|
ВСТУП
Легка промисловість України охоплює текстильну, трикотажну, швейну, шкіряну, взуттєву, хутрову та інші галузі, підприємства яких у розміщенні орієнтуються переважно на споживача, наявність трудових ресурсів та сировини.
Галузь складається з 17 підгалузей, має виробничий потенціал, здатний виробляти широкий спектр товарів широкого вживання і промислового призначення. Водночас легка промисловість пов'язана з багатьма суміжними галузями і обслуговує весь господарський комплекс країни.
Провідною галуззю легкої промисловості с текстильна промисловість, яка представлена бавовняними, вовняними та лляними виробництвами. В структурі бавовняної промисловості виділяють прядильне, ткацьке, крутильно-ниткове і фарбу вально-обробне виробництво.
Легка промисловість України - це одна з найбільш соціально значущих галузей промисловості, яка може надати велику кількість робочих місць для населення. Легка промисловість України могла б вирішити проблему зайнятості населення, проте чітко простежується тенденція спаду кількості осіб, працюючих в даній сфері. Якщо на початку 90-х років зайнятість становила 750 тис. осіб, то в 2014 році цей показник скоротився майже у 8 разів. Це пояснюється загальним кризовим становище галузі. Дешеві низькоякісні імпортні товари, низька конкурентоздатність, проблеми кредитування галузі, скорочення споживчого попиту, система оподаткування - все це призвело до занепаду галузі в Україні, а як наслідок і до скорочення зайнятості в легкій промисловості України.
Тривожить ситуація на внутрішньому ринку країни. Їх практично заполонила продукція нелегального виробництва, яка ввезена без сплати мита, зборів, або ще гірше - контрабанда з країн з дешевою робочою силою та знецінені товари, що були у вжитку.
За офіційними даними, офіційний імпорт продукції легкої промисловості становить 5 %. Проте більше 80 % продукції галузі потрапляють до України нелегально. Статистика показує, що річний оборот ринку одягу становить 500 млн дол. США (неофіційні дані обчислюються в 10 млрд. дол. США).
В основному, ринок легкої промисловості України насичений продукцією підприємств Туреччини - 32 %, Китаю - 15 %, країни Балтії, Чехії, Польщі - 15%, Росії, Білорусі - 9 %, вітчизняними товарами - 13 % та інші.
Досить негативним залишається і той факт, що легка промисловість в Україні є малоприбутковою для пересічних працівників даної галузі. Тут середня місячна зарплата в 2 рази менша, ніж показник заробітної плати загалом по підприємствам промисловості.
Існує низка проблем розвитку легкої промисловості в Україні на сучасному етапі. Найбільші можна виділити такі:
• переповнення внутрішнього ринку імпортними товарами із заниженою митною вартістю, товарами групи «секонд-хенд»;
• відсутність сприятливих умов для закупівлі високоякісного обладнання, яке не виробляється в Україні;
• низький рівень інвестицій у легку промисловість України, як з боку іноземних інвесторів, так і з боку держави;
• поділ великих підприємств галузі на дрібні, які переходять на спрощену систему оподаткування, або на «тіньове» виробництво.
Проте, не дивлячись на ряд проблем, які склалися в розвитку легкої промисловості України, все ж таки її варто розглядати як перспективну галузь. За оцінками експертів ринок одягу та взуття входить в 20 найрозвинутіших ринків України, українці витрачають на взуття та одяг приблизно 30-40 % свого місячного доходу, що перевищує показники в країнах Зхідної Європи. За прогнозами Міністерства промислової політики України об'єм виробництва продукції легкої промисловості в 2014 році збільшиться на 61,5 % або на 2 млрд. грн. у порівнянні з 2007 роком.
Отже, сучасний стан легкої промисловості України можна охарактеризувати як незадовільний і нестабільний. Кризове становище в галузі обчислюється не двома роками, а з 90-х років. Внутрішній ринок заполонили іноземні товари, які є нижчими за якістю і дешевшими, а тому витісняють вітчизняну продукцію з українського ринку. Підприємства не можуть ефективно працювати через брак інвестицій і відповідного високотехнологічного обладнання. Легка промисловість потребує великої підтримки з боку держави у вигляді відповідних державних програм. Легка промисловість України є цікавою для дослідження. Не дивлячись на низку проблем в галузі, перспективним є подальше дослідження галузі на території України та інших країн Європи.
1.ХАРАКТЕРИСТИКА ВИХІДНИХ ДАНИХ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ
1.1 Назва і призначення виробу, що проектується
В даному курсовому проекті розроблятиметься жіночий молодіжний комплект, повсякденного призначення.
Комплект [ДСТУ 2027-92] – одяг, що складається з двох або більше виробів, кожен з яких є частиною комплекту,також це набір швейних виробів, які об’єднані заради певної мети, проте не обов’язково пов’язані стильовою єдністю. Речі, які входять у комплект об’єднані єдиним художнім задумом і виконані з одного або різних матеріалів. Комплект – це поєднання різних асортиментів одягу: жакета зі спідницею, штанів з блузкою і жилетом, сарафана з жакетом, шортів з жакетом та майкою.
Оскільки в мене в темі зазначено, що це молодіжний комплект було б доцільно використовувати не стандартні поєднання різних частин одягу такі як шорти, жакет та майка, адже цей комплект розробляється для споживачів віком 16-25 років.
Жакет [ДСТУ 2027-92] – це різноманітний за конструктивним вирішенням вид одягу. До асортименту жакетів належать вироби різних стилів(класичного, романтичного, спортивного, сафарі тощо), силуетів(прямого, прилеглого, напівприлеглого тощо), різної довжини (до стегон, нижче або вище стегон або до талії), які можуть бути мати рукав різних покроїв(вшивний, реглан, суцільнокрійний, комбінований) та різноманітні коміри. За видом застібки жакет може бути однобортний або двобортний застібкою на ґудзики і петлі, кнопки, застібку-блискавку тощо. Спинка жакета може бути суцільнокрійною або з середнім швом, з кокеткою, зі шлицею, зі складками, хлястиками чи поясом. Довжина і конструктивне вирішення залежить від напрямків моди.
Також різновидами жакету є спенсер, болеро, блайзер тощо.
Шорти [ДСТУ 2027-92] – це штани вище коліна. Класичні шорти можуть бути зі стрілками та манжетами і можуть мати хомутики на поясі. Вперше шорти з`явилися наприкінці XIX ст.. як елемент в обмундирування в англійських колоніальних військах. У 30-ті рр. ХХ ст.. шорти стали популярним одягом
для відпочинку і тільки у 1990-х рр.. цей вид одягу почали носити як і жіночий
і чоловічий повсякденний одяг.
Майка [ДСТУ 2027-92] плечовий одяг з проймою без рукавів, яким укривають тулуб або тулуб і частково стегна. Назва майки походить від верхньої частина гімнастичного трико, вона отримала назву за прізвищем французького кравця Майо, який запровадив у моду цей вид одягу у 1880-х рр.. Майка належить до білизняних виробів і призначена для створення гігієнічних умов, тому її виготовляють з бавовняних тканин.
Таке поєднання надає комплекту цілісності, якщо використати відповідні аксесуари то це наблизить його до ансамблю. Ансамбль [ДСТУ 2027-92] – комплект одягу і доповнення, які прикрашають його, становлять художню цілісність. Це комплект створений за єдиним художнім задумом. Вироби, що входять до ансамбль мають взаємну узгодженість, органічний взаємозв’язок та єдність частин. Зазвичай ансамбль складається з кількох частин і містить одяг, взуття, головний убір, у тому числі і зачіску, аксесуари, прикраси тощо. Для ансамбль характерна багатошаровість та потреби одночасно носити всі його частини.
Одяг такого типу може використовуватися і як святковий одяг і як одяг повсякденного призначення.
Його практичне використання в період весна-літо, хоча не виключається можливість його використання і в період ранньої осені. Практичність даного комплекту проявляється ще в можливості комбінування його окремих частин із зовсім різними деталями одягу в різних стилях. Можна скомбінувати з одягом будь якого стилю.
Комплект даного виду рекомендується виготовляти малосерійно.
Комплект розрахований на цілеспрямованих дівчат, які знають чого хочуть. Якщо взяти будь яку дівчину даної вікової категорії, то можна спостерігати в її щоденному плані безліч невідкладних справ, які підлягають негайному вирішенні. Беручи це до уваги можна сказати, що часу на себе часто бракує, особливо на вибір гардеробу. Саме в цьому випадку виручає стильний
молодіжний комплект.
1.2 Аналіз вимог до вибраного виду одягу
Одяг є невід’ємною частиною нашого буденного життя. Саме тому він повинен чітко відповідати певним вимогам, які висуваються до нього. Вимогами можна назвати певну інформацію про те, яким властивостям та яким ознакам надається перевага при виготовленні та експлуатації того чи іншого одягу, що тісно пов’язано із сферою його застосування. Вимоги до одягу визначаються рівнем його якості, який установлюється переліком показників та їх вагомістю.
У переклад з французької мови «одяг» це покрив, під яким існус людина і який захищав її від сторонніх очей, негоди тощо. Одяг своєрідним проявом індивідуальності людини. Функція одягу є характеристикою, яка у повному обсязі розкриває властивості виробу під час його застосування залежно від його призначення та вихідних умов проектування. Наприклад, функція зимового пальта захист від холоду, а святкової сукні прикрасити людину. Тобто, функція одягу це службова роль, яка виконується одягом залежно від його призначення. На перших етапах розвитку людського суспільства одяг, насамперед, виконував функцію захисту людини від несприятливих умов природи і клімату одяг різного призначення виконує певні функції.
Сучасний одяг – це індивідуальний предмет споживання людиною та продукт масового промислового виробництва водночас. Якість виробу складається з сукупності його властивостей, тому вимоги до нових моделей сучасного одягу умовно можна поділити на дві основні групи – споживчі (соціальні, функціональні, ергономічні, естетичні та експлуатаційні) та виробничі (конструкторсько-технологічні та економічні). Молодіжний жіночий комплект, який розробляється є багатофункціональним, але основними є дві узагальнені функції: утилітарна і інформаційно-естетична.
Утилітарні функції одягу полягають у його практичній корисності, які в сучасному одязі зводяться до забезпечення комфортних умов для протікання фізіологічних процесів організму людини і створення сприятливих умов для її
практичної діяльності. Утилітарні функції поділяються на захисні і фізіолого-гігієнічні.
Інформаційні функції дають уявлення про людину (її професії, смаки, культуру тощо) і про одяг (призначення, сучасність і новизна). У зв'язку з даними функціями костюм повинен відповідати таким вимогам:
Функціональні вимоги – відповідність одягу за формою, конструкцією, матеріалам і обробці, своєму цільовому призначенню. Даний комплект розрахований на споживача в молодшій віковій групі. Рекомендується 1 повнотним групам, зростів 164,170,176, розмірів 44, 46. Жіночий молодіжний комплект відповідатиме своєму цільовому призначенню та умовам експлуатації;
Ергономічні вимоги – забезпечують зручність і комфорт носіння одягу. Дана модель буде цілком комфортна в умовах щоденного використання: добре триматиме форму, не сковуючи рухів і забезпечуючи зручність і в статиці, і в динаміці. Експлуатаційні вимоги повинні забезпечувати зносостійкість, надійність в носінні, збереження форми, можливість чищення і ремонту всіх деталей комплекту. Даний комплект має хорошу зносостійкість, зберігає зовнішній вигляд протягом тривалого часу, не вимагає частого прання та ремонту.
Гігієнічні вимоги - повинні забезпечувати необхідний мікроклімат при носінні. Цей виріб забезпечуватиме нормальні теплозахисні властивості, гігроскопічність основного матеріалу 8% (100% Х/Б), нормальні паро- і повітропроникність.
Естетичні вимоги - включають красу, гармонію, відповідність до модних тенденцій. Модель досить актуальна і цілком підходить як для роботи, так і для відпочинку.
Промислові вимоги - включають в себе економічність і технологічність: економічні вимоги розглядаються зі боку споживача і обумовлюються з боку ціни і якості. У даному випадку економічність досягається за рахунок членування деталей і раціональної розкладки лекал; технологічність моделі
забезпечується за рахунок застосування спецмашин і засобів малої механізації. Аналіз споживчих і виробничих вимог, що стосуються жіночого повсякденного комплекту представлений у таблиці 1.2 у порядку спадання значення для споживача.
1.3 Аналіз напрямку моди
В моді поняття «успіх» нічого не означає,
тому що кожні 6 місяців
все доводитися починати спочатку.
Карл Отто Лагерфельд
Мода – сукупність смаків і поглядів, що панують у визначеному середовищі у визначений, зазвичай нетривалий час.
"Мода проходить, а стиль залишається", - говорила дивовижна Коко Шанель, і з нею не можна не погодитися. Проаналізувавши модні показа в Нью-Йорку, Лондоні, Мілані та Парижі, можна підбити підсумок, у чому ми будемо ходити наступного літа.
Кожен модний сезон традиційно оспівує у своїх силуетах, відтінках і принтах ту чи іншу модну епоху. І якщо ця осінь проходить в атмосфері 1960-х років, літо 2015 обіцяє бути у настрої 70-х років. На паризьких подіумах на цьому тижні просто неможливо було не помітити велику кількість струмливих довгих суконь з сліпучими вирізами і декольте, круглі окуляри в широкій оправі, А-силуети, приталені пальта на широкому поясі, міді-спідниці і брюки вільного крою зі стрілками - всі ці та інші деталі відродили в пам'яті класичні образи початку 1970-х, визнаних епохою еклектики і свободи.
Малюнок
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 83 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |