|
151.Феноменологія - напрям філософських досліджень початку XX-го століття. Найвизначнішим представником феноменології був Едмунд Гуссерль. У викладі Гуссерля феноменологія в основному розглядає та вивчає структури свідомості й явища, які в ній відбуваються.
152.Філософія - особлива форма пізнання світу, що вивчає найбільш загальні суттєві характеристики і фундаментальні принципи реальності і пізнання, буття людини, відносин людини і світу. Також під філософією розуміють форму людського мислення, теоретичну форму світогляду.
153.Форма - під формою мається на увазі зовнішній тривимірний контурний вигляд чи конфігурація певної речі - на противагу матерії, змісту чи матеріалу з якого вона складається (порівняйте з виглядом).
154.Хиба - такий спосіб обґрунтування, який завжди чи принаймні у випадку, котрий розглядається, є хибним. Хибність зумовлена недоліком у доведенні, що робить доведення нечинним. Хиби можна поділити на структурні, змістовні, та такі, що порушують принцип раціональної дискусії.
155.Християнство - один з напрямків єдинобожжя, який разом з іудаїзмом та ісламом входить в групу авраамічних релігій. Поряд з ісламом та буддизмом входить в число трьох світових релігій. Характерною особливістю християнства, яка відрізняє його від інших напрямків єдинобожжя, є віра в Ісуса Христа як втілення і прояв Бога заради спасіння всього людства і людського суспільства і настанови в істині.
156.Цінності - цінністю вважається будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, заради якого вона живе.
157.Чарвака-локаята - одна з неортодоксальних шкіл у давній та середньовічній індійській філософії, яка вважається атеїстичною і матеріалістичною. Локаята не визнавала авторитету Вед. Засновником школи вважається напівлегендарний мудрець на ім'я Бріхаспаті. Школа припинила своє існування в 15 столітті. Локаята вважала істинним тільки те, що можна осягнути безпосереднім сприйняттям, вважала, що існує - тільки цей світ (лока), єдина реальність - матерія, метою людського існування - досягнення насолоди.
158.Чуттєве пізнання - це початок, джерело, а тому й основа пізнавального процесу. Основними його формами, розташованими за ступенем складності й прояву активності суб'єкта, є відчуття, сприйняття та уявлення. Є безпосереднім результатом прямої взаємодії органів чуття суб'єкта із зовнішнім світом, хоча воно й опосередковане біологічною передісторією людини та її історичним розвитком.
159.Шруті (одкровення) - священні писання індуїзму, до яких належать Веди та коментарі до них. Термін шруті вживається напротивагу смріті, оскільки згідно з вірою індуїстів мають беззаперечно божественне походження, тобто є прямим одкровенням «космічного звуку правди», почутого древніми ріші, які переклали його в зрозумілу для людей форму.
160.Яджурведа - одна з чотирьох священних Вед, збори яджусов, висловів і молитов, якими супроводжується жертвоприношення і яким приписується магічна сила; керівництво для жерців-адхварью. В «Яджур-веді» містяться перші відомі згадки чисел до трильйона («парардха»). У ній також обговорюється концепція числової нескінченності («пурна», «повнота»). Зокрема, там говориться, що якщо відняти «пурну» від «пурни», - вийде «пурна».
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 67 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Іманентний - суб'єктивно-ідеалістичний напрям у філософії, який проголошує об'єктивний світ іманентним (внутрішнім) змістом свідомості суб'єкта. | | | ОБЛАСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ |