|
Приватна власність виражає відносини між людьми з приводу привласнення засобів та результатів виробництва окремими людьми – власниками цих засобів.
За характером поєднання робочої сили і засобами виробництва приватна власність поділяється на приватну трудову, нетрудову, рабовласницьку, феодальну та капіталістичну. В сучасних умовах приватна власність розмежовується на індивідуальну, сімейну та колективну власність.
П. Державна власність.
Інша форма власності – державна. За цією формою власником засобів виробництва є держава. Державна власність утворюється за рахунок державного бюджету або націоналізації (заміни приватної власності державною) приватних підприємств (25 – 35 %).
П. Колективна власність.
Комунальна власність — одна з трьох форм власності (поряд з державною та приватною). За своєю суттю комунальна власність є колективною. Поняття «комунальна власність» і «муніципальна власність» є синонімами.
В прикладному значенні, під комунальною власністю розуміють влас-ність територіальних громад на належне їм майно, що використовується для спільних потреб громади і управляється відповідними органами місцевого самоврядування.
В економічному значенні термін вживається для позначення сукуп-ності відносин, пов'язаних певним майновим комплексом і певним суб'єктом господарської діяльності.
Колективна власність в Основному законі не розглядається. Економіч-на наука допускає її тотожність з недержавною, приватною власністю, які в обох випадках припускають привласнення, володіння, розпорядження, кори-стування в інтересах відокремленої групи індивідів. Інша справа — перед українською владою залишається велике завдання: збільшити роль регіонів, місцевого самоуправління, комунальної власності відповідно до світової тенденції.
П. Акціонерна власність.
Акціонерна компанія – основна форма організації великих, частини середніх та малих підприємств.
Акціонерна компанія – компанія, власність якої формується внаслідок злиття капіталів її засновників, а також випуску цінних паперів (акцій, облі-гацій) та їх продажу для отримання прибутків. Акціонерні компанії належать до колективної форми власності.
Акціонерний капітал (власність) поділяють на власний та позиче-ний. Власний капітал формується з отриманих від випуску і реалізації акцій та облігацій і резервного капіталу, який утворюється внаслідок відрахувань від прибутку та їх інвестування у виробництво. Позичений капітал утворю-ється з банківського кредиту та коштів, отриманих від випуску облігацій.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 125 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |