· Пожвавлення в національно-культурному житті активізувало інтерес суспільства до театрального мистецтва. В Україні в 1965 р. працювало 60 театрів, які протягом року відвідували близько 15,5 млн глядачів. Протягом 1958—1965 pp. кількість глядачів у театрах республіки збільшилася з 14,3 до 15,5 млн на рік.
· У співдружності з театрами плідно працюють українські драматурги. Лише за вказаний період у театрах поставлено 100 їхніх п'єс. Схвалення громадськості дістали вистави "Фауст і смерть" О. Левади, "Веселка" М. Зарудного, "Нащадки запорожців" О. Довженка, "Де твоє серце" О. Коломійця та ін.
· Високохудожні образи створювали актори Наталія Ужвій, Ада Роговцева, Леонід Биков (Харківський театр), співаки Дмитро Гнатюк, Анатолій Солов'яненко, Євгенія Мірошниченко
ІХ. Музика
Борис Лятошинський «Третя симфонія», симфонічна балада «Гражина», «Поема возз'єднання», поема «На берегах Вісли», Концерт для фортепіано з оркестром, хори на вірші Т. Шевченка і О. Пушкіна.
Платон Майборода пісні «Рушник», «Киевский вальс»
Георгій Майборода опера «Мілана»
Юлій Мейтус опери «Украдене щастя», «Молода гвардія»
Костянтин Данькевич (народився в Одесі) опери «Богдан Хмельницький», «Назар Стодоля»
Пропаганді музичної творчості українського народу сприяла діяльність таких художніх колективів, як Державний симфонічний оркестр України, капели "Думка", "Трембіта", Український народний хор, Закарпатський народний хор, вокальне тріо сестер Байко, квартет ім. М. Лисенка
ХІ. Живопис
Відроджують давню традицію українського народного живопису Тетяна Яблонська (“Весна”, “Весілля”, “Разом з батьком”, “Над Дніпром”) та В. Зарецький (“Дівчата”, “Шахтарі”). Вони стали фундаторами фольклорного напрямку в українському образотворчому мистецтві.
В. Пузиркова, "Неходженими стежками" О. Хмельницького, графічні аркуші Г. Якутовича, О. Пащенка, В. Мироненка, А. Базилевича, І. Селіванова.
“Шістьдесятники”: Алла Горська (“Пісня про Донбас”, “Село”, “Абетка”, вітраж у Київському університеті) і Опанас Заливаха (“Чайна”, “Полтавчанка”)– відхід від ідей соціалістичного реалізму, повернення до національно-визвольних ідей.
Алла Горська (1929 - 1970)
• дружина Віктора Зарецького
• “шістьдесятниця”, правозахисниця, дисидент
• творчі експедиції на Донбас і Полісся
• переосмислення, прихід до української ідеї
• участь у діяльності клуба “Сучасник” (осередок дисидентів)
• викриває поховання жертв масових розстрілів НКВС
• бере участь в акціях протесту
• 1964 скандальний вітраж у Київському університеті (Шевченко за гратами)
• 1970 вбита при нез'ясованих обставинах
Катерина Білокур (самоука, народний декоративний живопис)
Три картини Белокур - "Цар-колос", "Берізка" і "Колгоспне поле" - були включені в експозицію радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі в 1954 році. Там їх побачив Пабло Пікассо. Весь світ почув його слова: "Якби у нас була художниця такого рівня майстерності, ми б змусили заговорити про неї весь світ"!.
ХІІ. Архітектура:
• Завершується відбудова Хрещатика
• Дім Профспілок в Одесі
• Аеровокзал в Одесі
ХІІІ. Скульптура:
• Пам'ятник Потьомкінцям в Одесі (1965)
• Пам'ятник Невідомому матросу (1960)
• Типові пам'ятники радянським діячам
Культурні заклади
У 50—80-ті роки відбувався подальший процес розширення мережі клубів, бібліотек, кінотеатрів, театрів, музеїв. Уже на початок 1965 р. в Україні працювали понад 29,3 тис. масових бібліотек, 130 музеїв, 26,5 тис. клубних закладів, з них 23,2 тис. — на селі.
Підготовка кадрів для культурно-освітніх закладів: Харківський державний інститут культури та культурно-освітні училища кожної області. Для відзначення кращих працівників клубів, бібліотек, музеїв, парків, Будинків народної творчості Президія Верховної Ради України встановила почесне звання "Заслужений працівник культури Української РСР".
Важливою подією в культурному житті республіки стало відновлення в 1966 р. Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури.
1959 Клуб творчої молоді «Сучпсник» (Лесь Танюк), «Пролісок» у Львові – просвітництво, стали центрами національного відродження
ОБЛАСТНОЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ВИЗУАЛЬНЫХ ИСКУССТВ 2015
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.)
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав