Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Гострий гнійний отит.

Читайте также:
  1. Гострий катаральний отит слухової труби.
  2. ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ ДЕТСКОГО ВОЗРАСТА. КОРЬ. ЭПИДЕМИЧЕСКИЙ ПАРОТИТ. ВЕТРЯНАЯ ОСПА. ДИФТЕРИЯ. МЕНИНГОКОККОВАЯ ИНФЕКЦИЯ.
  3. Постінфекційний (гострий дифузний проліферативний) гломерулонефрит
  4. ТЕМА 2. Респираторные вирусные инфекции. Корь. Паротит. Краснуха. Противовирусный иммунитет
  5. Экссудативный средний отит.

Безпосередньою причиною гострого отиту є інфекція, що проникнула в барабанну порожнину, - стрептокок, стафілокок, пневмокок, віруси іноді буває змішана флора. Нерідко це захворювання розвивається вдруге, як ускладнення ОРЗ, гострого й хронічного запалення в носі й у ковтку. Причинами можуть бути зниження місцевої й загальної реактивності організму, переохолодження, немаловажну роль грає порушення прохідності слухової труби. У нормі барабанна порожнина стерильна. Інфекція проходить у неї:

1. через слухову трубу;

2. через барабанну перетинку, коли порушується її цілісність (розрив);

3. гематогенний шлях.

У початковій стадії розвивається гіперемія слизуватої оболонки й льоток сосцевидного відростка. Потім у барабанній порожнині накопичується ексудат, спочатку серозний, потім здобуває гнійний характер. Ексудат у плині 2-3 днів виконує всі порожнини середнього вуха. У запальний процес завжди утягуються всі три шари барабанної порожнини.

У результаті сильного тиску гнійного ексудату й розладів кровообігу часто наступає розм'якшення й прорив барабанної порожнини з наступним гноютечінням.

У типовому плині гострого гнійного середнього отиту виділяють три стадії.

1 стадія характеризується виникненням і розвитком запального процесу в середнім вусі, утворенням інфільтрації й ексудату, розвитком місцевих симптомів – біль у юшці, гіперемія барабанної перетинки, випинання її ексудатом, зниження слуху й загальних симптомів у вигляді підвищення температури, поганого апетиту й сну, слабості, головного болю, збільшення лейкоцитів і СОЭ.

вона триває від 1 до 3 - 4 доби.

2 стадія – прорив барабанної перетинки й гноюточіння. При цьому наступає стихання болю, поліпшення загального стану.

3 стадія – спостерігається затихання запального процесу

Температура в початковому періоді підвищується до 38 - 38,5. після гноюточіння з вуха температура знижується. Якщо при достатньому відтоку температура тримається, необхідно шукати причину в якому - або ускладненні, як в області вуха так і в інших органах.

Зниження слуху – провідний симптом гострого отиту. Поразка слуху залежить від тугоподвижности барабанної перетинки й ланцюга слухових кісточок, і має характер порушення звукопроведення.

Зміни барабанної перетинки при гострому отиті наростають послідовно. На початку захворювання на тлі звичайного фарбування барабанної перетинки видний малюнок розширених посудин уздовж рукоятки молоточка й по радіусах від нього до периферії. Потім гіперемія стає розлитою. Перетинка товщає, контури її.

Зі збільшенням кількості ексудату в середнім вусі барабанна перетинка стає опуклої в передньому або заднє верхньому відділі.

Шум у юшці пов'язаний з порушенням кровообігу в юшці.

Відчуття є результатом скупчення ексудату й запальної набухлості слизуватої оболонки барабанної порожнини й слухової труби.

Біль при пальпації сосцевидного відростка – як реакція періосту.

Вона зникає після гноюточіння з вуха. Відразу після прориву барабанної перетинки відокремлюване з вуха в більшості випадків має серозно - кров'янистий характер, а потім стає слизисто - гнійним і гнійним. Гноюточіння з вуха звичайно триває 4 - 7 днів. Спочатку воно рясне потім зменшується.

В 3 ступені припиняється гноюточіння, зникають гноютечіння й інфільтрація барабанної перетинки. З'являється її звичайний блиск, стають помітними її контури, поліпшується слух.

Розвиток запального процесу в багатьох хворих припиняється в 1періоді, коли є гіперемія, незначний біль у юшці, невелике підвищення температури. При цьому не виникає ні перфорації, ні гноюточіння. У практиці подібний плин отиту називають гострим середнім катаральним отитом у відмінності від гострого гнійного середнього отиту при якому утвориться перфорація в барабанній перетинці і є гноюточіння. Після гострого катарального середнього отиту в порожнинах середнього вуха утвориться менше фляків чим при гнійному.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 110 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав