Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Судова система

Читайте также:
  1. ERP — информационная система масштаба предприятия
  2. I Операционная система ОС Unix
  3. I Операционная система ОС Unix
  4. I Операционная система ОС Unix
  5. I. Система воспитания военнослужащих Вооруженных Сил Российской Федерации
  6. I. Система социального регулирования общественных отношений.
  7. I. Система социального регулирования общественных отношений.
  8. II. Общество как социальная система, её основные системные признаки
  9. II. Система культуры и её структура.
  10. III. Система дихання

ЗУНР

1.Уряд ЗУНР—Державний секретаріат—було утворено 9 листопада 1918 року. До його складу входило 15 секретарстві внутрішніх справ, зовнішніх справ, військових справ, фінансів, юстиції, торгівлі та промислу, шляхів, земельних справ, харчових справ, пошти і телеграфу, праці та суспільної опіки, суспільного здоров'я, освіти, публічних робіт, віросповідання. Очолював Державний секретаріат — прем'єр. Ним було обрано К. Левицького.

Згодом за рахунок об'єднання секретарств їх кількість була скорочена до десяти. Було ліквідовано секретарства праці та суспільної опіки, суспільного здоров'я. Ці секретарства стали відділами секретаріату внутрішніх справ.

1 листопада 1918 року Українська національна рада проголосила про ліквідацію на всій території держави старих органів місцевої влади та управління і закликала народ до створення нових, українських. Такими органами стали: у селах та містах — громадські та міські комісари; у повітах — повітові комісари. У всіх адміністративно-територіальних одиницях були створені "прибічні ради", які виконували функції дорадчого органу.

Правоохорони органы

Одним з напрямків будівництва ОРГАНІВ правопорядку Було Реформування жандармерії. В процесі Злам старого державного апарату у багатьох повітах и населених пунктах булу ліквідована австрійська жандармерія. Місцеві комісарі начали на добровільніх засідках формуваті, так званні, народну милицию. Альо така система не могла Забезпечити надійної охорони порядку в усій державі. Тому 6 листопада 1918 p. УН Рада прийнять решение про утворення "Корпусу української государственной жандармерії", яка булу прікріплена до війська. Організацію жандармерії Було покладено на Окружній Військових комендантів и повітових Комісарів. Для комплектування ОРГАНІВ суспільного правопорядку Особова складом запрошувалі добровольців з населення, З НАДАННЯ Переваги Зарахування на службу особам з числа Військовослужбовців. ЧИСЕЛЬНІСТЬ жандармерії у тій годину становила более п'яти тисяч (6 булавний старшин, 25 сотніків и хорунжих, 1000 жандармів та 4000 жандармів новобранців).

Судова система

Важливым елементом механізму держави були судово-прокурорські органи ЗУНР. Оскількі смороду Складанний один з різновідів государственной власти и відігравалы велику роль у правозахысній сыстемі держави.

Судову владу ЗУНР Очола Державний Секретар судівництва та ее перший секретар О. Бурачінській, Який розгорнув активних діяльність з перебудови судівництва.

Правове регулювання діяльності судово-прокурорських органів здійснювалося відповідно до Закону “Про тимчасову організацію судів і судової влади” від 21 листопада 1918 року. При утворенні нової системи судочинства власті ЗУНР неухильно проводили лінію на охорону інтересів і прав національних меншин. Згідно розпорядження Секретаріату від 8 березня Сенати були утворені при окружному суді в м.Станиславові. Членів і голів сенатів призначав Державний секретар судівництва, затверджувала УН Рада Організація захисту в суді покладалась на адвокатуру, яка фактично не зазнала значних змін у організації і діяльності. Адвокатам було запропоновано організуватись в Палату адвокаті. Усім правоохоронним органам: судам, прокуратурі, нотаріату, адвокатурі належало виготовити відповідні вивіски і таблиці на українській мові, з гербом (тризубом) посередині. Якщо на даній території проживали національні меншини, то написи слід було робити і на їх мовах.Отже, як стверджують В. Комар і С. Сворак, організація і налагодження судової справи в ЗУНР проводились в інтересах більшості громадян і передбачала забезпечити спокій і нормальні умови життя та праці в краю . Проте, важке внутрішнє і зовнішнє становище не дало змоги повністю реалізувати ці плани.


Дата добавления: 2015-01-12; просмотров: 9 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав