Читайте также: |
|
Спотворення форми кривої живлячої напруги може відбуватися за рахунок появи високочастотних імпульсів при комутаціях в мережі, роботі розрядників і т.д. Імпульс напруги - різка зміна напруги в точці електричної мережі, за якою слідує відновлення напруги до первинного або близького до нього рівня. Величина спотворення напруги при цьому характеризується показником імпульсної напруги (див. рис. 3.7)
![]() |
Рис. 3.7. Параметри імпульсної напруги |
Імпульсна напруга у відносних одиницях рівна:
(3.22)
де Uiмп - значення імпульсної напруги, В.
Амплітудою імпульсу називається максимальне миттєве значення імпульсу напруги. Тривалість імпульсу (∆tiмп) — це інтервал часу між початковим моментом імпульсу напруги і моментом відновлення миттєвого значення напруги до первинного або близького до нього рівня [1].
Показник - імпульсна напруга стандартом не нормується, але статистика імпульсної напруги для грозових і комутаційних імпульсів електричних мереж енергозабезпечуючих організацій приведена в [1 ].
Тимчасове перенапруження - підвищення напруги в точці електричної мережі вище 1,1Uном тривалістю більше 10 мс, виникаючі в системах електропостачання при комутаціях або коротких замиканнях (рис.3.8).
Тимчасове перенапруження характеризується коефіцієнтом тимчасового перенапруження (Кпері): це величина, рівна відношенню максимального значення огинаючої амплітудних значень напруги за час існування тимчасового перенапруження (Uamax) до амплітуди номінальної напруги мережі:
(3.23)
![]() |
Мал. 3.8. Тимчасове перенапруження |
Тривалістю тимчасового перенапруження (ΔtnepU) називається інтервал часу між початковим моментом виникнення тимчасового перенапруження і моментом його зникнення [1].
(3.24)
Коефіцієнт тимчасового перенапруження стандартом також не нормується. Значення коефіцієнта тимчасового перенапруження в точках приєднання електричної мережі загального призначення залежно від тривалості тимчасових перенапружень не перевищують значень, приведених в таблиці 3.3 [1].
В середньому за рік в точці приєднання можливе виникнення близько 30 тимчасових перенапружень. При обриві нульового провідника в трифазних електричних мережах напругою до 1 кВ, працюючих з глухозаземленою нейтраллю, виникають тимчасові перенапруження між фазою і землею. Рівень таких перенапружень при значній несиметрії фазних навантажень може досягати значень міжфазної напруги, а тривалість декількох годин [1].
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 91 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |