Читайте также:
|
|
Кафедра конституційного та міжнародного права
Методичні матеріали
До навчальної дисципліни
«Право Європейського Союзу»
(для студентів денної та заочної форми навчання)
Юридичний факультет (денне/заочне)
Факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції (денне)
ННІ заочного та дистанційного навчання
для підготовки МАГІСТРІВ
галузі знань 0304 ПРАВО
спеціальності 803040101 ПРАВОЗНАВСТВО
(шифр за НП 1.2.3)
Одеса
ОДУВС
МВС УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Кафедра конституційного та міжнародного права
Методичні матеріали
До навчальної дисципліни
«Право Європейського Союзу»
(для студентів денної та заочної форми навчання)
Юридичний факультет (денне/заочне)
Факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції (денне)
Навчально-науковий інститут заочного та дистанційного навчання
для підготовки МАГІСТРІВ
галузі знань 0304 ПРАВО
спеціальності 803040101 ПРАВОЗНАВСТВО
(шифр за НП 1.2.3)
Одеса
ОДУВС
Посібник обговорено і схвалено на засіданні кафедри конституційного та міжнародного права
28.08.2014 року, протокол № 1
Право Європейського Союзу: методичні матеріали /
Ю.В. Градова; Одеський державний університет внутрішніх справ. – Одеса: ОДУВС, 2014. – 36 с.
Ю.В. Градова. 2014
Одеський державний університет внутрішніх справ, 2014
І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Підготовка юристів високої кваліфікації в Україні, також як і в інших країнах світу, містить у собі ознайомлення з основами закордонного і міжнародного права. Коло досліджуваних у даному випадку питань і обсяг навчальних годин, що відводяться на це, у вирішальному ступені пов'язані з процесами, що відбуваються на міжнародній арені та в окремих регіонах, і що знаходять своє відображення і закріплення у праві.
Навчальна дисципліна “Право Європейського Союзу” є дисципліною, що виникла в результаті інтеграційних процесів у другій половині ХХ ст. Їх результатом стало виникнення в різних куточках світу, нових та оригінальних по своїй природі об’єднань, які формуються на стику міжнародної, європейської та національної правових систем. До числа таких відносять і Європейський Союз. Дисципліна передбачає вивчення студентами основ та передумов створення Європейського Союзу, функціонування його інституційних утворень, особливостей права Європейського Союзу. Навчальний курс “Право Європейського Союзу” безпосередньо пов’язаний з міжнародним публічним правом, міжнародним приватним правом, митним правом, податковим правом та ін. Актуальність та значення дисципліни особливо зростають за умови прагнення України до вступу в Європейський Союз. Вивчення майбутніми юристами цієї дисципліни є нагальною потребою сьогодення.
Європейський Союз (ЄС) є унікальним міжнародним утворенням, яке ста- новить яскравий приклад успішного політичного й правового співробітництва та економічної інтеграції. 13 грудня 2007 р. у м. Лісабон (Португалія) главами держав-членів ЄС було підписано Договір про Реформи, так званий Лі- сабонський Договір, який значно підвищує демократичність та ефективність функціювання інститутів ЄС. Цей договір наділяє ЄС, до якого входить 27 держав-членів, міжнародною правосуб’єктністю. 1 грудня 2009 р. Лісабонський Договір набрав чинності.
ЄС — один з найбільших зовнішньоекономічних партнерів України, правову основу відносин з яким складає Угода про партнерство та співробітниц- тво, а незабаром буде укладено нову посилену угоду між ЄС та Україною, яка буде передбачати створення зони вільної торгівлі та асоціації між ЄС та Україною, посилення політичного та економічного співробітництва, а також здійснення заходів щодо зближення законодавства України та ЄС. Україна неодноразово висловлювала свою зацікавленість щодо вступу до ЄС. Пріоритет України у цьому зв’язку — асоціація з ЄС, а згодом і повного членства в ЄС, що знайшло своє підтвердження у чисельних нормативних документах та політичних заявах, які, зокрема, інтеграцію України до ЄС визначають однією з стратегічних цілей розвитку держави. Ось чому вивчення права ЄС в Україні набуває не тільки теоретичного, а й практичного зна- чення. Глибокі економічні, політичні та правові реформи, що здійснюються в Україні у зв’язку з необхідністю формування демократичної правової держави, потребують посилення ролі наукових досліджень та викладання європейських студій у вищих навчальних закладах України. Необхідно не тільки удосконалити систему вищої освіти, але й запровадити міждисциплінарні методи наукового дослідження відповідно до сучасного глобального світогляду на процес європейської інтеграції.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|