Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

завдань.

Читайте также:
  1. А) Пакетної обробки завдань.
  2. Варіанти індивідуальних завдань.
  3. Перелік практичних завдань.

Вправи відрізняються досконалістю кольорових рішень, якістю графічного виконання та оформлення.

Студент демонструє освоєння навичок роботи матеріалами, свідоме застосування методів роботи над завданнями.

 

 

2. «Добре» (4)- виконуються практичні роботи у повному об’ємі відповідно умовам. Студент володіє методами роботи кольором, технікою графічного виконання та успішно розв’язує всі кольорові задачі вправ, але має незначні недоліки (оформлення завдань)

 

 

3. «Задовільно»(3)- виконуються практичні роботи з порушенням тональної та кольорової гармонії, або не в повному об’ємі.

 

 

4. «Незадовільно»(2) - невідповідність задачам і змісту завдань, виконання практичних робіт не в повному об’ємі з порушенням тональної та кольорової гармонії, з недоліками графічного виконання та оформлення.

 

 

Критерій оцінки знань студентів з предмету «Кольорознавство»

(теоретичні питання і завдання)

1. «Відмінно»(5) - студент самостійно аналізує навчальні роботи з курсу «Кольорознавство», визначає основні засоби будови колірної гармонії, володіє змістом теоретичного матеріалу, пов’язує його з технікою та технологією живопису, декоративного мистецтва, основами поліграфії. Студент самостійно аналізує кольорову будову творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

2. «Добре» (4) – студент з’ясував теоретичні висновки з практичних вправ, має уяву про основні закони побудови колірної гармонії, володіє термінологією з «Кольорознавства», але не вміє застосувати свої знання у самостійному аналізу художніх творів.

3. «Задовільно» (3) – студент з’ясував основні засоби побудови колірної гармонії, але не достатньо володіє термінологією та змістом теоретичного матеріалу, не аналізує кольорову побудову художніх творів.

4. «Незадовільно» (2) – студент не відповідає на запитання з теорії «Кольорознавство», не володіє спеціальною термінологією, не аналізує практичні роботи з курсу «Кольорознавство», не аналізує кольорове рішення художніх творів.

 

Вимоги, щодо оцінювання знань з дисципліни «Кольорознавство»

(іспит та залік)

 

1.Мають бути подані:

(ОММ,ОМД) - всі практичні завдання на 1 курсі 1 півріччя. за 1 семестр, 2 півріччя за 1-2 семестр;

(ОМК, ОМА) - всі практичні завдання на 1 курсі 2 півріччя за 2 семестр, на 2 курсі 1

півріччя 3 семестр за 2-3 семестр;

(ОМФ) – всі практичні завдання на 2 курсі у1-му півріччі за 3 семестр, на 2курсі у 2-му

півріччі - за 3 семестр

Реферати з тем «Кольорознавство»: «Фізична природа світла». «Фізіологічні основи зору». «Психофізіологічні характеристики кольору». «Теорії кольорової гармонії».

2.Студент відповідає на питання з теорії та практики дисципліни «Кольорознавство»

- щодо змісту своїх практичних завдань

- питання з теорії «Кольорознавство» (письмова відповідь,тести)

- питання з теми реферату

Примітка: Практичні роботи з дисципліни «Кольорознавство» виконуються в аудиторії, завершуються як домашні завдання та оцінюються на другому аудиторному занятті.

На іспит мають бути подані роботи, які заздалегідь оцінювались. Студент повинен знати задачі завдань, способи та методи їх виконання, оцінювати якість виконання практичних робіт. У проведенні самооцінки допомагають конспекти занять з дисципліни «Кольорознавство», методичні рекомендації та висновки з консультацій.

Перевірка й оцінювання знань з теорії дисципліни завершується тестуванням.

 

 

Методичні рекомендації викладачам

дисципліни «Кольорознавство»

(обґрунтування програми)

Тема 1. Вступна бесіда про зміст дисципліни кольорознавство, програму матеріали, і інструменти.

Владові предмету кольорознавства (фізичні основи, фізіологічні, психофізіологічні, відомості з історії кольорознавства, історії культури та мистецтва).

Література: 4, 8, 9, 12, 19, 27.

Тема 2. «Тон», як важливий засіб образотворчого мистецтва, необхідність розвитку відчуття тону (ритм, інтервал, крок тону). Виконується ахроматична шкала двома матеріалами: акварель - лесуванням, гуаш – шкала з 12-ти викрасок від чорного до білого, та поступовий розтяг. Властивість поверхні відбивати проміння світлового потоку, відмінність ахроматичних від хроматичних кольорів.

Література: 11, 20, 21, 22, 23, 27, 28, 31.

Тема 3. „Хроматичне коло" навчає практичними навичкам змішування 3-х основних кольорів та будові кольоро-тонального ряду. Важливо простежити, що складові кольори, не відбуваються у спектральному вигляді. Основний висновок про збереження чистоти кольору: змішування близьких за кольоровим тоном фарб, що наближаються до спектральних.

Висновки з практичної роботи допомагають вирішити завдання „Спектральне коло” в якому важливе місце має вивчення фарб, їх властивостей змішуватись із збереженням чистоти кольору. В цьому завданні вивчаються характеристики кольору: кольоровий тон, чистота світлота, насиченість.

Література: 4,11, 12, 13, 19, 21, 23, 27

Тема 4. Після знайомства, з «спектральним колом» виконуються технічні вправи: розтяг-шкала від спектральних до ахроматичних – білого, сірого чорного. У практичній роботі відбувається спостереження впливу ахроматичних при механічному змішуванні спектральних з ахроматичними.

Література: 4, 9, 11, 12, 19, 20, 22, 23, 27, 28, 37.

Тема 5. Змішування продовжується у роботі аквареллю. «Змішування оптичне». Виконується кольоровий квадрат, де 7 смуг вертикального ряду перетинають 7 смуг горизонтального. У вправі здобуваються навички роботи кольором аквареллю технікою « лесирування».

Далі виконується графічний розтяг від кольору, до кольору лінією, крапкою (шестикутник). Здобуваються навички техніки класичного лесування та графічні навички.

Література: 4, 11, 23, 27.

Тема 6. Завдання на механічне змішування: поступовий перехід – розтяг від кольору до кольору. Виконується шкала і розтяг. Завдання необхідне як підготовка до виконання завдань на гармонію (двійок, трійок, сімок) Відбувається знайомство з можливостями кольорів при змішуванні, динамікою кольору та здобуваються навички побудови кольоро-тонального ряду.

Література: 11, 12, 16, 21, 25, 27.

Тема 7. Гармонійні контрастні пари спектрального ряду будуються після спостережень послідовного контрасту. Скаламутнені ряди виконуються не механічним замутнененням -додаванням сірого. Будується гармонія контрастів, відповідно спектральному ряду на основі понять про складове та відлічувальне змішування.

 

Література: 4, 6, 7, 8, 11, 12, 23, 27.

Тема 8. Гармонія споріднених вирішується виконанням завдання «Трійки», що містить чотири тріади спектральних та відповідний спектральному скаламутнений ряд. Пропонується освоєння варіантів замутнення спектральних тріад: додаванням загального ахроматичного,чорного або сірого з відповідними поправками охолодження кольорового тону додатковими кольорами до небажаних відтінків кольорового тона. І другий варіант: застосування замутнених фарб.

Література: 4,11, 19, 20, 21, 22, 23, 28.

Тема 9. Ритм, рівновага і динаміка кольору спостерігаються у завданні «Сімки» –кольоро-тональний ряд від кольору до його додаткового в 7 елементів. Особливість завдання – це вміння знайти середній колір, що з’єднує скаламутнені додаткові однакової насиченості і виконання ритмічного кольоро-тонального ряду.

Література: 4. 11, 15, 23..

Методичні рекомендації викладачам

дисципліни «Кольорознавство»

(обґрунтування програми)

Тема 10. Продовження теми „ гармонія" на прикладі завдань, виконаних з кольоровим колом Шугаєва.

По-перше, виконати 4-х полюсне кольорове коло з 24 елементами, де протилежні мають бути додатковими. Знайти гармонійні кольоросполучення: пари споріднених, споріднено–контрастних кольорів, простежити схеми з двох, трьох, чотирьох кольорів;

З’ясувати про сумарну додатковість у трикутній схемі Шугаєва, гармонії, що будуються на метричнім повторі одного кольору, ритмі, як поступовому руху від кольору до кольору, (динаміка кольору, ритмічний нюанс), гармонійний контраст, як динамічна врівноваженість.

 

Література: 10,11, 13, 15, 17,18, 19, 23,27.

Тема 11. Систематика і класифікація кольорів, головні та другорядні кольори.

Література: 7, 18,19, 21, 24, 26, 27.

.

 

 

Тема 12. Завдання „ Трансформація етюду” належить до теми «колір і простір» (масштаб кольору, кольорова перспектива, повітряна перспектива умовні плани площини і простору зображальної поверхні)

Перший етап - еквівалент етюду (кольорова мозаїка), Другий – зближення світлових і кольорових контрастів (підпорядкування середньому); Третій – відсутність світлотних контрастів, підпорядкування світлості середнього.

Завдання пов’язано з поняттями що формуються на дисципліні Живопис: розвитком бачення основних контрастів та їх об’єднанні середнім, будовою гармонії нюансу, ритму кольору малих інтервалів, кольоро-тонального контрасту, що дає взаємодію вифарбовувань - модулів (одночасний контурний контраст).

Література: 4, 8, 11, 15, 17, 20, 26, 27.

Тема 13, 14. Як продовження теми «Асоціації і колір» виконується «Палітра-образ» протилежних тем (станковий живопис, сценографія, монументально-декоративний розпис (ОМС,ОММ). На ОМК - теми реклами (театрального, циркового, торговельного, соціального плакату або рекламного стилю). На ОМД – палітра-образ орнамента і інтер’єра історичних стилів.

До виконання роботи над палітрою-образом кольоросполучень складається таблиця колірних асоціацій.

 

Література: 411, 17, 18, 20, 24, 27.

Література: 1, 11, 12, 19, 26, 27.

Тема 15. Трансформація живописного твору у декоративну композицію навчає узагальненню, баченню «локального» кольору у просторі, зближенню планів простору підпорядкуванням площині, навичкам виконання декоративної композиції - рівноваги кольоротону, пропорцій кольору, композиційній єдності.

Література: 4, 5, 11, 19, 26, 27.

 

Контрольні питання з курсу «КОЛЬОРОЗНАВСТВО»

 

  1. Визначити білий колір як фізичне явище.
  2. Визначити кольори, що називають хроматичними.
  3. Визначити кольори, що називають ахроматичними.
  4. Як змінюються характеристики спектральних кольорових тонів при змішуванні з сірим?
  5. Як змінюються характеристики спектральних кольорових тонів при змішуванні з білим?
  6. Як змінюються характеристики спектральних кольорових тонів при змішуванні з чорним?
  7. Які кольори називають холодними?
  8. Які кольори називають теплими?
  9. Які загальні характеристики кольору?
  10. Які кольори називають спектральними?
  11. Визначити спектральні кольори у природній послідовності.
  12. Властивості «основних» кольорів, яких не мають інші кольори спектру.
  13. Визначити колір який належить площині.
  14. Які кольори є відступаючими?
  15. Які кольори є виступаючими?
  16. Які кольори є додатковими?
  17. Назвіть сполучення елементів кольорового кола в необхідній послідовності.
  18. Що визначає характеристика «чистота кольору»?
  19. Що визначає характеристика «насиченість кольору»?
  20. Що визначає характеристика «світлота кольору»?
  21. Що визначає характеристика «кольоровий тон»?
  22. Яке явище має назву «одночасний контраст»?
  23. Які кольори з кольорового кола є контрастними?
  24. Які кольори спектрального кола мають назву «споріднені»?
  25. Які зміни кольору відбуваються на додатковому фоні?
  26. Які зміни відбуваються у ахроматичних кольорів на спектральному фоні?
  27. Які зміни кольору відбуваються на чорному, білому, сірому?
  28. Які кольори при змішуванні не втрачають чистоту кольору і насиченість спектральних кольорів?
  29. Визначити основні кольори з запропонованих груп?
  30. Чи можна одержати спектральне коло з трьох основних кольорів?
  31. Як змінюються холодні кольори при механічному змішуванні з ахроматичними?
  32. Як змінюються теплі кольори при механічному змішуванні з ахроматичними?
  33. Основний закон побудови колірної гармонії.
  34. Що визначає термін «суб’єктивні характеристики кольорів»?
  35. Що визначає термін «об’єктивні характеристики кольорів»?
  36. Як усунути взаємодію кольорів, що належать єдиній площині?
  37. Визначити спосіб оптичного змішування кольорів.
  38. Визначити спосіб механічного змішування кольорів.
  39. Які відбуваються зміни спектрального кольору при змішуванні з додатковим до нього кольором?
  40. Які кольори з спектрального кола є споріднено-контрастними?
  41. Які контрастні пари мають назву «гармонічні»?
  42. На які колірні асоціації спирається художник реклами?
  43. Назвіть кольори які змінюють кольоровий тон при змішуванні з ахроматичними чорним і сірим.
  44. Які кольори є «заспокійливими»?
  45. Які кольори «їстівні» та «неїстівні»?
  46. Які кольори є «сухими», «мокрими»?
  47. Визначити світло як природне і фізичне явище.
  48. Визначити колір як фізичне явище.
  49. Визначити колір як об’єктивне явище.
  50. Які властивості кольору є невласними?
  51. Визначити терміни: хроматичні кольори, ахроматичні, спектральні.
  52. Визначити будову ока і засіб сприйняття кольору.
  53. Визначити колір як фізичне явище і зміст теорії зору.
  54. Визначити трикомпонентність зору і трикомпонентність у мистецькій практиці

 




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 132 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав