Читайте также:
|
|
До землерийно-транспортних машин відносяться колісні скрепери і бульдозери. В процесі роботи ці машини виконують пошарову виїмку породи, її транспортування і розвантаження у відвал
Колісні скрепери складаються з ковша, ходової частини, зчіпного пристрою і механізму управління. Вони призначені для пошарової виїмки, транспортування і укладання у відвал рихлі і легкоразрихляємих гірських порід.
Цикл роботи колісного скрепера складається з наступних операцій: заповнення ковша у вибої породою, переміщення її до місця вивантаження, розвантаження і повернення назад у вибій. При заповненні ковша породою він опускається на забій, передня стінка підіймаєтся. При русі скрепера ківш врізається в породу і зрізам стружку завтовшки 10-25 см. Коли ківш наповниться породою, її піднімають і транспортують на відвал до місця розвантаження. На відвалі ківш трохи опускають, залишаючи необхідний зазор між грунтом і ковшом, і починають переміщати вперед задню стінку, яка виштовхує породу з ковша. Звільнений від породи ківш піднімають в транспортне положення, і скрепер повертається в забій, після чого цикл роботи повторюють.
Колісні скрепери широко застосовують на відкритих гірських роботах для зачистки крівлі пласта, пониження висоти розкривного уступу, проходки траншей, планування майданчиків і доріг, а також для виконання основних розкривних робіт на невеликих кар'єрах. Вони вигідно відрізняються від інших машин простотою і надійністю конструкції, невеликою вартістю і низькими експлуатаційними витратами. До основних недоліків скреперів відносяться сезонність їх роботи, непридатність для роботи в породах з великою кількістю валунів, значне зниження продуктивності при збільшенні відстані транспортування.
Б у л ь д о з е р є трактором або колісним тягачем з укріпленим попереду відвалом. Він, як і колісний скрепер, виймає, транспортує і розміщує породу у відвал. Проте, на відміну від скрепера, бульдозер може працювати як в м'яких, так і в розпушених вибухом скельних гірських породах.
На кар'єрах бульдозери широко застосовують для планування робочих майданчиків, відвалів, доріг, для спільної роботи з екскаватором або скрепером, для зачистки крівлі пласта і виконання різних будівельних робіт. При розробці розсипних родовищ бульдозери успішно застосовують на розкривних і видобувних роботах.
Одноковшевий навантажувач представляє собою самохідне шасі з короткою стрілою, на кінці якої шарнірно закріплений ківш. Черпання породи відбувається при опущеній стрілі під дією зусилля ходового механізму або під дією гідравлічного напору при застопореному ходовому механізмі. Після наповнення ківш злегка піднімається і навантажувач від’їжджає до місця розвантажування.
Робочий цикл включає такі операції: наповнювання ковша, підйом ковша в транспортне положення, пересування навантажувача до місця розвантажування, розвантажування ковша, повернення навантажувача у вибій.
Основними недоліками, що обмежують застосування навантажувачів, є невеликі параметри робочого устаткування (що обмежує висоту розроблюваних уступів до 10 м) і відносно невелике напірне зусилля (у моделях малої і середньої потужності), якого недостатньо для розробки крупнокускуватих порід.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 103 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |