Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Транспортування вантажу на етапах

Читайте также:
  1. Основні види договорів перевезення вантажу і людей.
  2. Особливості діяльності організації на різних етапах її життєвого циклу

Забороняється: транспортування учасником, який першим долає водні етапи рюкзаків зі спорядженням або контрольним вантажем; транспортування вантажу по навісній переправі разом з учасником. Вантажем вважається: рюкзак, контейнер, ємкість зі спорядженням, контрольний вантаж, вірьовка, кінець якої не закріплений на березі.

Забороняється транспортування вантажу на ношах (волокушах) з потерпілим. Допускається покласти йому під голову рюкзак з м’якими речами або бухту вірьовки.

На всіх етапах, де вантаж переправляється окремо від учасника, повинно контролюватися його переміщення вірьовкою, кінець якої закріплений на одному з берегів.

На етапах, що мають перепад висот, повинна контролюватися й швидкість переміщення вантажу.

Транспортування вантажу при переправі по колоді допускається по перилах (як по навісний), якщо на них не перебуває учасник.

Транспортування вантажу при переправі маятником допускається на учаснику (не більше одного рюкзака на учасника) і окремо, підвішеним на перила.

На підйомах (спусках) допускається витягування (опускання) вантажу на транспортній вірьовці. При цьому вантаж не повинен перебувати над учасником, що рухається одночасно з вантажем по даній ділянці. Допускається транспортування спорядження по вільних перилах.

Перекидання на етапах спорядження, як правило, заборонено.

Допускається, якщо це дозволено умовами змагань, перекидання вантажу, але в цьому випадку до нього повинна бути підключена супровідна вірьовка.

При кидку, спуску вантажу повинна подаватися попереджувальна команда.

При перекиданні через перешкоду кінця вірьовки дозволяється обтяження не більш ніж двома карабінами. При цьому підбор вірьовки дозволений тільки після її падіння на землю. Забороняється ловити вірьовку нальоту.

На скальних ділянках спорядження повинне бути або на учасниках (у руці або на собі), або пристраховано в передбачених місцях (гак, накопичувальні перила й т.п.). Але цей пункт повинен бути передбачений умовами змагань.

 

19. Рух по вірьовці з перилами (паралельні вірьовки)

Переправа учасників здійснюється стоячи ногами на нижній вірьовці й тримаючись руками за верхню.

Верхня вірьовка є страхувальними перилами, до яких учасник зобов’язаний підключитися своєю короткою самостраховкою від грудного перехрестя карабіном або самостраховкою петлею з схоплюючим вузлом на похилих ділянках.

На перилах може перебувати не більше одного учасника.

 

 

ІІ. ТАКТИКА ДОЛАННЯ ОКРЕМИХ ЕТАПІВ

 

1. Переправа через річку вбрід.

Подолання водної перешкоди може здійснюватись будь-яким правильним способом: стінкою, „таджицьким способом”, обличчям один до одного, по одному з жердиною, з жердиною на командній страховці і т. ін.

- Переправа через річку вбрід „стінкою”.

Стінка складається з 3-4 чоловік

- Переправа через річку „таджицьким способом”.

Використовується, якщо швидкість течії дуже велика, але глибина мала. Туристи з рюкзаками стають у коло обличчям в середину, тримаючись один за одного руками.

- Переправа через річку вбрід обличчям один до одного.

Використовується при малій глибині та ширині річки, але великої швидкості течії.

 

2. Переправа через річку вбрід з використанням перил.

Команда готує страхувальну та супроводжуючу мотузки і закріплює їх кінці в заднє перехрестя грудної обв'язки першому учаснику. 2-й і 3-й учасник стають на страховку, 4-й працює з супроводжуючою мотузкою. По команді „Страховка готова” 1-й учасник переходить на цільовий берег, дає команду „Берег”, знімає кінець страхувальної вірьовки і закріплює його за опору. Після команди „Берег” страхуючи припиняють страховку і закріплюють перила за опору. 1-й учасник закріплює кінець супроводжуючої мотузки і готується супроводжувати 5-го учасника. 5-й учасник зав’язує на середині цієї мотузки вузол групи Провідники і прикріплює собі в грудне перехрестя, стає „вусом” самостраховки до перил і починає рухатися обличчям до течії спираючись руками на перила. В цей час один з учасників готує вірьовку для знімання перил, пристібає Ії кінець до карабіна, яким закріплено перила, а другий кінець закріплює собі, щоб транспортувати її на цільовий берег. 2-й учасник після того, як 5-й перейшов річку і вистібнув СВ, вибирає її до себе до вузла на середині і пристібає його собі в грудне перехрестя. Всі інші по черзі діють аналогічно. Після того, як останній учасник перейшов на цільовий берег і звільнив перила, учасник який переніс кінець самоскиду і завчасно приготувався вибирати його, виконує цю дію.

 

3. Переправа через річку по колоді.

Колода укладається згідно з Умовами, наприклад, через вертикаль чи за допомогою триноги. Оскільки на дитячих змаганнях колоду, як правило, наведено суддями, то дії по укладанню колоди описувати не будемо.

Команда готує мотузку і закріплює її кінець в заднє перехрестя грудної обв'язки першому учаснику. 2-й і 3-й учасник стають на страховку (учасники, що здійснюють страховку стоять на лінії продовження колоди обличчям за течією).

По команді „Страховка готова” 1-й учасник переходить на цільовий берег, дає команду „Берег”, знімає кінець страхувальної вірьовки і закріплює його за опору. Після команди „Берег” ті, що страхували припиняють страховку і закріплюють перила за опору (перила по відношенню до колоди – нижче за течією). Під час переправи 1 учасника - 4 готує мотузку для супроводження 5, закріплюючи один кінець на опорі, а другий кінець 5 кріпить собі в грудну обв’язку. (В цей час 6 учасник готує вірьовку для знімання перил, пристібає Ії кінець до карабіна, яким закріплено перила, а другий кінець закріплює собі, щоб транспортувати її на цільовий берег.) 5 стає „вусом” самостраховки до перил і переходить по колоді на цільовий берег. Після того, як 5 перейшов річку і вистібнув СВ, 4 зав’язує на середині цієї мотузки вузол групи Провідники 1 пристібає його 6 в грудне перехрестя. Далі всі дії аналогічно переправі вбрід.

 




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 78 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | <== 4 ==> | 5 | 6 | 7 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав