу. Обробка статистичних матеріалів проводилась з використанням методів і прийомів економічного аналізу (табличний, порівняння, індексний, групування, графічний, прогнозування).

Інформаційною базою дослідження є законодавчі акти України, що регламентують інвестиційну діяльність; дані Державного комітету статистики України; міжнародні угоди; монографії вітчизняних і зарубіжних вчених; періодичні видання; матеріали міжнародних конференцій; результати власних досліджень та спостережень.

Наукова новизна отриманих результатів дослідження полягає в поглибленні теоретичних положень, а також вирішенні ряду науково-практичних проблем щодо організаційно-економічного механізму стимулювання іноземних інвестицій в регіональну економіку.

Практичне значення отриманих результатів. Практичне значення результатів дослідження полягає в тому, що їх застосування дозволяє розробити рекомендації щодо оптимізації регіональної інвестиційної політики в контексті сучасних тенденцій іноземного інвестування.

Структура та обсяг роботи. Дипломна робота складається зі вступу, 3-х розділів, висновку, списку використаних джерел з 93 найменувань.

У першому розділу дипломної роботи «Методологічні та теоретичні основи іноземних інвестицій» досліджено розглянуто сутність, значення і регулювання іноземного інвестування в регіональній економіці.

Іноземні інвестиції слід розглядати як речі, грошові кошти, майнові права, цінні папери, а також результати інтелектуальної діяльності, вкладені іноземним інвестором (у передбачених законом формах) у об’єкти інвестиційної діяльності на території приймаючої країни з метою отримання прибутку (доходу) або досягнення соціального ефекту.

Іноземні інвестиції можна систематизувати за інвестиційною природою і цільовою орієнтацією, видами та формами, величиною, термінами і джерелами (ПЛАКАТ 1.).

ПІІ позитивно впливають на регіональну економіку, а саме сприяють: задоволенню потреби в інвестиціях; зростанню національного доходу; економічній модернізації; створенню нових робочих місць; зростанню ринкової конкуренції; включенню в світовий розподіл праці. Деякі негативні наслідки ПІІ: залежність від іноземних інвесторів; інвестиції в небажані для суспільства напрями діяльності; інвестиції в небажані для суспільства території; інвестиції, що погіршують ринкову структуру; інвестиції, що нечесно конкурують з вітчизняними.

Регулювання іноземного інвестування може здійснюватися за допомогою сукупності спеціальних правових, адміністративних, економічних та соціальних методів, і деяких інструментів стимулювання і обмеження.

У другому розділі дипломної роботи «Аналіз іноземного інвестування в регіонах України» проаналізовано динаміку, географічну, галузеву та регіональну структури іноземного інвестування в Україні.

Україна залучає іноземні інвестиції з 1992 р. і станом на початок 2010 р. залучила 40026,8 млн. дол. США. В цілому розвиток іноземного інвестування в Україні характеризується позитивною динамікою (ПЛАКАТ 2-3).

Аналіз концентрації ПІІ в економіці України, свідчить, що кошти залучаються з багатьох країн, від багатьох інвесторів: США, Кіпру, Сполученого Королівства, Нідерландів, Росії, Німеччини, Швеції, Франції, Австрії та ін. (ПЛАКАТ 4). Найбільший сегмент українського ринку (майже 80,0%) займають інвестиції з країн ЄС.Таким чином, їх ефективність у сприянні запровадженню ринкових реформ та прискоренні економічного зростання буде особливо високою. Крім того, диверсифікація ПІІ захищає країну, дає їй можливість уникнути залежності від невеликої групи інвесторів.

Оцінюючи галузеву привабливість України, можна зробити висновок, що в даний час найбільш інтенсивні інвестиційні процеси спостерігаються у високорентабельних сферах, які не потребують значного вкладання капіталу при забезпеченні швидкої віддачі (харчова промисловість, торгівля, фінансова діяльність) (ПЛАКАТ 5).

Аналіз регіональної структури іноземного інвестування свідчить про нерівномірність розподілу інвестицій за регіонами, їх зосередження у промислових центрах України, таких як м. Київ, Київська, Донецька, Харківська, Дніпропетровська області (ПЛАКАТ 6-7). Приріст (зменшення) ПІІ в регіонах України надано на ПЛАКАТІ 8. Темп зростання (зменшення) обсягу ПІІ в регіонах України наведено на ПЛАКАТІ 9. Результати розрахунків ПІІ на одну особу наростаючим підсумком з початку інвестування в регіонах України за представлено на ПЛАКАТІ 10. Дані свідчать, що в звітному періоді найбільшими ці показники були у м. Києві (5763 дол.) та Київській області (876 дол.), найменшими у Кіровоградській області (65 дол.).

Розрахунок інтегрального показника оцінки інвестиційної привабливості регіонів проведений на основі підсумовування добутків рангового значення кожного синтетичного показника на його значущість (у відсотках) дав змогу визначити конкретне місце регіону в загальному складі регіонів України.

На основі отриманих результатів оцінки всі регіони України згруповані по чотирьох групах інвестиційної привабливості. До першої групи увійшло 6 регіонів пріоритетної інвестиційної привабливості (Київ і Київська область, Дніпропетровська область, Донецька область, Харківська область, Запорізька область, Республіка Крим). Результати дослідження показали, що в середньому ефективність інвестицій в цій групі регіонів на 35 - 40% вище, ніж в цілому по країні. До другої групи увійшли 4 регіони достатньо високої інвестиційної привабливості (Луганська область, Львівська область, Одеська область, Полтавська область). За наслідками дослідження середня ефективність інвестицій в цій групі регіонів на 15 -20% вище, ніж в цілому по Україні. До третьої групиувійшло 7 регіонів середньої інвестиційної привабливості, у складі яких Вінницька область, Житомирська область, Закарпатська область, Сумська область, Миколаївська область, Черкаська область, Чернігівська область. Ефективність інвестицій в цій групі регіонів знаходиться на рівні середніх показників по Україні. Нарешті, в четвертую групуобластей увійшло 8 регіонів низької інвестиційної привабливості (Волинська область, Івано-Франківська область, Кіровоградська область, Рівненська область, Тернопільська область, Херсонська область, Хмельницька область, Чернівецька область).

Проведене нами дослідження дає змогу окреслити основні причини, що сповільнюють розвиток інвестиційного підприємництва та бізнесу в Україні та її регіонах: інфляція, торгові бар’єри, податковий тягар, обмеження на рух капіталу, ефективність антимонопольної політики, якість автомобільних доріг, якість авіаційної інфраструктури, професіоналізм керівників вищої ланки, відтік кваліфікованих кадрів, середня тривалість життя. Проблемні для нашої країни аспекти - етична поведінка компаній, захист прав власності, прозорість ухвалення урядових рішень, дієвість аудиторських і бухгалтерських стандартів, ефективність використання держаного бюджету, захист прав інтелектуальної власності, довіра суспільства до політиків, тягар державного регулювання, ефективність корпоративного управління.

У третьому розділі дипломної роботи «Удосконалення організаційно-економічного механізму залучення іноземних інвестицій в регіональну економіку» розроблено методичні та практичні рекомендації щодо удосконалення механізму залучення та стимулювання іноземних інвестицій в регіональну економіку.

Для підвищення інвестиційної привабливості регіону, з одного боку, слід формувати сприятливіші умови інвестиційної діяльності, зокрема порівняно з іншими регіонами України; додатково заохочувати іноземний бізнес, максимально використовувати місцеві переваги. З іншого боку, потрібно забезпечувати узгодження економічних інтересів потенційних інвесторів і господарського комплексу області.

Для визначення ймовірної величини залучення ПІІ до України в 2010-2012 рр. виконано прогнозування на основі сформованої тенденції зростання чистих приростів у 2000-2009 рр., представленій вище на ПЛАКАТІ 11. Оцінку типу тренда виконано за допомогою перебору наявних в пакеті програм статистичного аналізу типів ліній за методом найменших квадратів. За результатами прогнозу з імовірністю 90% можна стверджувати, що в Україні у 2012 році очікується приріст ПІІ у розмірі 9175,99 млн. дол. США. (ПЛАКАТ 11).

Оцінка і прогнозування інвестиційної привабливості регіонів повинні бути безпосередньо пов’язані з державною регіональною політикою. Метою цієї політики є забезпечення ефективного розвитку окремих регіонів з урахуванням таких чинників, як раціональне використання різноманітних економічних можливостей кожного з них, ефект оптимальної інтеграції, територіальний розподіл праці і взаємна економічна кооперація.

Однією з особливостей системи державного управління іноземним інвестуванням є поки що низька ефективність управління або недосконалий інвестиційний менеджмент. Серед основних напрямів вдосконалення державного управління залученням іноземних інвестицій в економіку України домінуючим є децентралізація державного управління цим процесом. Як варіант такої децентралізації пропонується побудова трирівневого інфраструктурного інвестиційного комплексу управління іноземним інвестуванням в Україні, елементами якого є органи державного управління (перший рівень), інвестиційні банки, інвестиційні донори та реципієнти (другий рівень), консалтингові фірми (третій рівень). Така організація управління іноземним інвестуванням сприяє реалізації єдиної інвестиційної політики держави та проведенню цілеспрямованої діяльності по генерації інвестиційного процесу.

Результативність інвестування залежить від заходів, спрямованих на покращення інвестиційного клімату з тим, щоб зробити його сприятливим для вкладення коштів в українську економіку. З огляду на це, нами удосконалено механізм залучення іноземних інвестицій в економіку України, який ґрунтується на системі державних гарантій, законодавчого, нормативного, інформаційного забезпечення, страхування та перестрахування іноземних інвестицій.

Форми стимулювання іноземної інвестиційної діяльності наведено на ПЛАКАТІ 12.

Нарешті, регіональна програма залучення іноземного капіталу повинна узгоджуватися з регіональною політикою, яку проводить уряд і яка також повинна враховувати особливості стану економіки регіонів, їх географічне розташування і передбачати певну диференціацію у сфері політики залучення іноземних інвестицій.




Дата добавления: 2015-04-26; просмотров: 112 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Первыми ушли шумерийцы| СЛАЙД Географическое положение

lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (2.916 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав