Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ЗМІСТОВЕ НАПОВНЕННЯ МОДУЛЯ

Читайте также:
  1. VII. Материально-техническое обеспечение дисциплины (модуля)
  2. Амплитудная модуляция
  3. Амплитудная модуляция
  4. Амплитудной модуляцией называется процесс изменения амплитуды колебаний радиочастоты в соответствии с изменением амплитуды колебаний низкой частоты передаваемого сигнала.
  5. Амплитудный модулятор
  6. Аналитическое и графическое решение уравнений, содержащих переменную под знаком модуля.
  7. Балансная амплитудная модуляция
  8. Быстрые клавиши для модуля Develop
  9. Взаимодействие программно-адаптивного модуля США и концептуальной власти
  10. Демодуляция АМ-сигналов

Передумови виникнення Болонського руху в Європейських країнах, соціально-економічна, культурна, політична консолідація та взаємодія провідних європейських держав (друга половина ХХ ст.)

Основні етапи Болонського процесу. Євроінтеграційні документи, що передували підписанню Болонських угод: Велика хартія університетів (Magna Charta Universitatum, 1988), Лісабонська конвенція про визначення кваліфікацій (1997 p.), Сорбонська декларація (1998 p.).

Зміст Болонської декларації (1999 р.) та особливості підписання документа. Реалізація основних положень і принципів Болонської декларації в загальноєвропейських нормативних документах: конференція керівників європейських вищих навчальних закладів та освітніх організацій в Саламанці (2001 р.); Празький (2001 р.) та Берлінський (2003 р.) саміти. Офіційне приєднання України до Болонського процесу під час саміту в Бергені (2005 р.). Провідні ідеї Лондонського (2007 р. та Лувен-ла-Ньовського самітів (2009 р.). Будапештсько-Віденська декларація про створення Європейського простору вищої освіти.

Засади та принципи формування європейської зони вищої освіти. Принципи формування змісту освітніх кваліфікацій. Компетентнісний підхід; зарубіжні та вітчизняні дослідники про доцільність та особливості впровадження. Базові (ключові) та предметні компетентності магістра за профілем підготовки.

Просування України на шляху реалізації Болонських угод. Основні напрями структурного реформування вітчизняної системи освіти:

- демократизація системи управління вищою освітою,

- реалізація передбаченої Болонською декларацією системи академічних кредитів, аналогічної ЕСТS (Європейській кредитно-трансферній системі),

- створення двоступеневої системи вищої освіти,

- підвищення мобільності студентів під час переходу з однієї навчальної програми на іншу, включно з програмами післядипломної освіти.

Шляхи підвищення якості вищої освіти, привабливість університетських освітніх програм, забезпечення конкуренто-спроможності на ринку освітніх послуг як провідні напрями реалізації Болонських угод у теперішній час. Взаємовизнання дипломів як чинник інтеграції освіти. Європейський зразок додатка до дипломата його значення. Мобільність студентів, викладачів, дослідників та гарантії працевлаштування як цінності сучасної європейської системи вищої освіти.Аналіз перешкод, що виникають в Україні на шляху реалізації принципів Болонської декларації.Ідея спільного розвитку науки та вищої освіти, органічного використання науки як бази забезпечення високої якості вищої освіти.

Університетські рейтинги як відбиття конкурентоспроможності провідних закладів освіти. Критерії та показники рейтингових оцінок. Університет як провідний науково-дослідницький, педагогічний та культурно-просвітницький центр.

Сучасний світовий освітній простір. Вища освіта в європейських країнах-засновниках болонського руху (Німеччина, Франція, Італія, Іспанія - порівняльний аналіз). Особливості вищої освіти та специфіка навчального процесу в англомовних країнах: Велика Британія (Оксфорд, Кембрідж, Лондонський університет, нові вищі навчальні заклади), США (Гарвард, МТІ, - основні напрями підготовки спеціалістів, вищий навчальний заклад як дослідницький центр; шляхи забезпечення якості вищої освіти). Провідні університетські центри Канади, Австралії.

Студентське самоврядування. Діяльність національних студентських спілок Європи (ESIB). Соціальні аспекти європейського простору вищої освіти.

Провідні тенденції розвитку вищої освіти на західно- та сіхднослов’янських теренах (Польща, Чехія, Угорщина; Білорусь і Російська Федерація).

Огляд основних тенденцій розвитку вищої освіти в країнах Далекого Сходу (Японія, Південна Корея, Китай), в Індії та арабських країнах (Єгипет, Пакистан, Саудівська Аравія).

Сучасні міжнародні освітні проекти та програми.

Трансформація вимог до викладача вищої школи у руслі реалізації Болонських угод.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 105 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА| СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ

lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав