Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Зміст і структура бакалаврської роботи

Випускна кваліфікаційна робота бакалавра повинна включати в себе:

- обґрунтування вибору предмету і постановку мети та завдань дослідження, виконаних на основі огляду публікацій з обраної теми;

- аналіз об’єктів та процесів, які дають можливість досягти поставленої мети;

- результати виконання індивідуального завдання;

- аналіз одержаних результатів теоретичних та аналітичних досліджень;

- висновки і рекомендації;

- список використаної літератури;

- додатки.

У відповідності до цього структурні елементи випускної кваліфікаційної роботи бакалавра оформляються в такій послідовності:

* титульний аркуш;

* індивідуальне завдання на виконання випускної кваліфікаційної роботи бакалавра;

* зміст;

* вступ;

* аналітико – дослідницька частина;

* висновки та пропозиції;

* список використаної літератури;

* додатки (за необхідності).

Вступ до випускної роботи має містити обґрунтування актуальності обраної теми, розкривати наукове та прикладне значення її розробки, чітко формулювати основну мету і завдання роботи, визначити коло питань, об’єкти, методи та інформаційну базу дослідження.

Аналітично – дослідницька частина згідно з одержаним індивідуальним завданням на випускну кваліфікаційну роботу бакалавра має містити:

а) обґрунтування напряму дослідження, методи розв’язання поставлених завдань та їх порівняльну характеристику, розкриття теоретичної сутності досліджуваної проблеми на підставі аналізу літературних джерел, висвітлення точки зору студента – випускника з проблеми дослідження, висновки щодо актуальності досліджуваної теми;

б) описання теоретичних і аналітичних досліджень, методи і результати розрахунків. В аналітичній частині роботи найвичерпніше наводяться результати вирішення індивідуального завдання по темі бакалаврської роботи з оцінюванням того нового, що вноситься в розробку проблеми;

в) узагальнення й оцінку результатів досліджень, їх порівняння з аналогічними результатами інших дослідників, пропозиції щодо використання результатів роботи.

Аналітико – дослідницька (основна) частина, як правило, включає три розділи.

У першому розділі викладаються основні теоретичні і методичні положення теми, проблемні питання, їх уточнення та поглиблення з урахуванням впровадження засад господарювання. Автору слід показати глибокі знання сучасного рівня економічних досліджень, виявити дискусійні та невирішені аспекти теми, визначити своє ставлення до них, накреслити шляхи їх вирішення. Теоретичні положення повинні визначати методологічні підходи, методи та засоби мікроекономічного аналізу досліджуваних питань в наступному розділі роботи.

У другому розділі коротко подається технологічна та організаційно – економічна характеристика об’єкта дослідження, детально аналізуються статистичні та аналітичні матеріали, які визначають рівень вирішення окремих аспектів та досліджуваної проблеми в цілому на підприємстві /організації/.

З цією метою, крім даних обліку та звітності, слід використовувати матеріали монографічних досліджень, періодичної економічної літератури, державної та відомчої статистики, досвід роботи аналогічних підприємств /організацій/, дані спеціальних економічних та соціологічних досліджень, експериментів, матеріали оперативного обліку і контролю, особистих спостережень, узагальнень та прикладних наробок, отриманих під час проходження виробничої практики. На основі вивчення, обробки та узагальнення аналітичних матеріалів студент повинен виявити вплив позитивних і негативних чинників, встановити причину недоліків, оцінити можливості підприємства щодо підвищення ефективності тих чи інших напрямків господарської діяльності.

В третьому розділі студент повинен надати конкретні економічно, соціально і екологічно обґрунтовані пропозиції щодо прийняття стратегічних рішень реалізації резервів підвищення ефективності діяльності досліджуваного об’єкта, використання його ресурсного, науково – технічного, організаційного та інфраструктурного потенціалів.

В кожному розділі випускної роботи слід робити самостійні висновки, органічно їх пов’язувати, підпорядковуючи основному спрямуванню теми. Характер і зміст заходів, що пропонуються, повинні базуватися на аналітичних та прогностичних оцінках функціонування та розвитку об’єкта дослідження, ретельних техніко – економічних розрахунках. При потребі необхідно використовувати комп’ютерну техніку, економіко – математичні та економіко – статистичні методи і моделі дослідження економічних процесів і явищ.

В заключній частині стисло формулюються головні висновки та практичні рекомендації щодо ступеня вирішення поставлених у роботі завдань. В цілому випускна робота повинна мати логічно обґрунтовану структуру, послідовність та завершеність розгляду відповідного кола питань.

 




Дата добавления: 2015-09-12; просмотров: 43 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Підготовка до захисту та захист бакалаврської роботи | Тематика випускних кваліфікаційних робіт БАКАЛАВРА зі спеціальності 6.030504 «Економіка підприємства» по кафедрі економіки підприємства. | АКАДЕМІЯ МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав