Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

База тестових завдань кафедр анестезіології ДДМА 2001-2004 рр.

Читайте также:
  1. Анализ компетенций по кафедре истории, культурологии, социологии и права
  2. Билеты утверждены на заседании кафедры 22 апреля2013, протокол №12
  3. В чому суть комплексного підходу до вирішення завдань і проблем в галузі охорони праці на підприємстві?
  4. Варіанти завдань до контрольних робіт
  5. з виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань
  6. Зав. кафедра социально-гуманитарных и
  7. Зав. кафедра социально-гуманитарных и
  8. Зав. кафедра социально-гуманитарных и
  9. Зав. кафедра социально-гуманитарных и

 

Чоловік молодого віку у непритомному стані був знайдений перехожим вночі на вулиці. При обстеженні лікарем швидкої медичної допомоги очевидних зовнішніх ушкоджень не визначається, на кінцівках ознаки нещодавніх внутрішньовенних заштриків,кома ІІ, анізокорія. Пульс 62 вд. на 1 хв. Артеріальний тиск 90/60 мм рт. ст. Яким буде найбільш вірогідний діагноз?

* Черепно-мозкова травма

Тяжке алкогольне сп´яніння

Епілептичний статус

Отруєння наркотичними речовинами

Отруєння сурогатами алкоголю

 

 

Чоловік 45 років у стані алкогольного сп´яніння при пожежі у власному будинку одержав термічні опіки усієї передньої поверхні тулуба ІІ ступеня, голови - І ступеня. Хворий психічно збуджений. Пульс 122 вд. на 1 хв., артеріальний тиск 100/50 мм рт. ст. З яких інфузійних середовищ необхідно починати інфузійну терапію?

* Кристалоїдні розчини

Колоїдні розчини

Розчини глюкози.

Жирові емульсії

Еритроцитарна маса

 

Чоловік 48 років, що постійно зловживав алкоголем, знаходячись вдома, втратив свідомість. При обстеженні кома І. АТ 100/60 мм. рт. ст.,пульс 58 вд. на 1 хв. “Печінковий запах” з рота, жовтяниця, іктерічність склер, печінка виступає з-під ребра на 5 см.. Визначається флюктуація рідини в черевній порожнині. Зі слів сусіда 6 місяців тому лікувався з приводу отруєння органічним розчинником. Яким буде найбільш вірогідний діагноз?

* Печінкова кома

Ішемічний інсульт

Алкогольне отруєння

Уремічна кома

Хлоропенічна кома

 

Хворий 28 років, що страждає на епілепсію, раптово голосно скрикнув, впав на підлогу. Почалися генералізовані тонічні судоми. Свідомість відсутня. Щелепи затиснуті, язик прикушений. АТ 100/60 мм рт. ст., тахікардія. Синюха обличчя, акроціаноз. Яких заходів треба вдатися насамперед?

* Забезпечити прохідність дихальних шляхів

 

Ввести заспокоюючі препарати

Ввести дихальні аналептики

Накрити хворого рядном

Забезпечити хворому спокій

 

У хворої на гострий ГРВІ 23 років після самочинного прийому 2 таблеток бісептолу з'явилося психо-моторне збудження, судоми, гіпотензія, тахікардія. Лікар швидкої медичної допомоги діагностував церебральну форму анафілактичного шоку. Який препарат треба ввести в першу чергу?

* Адреналін

 

Дофамін

Дексазон

Дімедрол

Діазепам

 

Хворий 18 років звернувся за медичною допомогою до приймального відділення міської лікарні зі скаргами на нудоту, неодноразове блювання, пронос. З анамнезу відомо, що 1 добу назад з'їв тістечко з білковим кремом. АТ 90/60 мм рт. ст. Пульс 112 вд на 1 хв. Тургор шкіри знижений, діурез 600 мл на добу. Якими будуть лабораторні показники?

* Поліцитемія

 

Анемія

Тромбоцитопенія

Гіперглікемія

Агранулоцитоз

 

 

У хворого 41 року лікар швидкої медичної допомоги діагностував гостру перфорацію виразки шлунку, перитоніт, септичний субкомпенсований шок. Скарги на біль у череві, акроціаноз, гіпертермію 390С. Психічно збуджений, АТ 80/50 мм рт.ст., Р – 120 уд/хв. Живіт напружений, позитивні симптоми подразнення черевнини. Якими внутрішньовенними препаратами доцільно стабілізовувати гемодинаміку перед та під час транспортування?

* Розчинами кристалоїдів у дозі 10 мл/кг з 5-7 мкг/кг/хв дофаміна

Адреналіном у дозі 3 мкг/хв

300 мг пентоксифіліну

500 мл 6% стабізолу

5% розчин глюкози

 

 

Лікар швидкої медичної допомоги прибув на місце пригоди та знайшов потерпілого від електротравми у непритомному стані. Людини лежала горілиць, біля потерпілого знаходився електричний дріт під напругою 2кВ. Якими рухами найдоцільніїше наближатися лікарю до хворого?

* Стрибками на двох ногах

Одразу підбігти

Великими кроками

Плазуючи

Чекати вимкнення електроструму

 

У 6 місячної дитини на другий день від початку гострої респіраторної інфекції з¢явилися симптоми інспіраторної задухи. Дитина знеспокоєна, періоральний ціаноз, втяжіння епігастральної ланки черева, “гавкаючий” кашель. Чим найвірогідніше обумовлений вищевказаний стан?

* Стенозуючим ларінгітом

Стороннім тілом гортані

Обструктивним трахео-бронхітом

Пневмонією

Епіглотітом

 

Хворий 25 років, після автодорожної травми лежить біля машини. Скаржиться на біль у лівій половині грудної клітки та лівій руці. Дихання адекватне, аускультативно у легенях зліва дихання не вислуховується. АТ – 140/90 мм рт. ст., ЧСС – 100 в хв. Шкіра і слизові – бліді. Який захід має першочергове значення?

*Ввести знеболюючий засіб

Винести потерпілого в безпечне місце

Провести підготовку до транспортування

Здійснити саме транспортування у лікарню

Провести пункцію плевральної порожнини

 

До приймального відділення лікарні привезли постраждалого 34 років, що випадково випив метиловий спирт. З рота запах алкоголю. Скаржиться на загальну слабкість, розлад зору, миготіння мушок перед очима. Психомоторне збудження. Який з антидотів треба використати?

* Етиловий спирт

Унітіол 5%

Метиленовий синій

Мінеральну олію

Протаміну сульфат

 

 

При транспортуванні хворої дитини 5 років з дифтерійним крупом до лікарні в неї раптово ровилися ознаки гострого порушення дихання- шкіра ціанотична, у акті дихання приймає участь допоміжна мускулатура. Аускультативно у легенях послаблене дихання. Тони серця гучні, ЧСС-120 у 1 хв. Якими будуть негайні заходи щоб зменшити ознаки дихальної недостатності?

* Інтубація трахеї

Введення дифтерійної сироватки

Ввведення гормонів

Введення антибіотиків

Проведення трахеостомії

 

За медичною допомогою звернувся чоловік 45 років, що на зимовій риболовлі був без рукавичок зі скаргами на порушення чутливості та рухів у кистях рук. При огляді шкіра рук бліда, холодна, не чутлива на дотик. Активні рухи у кистях рук неможливі. Яку першу допомогу треба надати?

* Занурення у теплу воду

Занурення у холодну воду

Розтирання снігом

Зігрівання полум′ям

Занурення у гарячу воду

 

Хворий 45 років, що страждає на хронічний алкоголізм,через 3 дні після вживання сурогату алкоголю поскаржився на загальну стабкість, апатію, головний біль, безсоння, біль у правому підребер`ї, блювання з домішкою крові. Лікар бригади швидкої медичної допомоги спостерігає в пацієнта психічне збудження, підвищення сухожильних рефлексів, тремор м`язів обличчя та кінцівок, субіктерічність та свербіння шкіри, петехіальний висип, розширення венозних судин передньої стінки черева, асцит. Нижній край печінки виступає з-під реберної дуги на 8 см, при глибокій пальпації болісний.Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

*Гостра печінкова недостатність

Виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки

Гострий гастродуоденіт

Гострий панкреатит

Алкогольне сп’яніння

 

Хворий 20 років, що страждає на хронічну полінаркоманію, що є реконвалісцентом за вірусним гепатітом В, звернувся до приймального

відділення лікарні хірургічного профілю зі скаргами на сильний біль у правому підребер’ї, блювання з домішкою крові, біль у задньому отворі та геморагію, жовтяницю. Розміри печінки зменшені, консистенція її тістувата. Якою найбільш вірогідною причиною був викликаний геморагічний синдром у цього хворого?

* Порушення сінтезу факторів зсідання крові.

Холемія.

Гіпербілірубінемія.

Дефіцит вітаміну К.

Дефіцит кальцію.

 

Чоловіку 36 років було здавлено кисть руки резиновими валками. Зразу за допомогою не звертався. Через 5 діб рука набрякла, болісна. Звернувся до районної лікарні, був госпіталізований. Скаржиться на біль в попереці, головний біль.По рентгенологічним знімкам переламів кісток немає. Погодинний діурез 15 мл/год. АТ 150/105 мм рт.ст.Пульс

64 вд./хв. Сечовина крові 42 ммоль/л.Відносна щільність сечі 1010. Для якої фази ГНН харктерні такі ознаки?

* Олігоанурії.

Початкової.

Поліурії.

Поновлення.

 

Хвора 58 років на гострий гломерулонефрит, знаходиться у відділенні інтенсивної терапії. Скаржиться на біль у попереці, головний біль, набряки кінцівок, нудоту, блювання. Добовий діурез 300 мл. Сечовина крові 58 ммоль/л, креатинін крові 620 мкмоль/л., гемоглобін 92 г/л. Який з інфузійних розчинів буде доцільно використати при такому стані?

* 20% розчин глюкози..

Рефортан.

Поліглюкін.

3,4% розчин калію хлориду.

10% розчин натрію хлориду.

 

Хвора 20 років, що страждає на хронічну полінаркоманію, знаходиться

в реанімаційному віділенні міської лікарні з гострою вогнищево- некротичною пневмонією. На 2 день лікування у хворої розвинулася

олігурія, гіпотензія, зниження центрального венозного тиску,кома 1.

У хворої лейкоцитоз, зсув лейкоформули вліво, зниження кількості

тромбоцитів, гіперкоагуляція, зниження неорганічних фосфатів крові.

Який шок найбільш вірогідний у цієї хворої?

*Септичний

Анафілактичний

Гіповолемічний

Ендотоксичний

Кардіогенний

 

Хворий 40 років отримав опік ІІІБ ступеню 25% поверні тіла розпеченим металом. Лікарем медичного пункту викликана реанімаційна бригада, введено знеболюючий засіб, почата інфузія кристалоїдних розчинів. Хворий був госпіталізований до реанімаційного відділення. Стан тяжкий. Інтенсивна терапія опікової хвороби проводиться в повному обсязі. Яке порушення водяно-електролітного балансу найбільш характерно у такого хворого?

* Гіперкаліемія

Гіпернатріемія

Гіперхлоремія

Гіпермагніемія

Гіперкальціемія

 

 

До приймального відділення привезли хвору 35 років, що 6 годин тому прийняла 100 мл столового оцту з суіцідальними намірами. Скаржиться на слабкість, спрагу, біль у роті та епігастрії, слинотечу. Слизова облонка рота гіперемована.При пальпації живота визначається напруга передньої черевної стінки. Для надання допомоги треба:

* Промити шлунок холодною водою через зонд.

Промити шлунок розчином соди через зонд

Викликати штучне блювання

Промити шлунок розчином калію перманганату

Не промивати шлунок

 

До приймального відділення привезли хворого на вигляд 20 років. Стан свідомості- кома 1. Шкіра з ціанотичним відтінком, холодна. Дихання рідке, поверхневе. Частота дихання 12 в 1 хв. Тонус м´язів звичайний. Реакцій не біль не має. АТ-120/70 мм рт ст. пульс 90 уд в хв. Отруєння якою речовиною можна запідозрити

* Опіатамми

Атарактиками

Барбітуратами

Нейролептиками

Алкоголем

 

До приймального відділення привезли хворого 34 років з різким запахом алкоголю із рота. Скаржиться на головний біль, нудоту, блювоту з жовчю. 6 годин тому випив у гаражі рідину, що вважав горілкою. АТ 200/100 мм рт ст. Ознаки жовтяниці. При катетеризації сечового міхура сечі не має. Отуєння якою речовиною найбільш вірогідно у данному випадку

* Чотирьоххлористим вуглецем

Блідою поганкою

Алкоголем

Барбітуратами

Фенотіазідами

 

Хвора 27 рокі, провела ніч у домі з вугільним опаленням. Вранці знепритомніла. Прийшовши до тями скаржиться на головний біль у скоровях, нудоту. Було блювотиння В позі Ромберга стоїть невпевнено. Шкіра ярко рожева. Т-38оС. АТ-160/100 мм рт.ст. Диханняя поверхневе, часте (22 в 1 хв). Які заходи треба провести в першу чергу?

* ГБО

Плазмаферез

Гемодіаліз

Гемосорбцію

Гемодіафільтрацію

 

До приймального відділення привезли хлопчика 6 років, якій був вкушений гадюкою. На руці хлопчика біля великого пальця 2 позначки від зубів змії. Хлопчик плаче, скаржиться на біль в руці. Шкіра звичайного колору. Частота дихання 20 в 1 хв. АТ 105/70, пульс 100 уд в 1 хв. Які заходи будуть доцільні відносно ураженнної кінцівки на фоні інфузійної терапії?

* Імобілізувати кінцівку

Накласти джгута на руку вище місця вкусу

Припікти мисця укусу

Обколоти місце укусу антібіотиками

Провести розтин тканин у місці вкусу

 

На місці автотранспортної аварії знаходится чоловік 25 роів, Свідомість відсутна. Шкіра бліда, з цианотичним відтіном. Дихання преривчасте, рідке, частотою 12 на 1 хв. Пульс на періферійних судинах не візначається, на центральних артеріях частий, 120 уд в 1 хв слабкого напруження. АТ 40/0 мм рт ст. У потерпілого переломи ребер, стегна, гомілки. Яким може бути рівень смертності при

політравмі у перші 6 годин?

*Більше 60%

Більше 90%

Менше 50%

Менше 40%

Менше 20%

 

 

До реанімаційного відділення міської лікарні надійшла хвора 26 років, що була привезена з місця автокатастрофи через 30 хвилин післяаварії. Мають місце закриті перелами обох стегнових кісток, перелам плечової кістки. Має місце глибоке запаморочення. Шкірні покриви ціанотичні. АТ 90/60 мм рт.ст., пульс 116 вдарів на 1 хвилину.Відмічається інспіраторна ядуха, сильне бухикання, кровохаркотіння.При ренгенологічному дослідженні органів черевної порожнини виявляються вогнищеві затемнення в легеневій тканині, більше в задньонижніх відділах легенів. Яка найбільш вірогідна причина порушень в системі дихання?

* Жирова емболія

Тромбоемболія

Повітряна емболія

Респіраторний дістрес-синдром дорослих

Гостра пневмонія

 

 

Чоловік 30 років у стані алкогольного сп´яніння помилково випив 100 мл метилового спирту. Скаржиться на головний біль, спрагу, задуху, порушення зору –«метелики перед очами», неясність бачення. Який антидот треба використати в такій ситуації?

* Етиловий спирт

Унітіол

Полівінілпіролідон

Перманганат калію

Хромосмон

 

 

Чоловік 35 років при роботі зі свинцевим суриком не додержувався правил безпеки: їв та палив на робочому місці. Відчув сильний біль у череві, слиновиділення, нудота, блювання. На яснах темна смуга. Який пероральний антидот треба використати?

* Стрижевського

Етиловий спирт

Полівінілпіролідон

Перманганат калію

Хромосмон

 

Чоловік 35 років, що проводив дезінсекцію вдома знайдений родичами в непритомному стані. Психомоторне збудження, зіниці різко звужені, реакція на світло відсутня. Фібриляція м´язів всього тіла, різке потовиділення. Пульс 56 вд. на хв. Отруєння якими сполуками найбільш вірогідне?

* Фосфорорганічними

Спиртами

Глікозидами

Кислотами

Лугами

 

Чоловік 19 років через 2 тижні після незахищеного позародинного статевого контакту визначив у себе на статевому члені виразку, яка була схожа на твердий шанкр.

Одноразово вжив 25 таблеток осарсолу, що тривало зберігався. Відчув сильний біль в животі. Відмічалося блювання, холероподібний пронос. Втратив свідомість. Який антидот треба викортистати?

* Унітіол

Етиловий спирт

Полівінілпіролідон

Перманганат калію

Хромосмон

 

Чоловік молодого віку у непритомному стані був знайдений перехожим вночі на вулиці. При обстеженні лікарем швидкої медичної допомоги очевидних зовнішніх ушкоджень не визначається, на кінцівках ознаки нещодавніх внутрішньовенних заштриків,кома ІІ, анізокорія. Пульс 62 вд. на 1 хв. Артеріальний тиск 50/00 мм рт. ст. В яке відділення треба якнайшвидше госпіталізувати хворого?

* У найближче - інтенсивної терапії

У віддалене - нейрохірургічне

У найближче - токсикологічне

У найближче - терапевтичне

У терапевтичне за місцем помешкання

 

Хворий на перитоніт 40 років звернувся за медичною допомогою на 5 день після початку больового синдрому, блювання. Тургор шкіри знижений, АТ 70/40 мм рт. ст. Пульс 124 вд. на 1 хв. Після введення катетера до сечового міхура сечі не одержано. Який форма ниркової недостатності найбільш вірогідна?

* Преренальна ОНН

Олігоанурічна стадія ОНН

Початкова стадія ОНН

Постренальна ОНН

Поліурічна стадія ОНН

 

У хворого на хронічний пієлонефрит добова кількість сечі зменшилася до 300 мл. Відмічає нежить, легке запаморочення, нудоту. Шкіра бліда. АТ 100/50 мм рт. ст. Пульс 68 вд. на 1 хв. З якою швидкістю треба проводити інфузію дофаміну?

* 1 – 5 мкг/кг/хв.

1 – 5 мкг/кг/хв.

5 – 10 мкг/кг/хв.

10 – 15 мкг/кг/хв.

20 – 30мкг/кг/хв.

40 – 50 мкг/кг/хв.

 

Хворий 78 років, що інколи відмічав біль у нижній частині черева та ніктурію, скаржиться на відсутність сечі. Шкіра нормального кольору. АТ 150/90 мм рт. ст. Пульс 90 вд. на 1 хв. Відмічає біль над лоном. Яка форма ниркової недостатності найбільш вірогідна?

* Постренальна

Преренальна

2 фаза ГНН

1 фаза ГНН

3 фаза ГНН

 

Чоловік 52 років, що регулярно зловживав алкоголем, страждав гемороєм, варикозним поширенням вен стравоходу, скаржився на головний біль, слабкість, безсоння, потім почав марити, втратив свідомість. При огляді субіктерічність склер. Печінка щільна, не збільшена.

Якого виду кома у хворого?

* невже печінковав, а як алкогольна

Преренальна

2 фаза ГНН

1 фаза ГНН

3 фаза ГНН

 

У хворого констатовані ознаки клінічної смерті: відсутність пульсу на центральних артеріях, самостійного дихання, розширення зіниць, відсутність свідомості блідість шкірних покривів, атонія, арефлексія, адинамія. З метою елементарного підтримання життя проводяться заходи по негайній оксигенації: ШВЛ, НМС; відновлення кровообігу: медикаментозна терапія, вводяться адреналіну гідрохлорид, атропіна сульфат. На ЕКГ фібриляція шлуночків. Ваша першочергова дія?

* Електрична дефібриляція

Продовжувати ШВЛ

Виконувати зовнішній масаж серця

Поєднувати ШВЛ із зовнішнім масажем серця

Вводити антиаритмічні препарати

 

У хворого з політравмою на етапі транспортировки до стаціонару раптово різко погіршився стан: втратив свідомість, відсутність пульсу на центральних артеріях, самостійного дихання, розширились зіниці, шкірні покриви бліді, атонія, арефлексія, адинамія. Ваш діагноз?

* Клінічна смерть

Перед агонія

Термінальна пауза

Агонія

Біологічна смерть

 

На 7-му добу після перенесеного тотального ендопротезування кульшового суглобу, у хворого 56 років раптово розвинувся набряк легень із клінікою що наростала: порушення свідомості, шкірні покрови вологі, холодні, ціанотичні, задишка, вологі хрипи в легенях, зниження АТ до 60/40 мм рт.ст. Для збереження життя хворого необхідно першочергове внутрішньовенне введення:

* Дофаміну

Добута міну

Натрія нітропрусиду

Лабеталолу

Фурасеміду

 

Під час розкриття флегмони шиї у хворого розвинувся септичний шок із артеріальною гіпотензією, яка зберігалася не зважаючи на інфузійну терапію, гіпоперфузією тканин, лактат-ацидозом, порушенням свідомості. Комплекс інтенсивної терапії слід розпочати з:

* Адекватної інфузійної терапії

Вазопресорної терапії

Інотропної терапії

Переливання препаратів крові

Рутинного застосування кортикостероїдів

 

Під час візиту до стоматолога пацієнту була проведена місцева анестезія лідокаїном, після якої розвинувся набряк Квінке з наростаючою клінікою: запаморочення, набряк обличчя, язику, гостра дихальна недостатність, зниження AT до 60/40 мм рт.ст. Першечерговим заходом збереження життя хворого повинно бути:

* В/в введення розчину адреналіну.

Ургентна трахеостомія.

В/в введення розчину тавегілу.

В/в введення розчину еуфіліну.

Штучне дихання „рот в рот".

 

 

Хвора 42 років на протязі 25 років страждає інсулінозалежним цукровим діабетом. Після відвідування сеансів екстрасенсу, 5 днів тому, припинила введення інсуліну. Почалися нудота, блювота, поліурія, полідіпсія. Знайдена родичами дома в непритомному стані, викликана ШМД. Шкіра хворої суха, м"язовий тонус знижений, дихання шумне, типа Куссмауля, з запахом ацетону, АТ=80/40 мм рт.ст. Р=124 за 1 хв. Який діагноз найбільш вірогідний?

* Кетоацидотична кома.

Гіпоглікемічна кома.

Гіперосмолярна кома.

Уремічна кома.

Печінкова кома.

 

В приймальне відділення доставлений хворий 54 років, якому 2 неділі тому встановлена наявність цукрового діабету, легка течія. Від медикаментозної корекції рівня глікемії категорично відмовився. При надходженні до стаціонару стан тяжкий, свідомість відсутня, анурія, AT 60/20 мм рт. ст.., Р=124 за 1хв. В аналізах: глюкоза крові -57,2 ммоль/л; осмолярність - 350 мосм/л; pH крові - 7,36; ВЕ=-1 ммоль/л. Який діагноз найбільш вірогідний?

* Гіперосмолярна кома.

Кетоацидотична кома.

Гіпоглікемічна кома.

Уремічна кома.

Печінкова кома.

 

 

Хворий 37 років на протязі 12 років хворіє на інсулінозалежний цукровий діабет, доз інсуліну, призначених лікарем ретельно додержується. Вчора ввечорі був на фуршеті, де прийняв помірну дозу алкоголю, самостійно без пригод повернувся додому. Вранці знайдений дружиною в непритомному стані: виражене потовідділення, гіпорефлексія, тонус м"язів підвищений, періодами клоніко-тонічні судоми. АТ=1 35/95 мм рт.ст. Р=1 12 за 1 хв. Т=36,4°С. Який діагноз найбільш вірогіден?

* Гіпоглікемічна кома.

Гіперглікемічна кома.

Кетоацидотична кома.

Алкогольна кома.

Печінкова кома.

 

У хворого 43 років, що 2 неділі тому переніс гострий інфаркт міокарду та продовжує прийом антикоагулянтів, виникла гостра наднирникова недостатність (синдром Ватерхауза-Фридеріксена). Збуджений, скаржиться на біль в животі, загальну слабість. Симптоми подразнення брюшини відсутні. АТ=70/50 мм рт.ст.. Р=116 за 1 хв. Т=38,2° С. Хворому показане негайне введення:

* Кортикостероїдів.

Гепарину.

Еритроцитарної маси.

Етамзилату.

Наркотичних аналгетиків.

.

 

У хворого 74 років з ішемічною хворобою серця та постінфарктним кардіосклерозом раптово, серед ночі, розвинулася клініка набряку легенів: збуджений, шкіра цианотична, дихання шумне, кривава піна з дихальних шляхів. Викликана бригада ШМД. АТ=210/120 мм рт.ст. Р=124 за 1 хв. Т=36,4° С. Для невідкладної допомоги хворому в/в необхідно ввести розчин:

* Гангліоблокатору.

Глюкокортикоїду.

Манітолу.

Поліглюкіну.

Адреналіну.

 

 

На первинний огляд до поліклініки прийшла жінка 42 років, зниженого живлення, екзофтальм, тремор верхніх кінцівок. Була збуджена, всім невдоволена, безчинно поводила себе в регістратурі. Раптово втратила свідомість, тахіпное, порушення серцевого ритму. АТ=190/110 мм рт.ст.. Р=160 за 1 хв. Т=38,8° С. Найбільше вірогіден діагноз:

* Тіреотоксичний криз.

Гіпотіреоїдний криз.

Гіпертонічний криз.

Шизофренія.

Діабетична кома.

 

Жінка 46 років 3 роки тому перенесла операцію струмектомію, після якої розвинулася клініка

гіпотіреоідної недостатності. Була призначена замісна терапія. Препарати приймала нерегулярно, в результаті чого трапилась гіпотіреоїдная кома: ЧСС=40 за 1 хв., АТ=50/30 мм рт.ст., Т=32° С. Для збереження життя хворої необхідно не гаючи часу в/в струйно ввести:

* Глюкокортикоїди.

Серцеві глікозиди.

Гангліоблокатори.

Розчин 40% глюкози.

Інсулін.

 

 

У хворого 59 років з травматичною ампутацією нижньої кінцівки та значною крововтратою артеріальний тиск 60/40 мм.рт.ст., пульс 140 уд на хв., гемоглобін 62 г/л, центральний венозний тиск (ЦВТ) - негативний. З чого потрібно починати відновлення об¢єму циркулюючої крові (ОЦК)?

* колоіди

кристалоіди

еритроцитарна маса

цільна кров

альбумін

 

У хворого 22 років гостра кровотеча з язви шлунка. Відзначається ясна свідомість, при вставанні з ліжка пульс 126 уд. на хв., артеріальний тиск 80/40 мм.рт.ст., гемоглобін 76 г/л, гематокріт 0.24, центральний венозний тиск (ЦВТ) нульовий, діурез 500 мл. Який обсяг внутрішньої крововтрати?

* 11 - 20%

0,5 - 10%

21 - 40%

41 - 70%

більш 70%

 

У доставленого в приймальне відділення хворого 40 років відзначається запах алкоголю з рота, відкривання очей та словесні відповіді відсутні, нецілеспрямований рух на біль, дихання часте, поверхневе, артеріальний тиск 90/40 мм.рт.ст., пульс 92 уд.в хв. Що треба зробити в першу чергу?

* інтубація трахеї

зондове промивання шлунка

форсований діурез

позаниркові методи детоксикації (гемодіаліз, гемосорбція)

внутрішньовено бемегрід

 

У хворого 77 років трансмуральний інфаркт міокарду ускладнився кардіогенним шоком та набряком легень. Артеріальний тиск 70/50 мм.рт.ст., пульс 94 уд. в хв., аритмія, центральний венозний тиск 220 мм.вод.ст. При проведенні комплекса інтенсивної терапії протипоказано:

* інфузія манітолу

введення нітрогліцеріну

введення фуросеміду

введення морфіну

оксигенотерапія з підвищенням тиску на видиху

 

Хворий 32 років з ножовим пораненням грудної клітини зліва на рівні 4-го ребра по середньоключичній лінії раптово став збудженим. Скарги на задуху, боль у грудной клітці. Відзначається ціаноз шкіри, переповнення шийних вен, зліва дихання значно послаблено, перкуторно послаблено до переднє підмишечной лінії, тони серця майже не прослухуються, границі розширені на 3 - 4 см, пульс 120 уд в хв., арітмія, артеріальний тиск 70/55 мм.рт.ст., центральний венозний тиск 250 мм.вд.ст Ваша програма дій:

* інтубація трахеї, ШВЛ, наркоз, срочна торакотомія

оксігенація, ЕКГ, пункція перікарду під місцевою анестезією

плевральна пункція зліва, рентгенографія легень, ЕКГ

інфузія симпатоміметиків, інтубація трахеї, оксігенація

інтубація трахеї, ШВЛ, пункція перікарду під місцевою анестезією

 

 

Хвора 70 років 2 тижні тому перенесла операцію ендопротезування кульшового суглоба. Страждає ІХС, гіпертонічною хворобою II ст., хронічним бронхітом. Раптово з¢явився біль в лівій половині грудної клітки, задуха, потім надсадний кашель. Відзначається ціаноз шкіри, зліва дихання послаблено, тони серця приглушені, пульс 120 уд в хв., арітмія, артеріальний тиск 80/60 мм.рт.ст., на ЕКГ - зубець S в I та Q в III відведеннях. Ваш діагноз:

* тромбоемболія легеневої артерії

інфаркт міокарда

набряк легенів

кардіогенний шок

спонтанний пневмоторакс

 

Хворий 52 років на четверту добу в наслідку гострого трансмурального інфаркту передньо-бокової локалізації. Ейфорічен. Відзначається значний ціаноз шкіри, піна з дихальних шляхів, тахіпное - 42 у хв., в легенях послаблене дихання із значною кількістю вологих хрипів над всією поверхнею, пульс 146 уд в хв., арітмія, тони серця глухі, акцент II тона над легеневою артерією, артеріальний тиск 110/90 мм.рт.ст. В першу чергу треба:

* ШВЛ з ПТКВ з киснем та антифомсиланом

нитропруссід натрію внутрішньовенно, оксігенація

морфін та допамін внутрішньовенно, оксігенація

манітол

оксигенотерапія з підвищенням тиску на видиху, морфін

 

.

 

Постраджалий водій доставлен з діагнозом відкрита черепно-мозкова травма. Відзначається помірна кома. Шкіряні покрови блідно-розові. В легенях дихання везікулярне, тахіпное - 22 у хв., пульс 926 уд в хв., артеріальний тиск 110/70 мм.рт.ст. Ваша програма дій:

* преоксигенація, стабілізація шийного відділу хребта, тіопентал натрію 3 - 5 мг/кг, сукцінілхолін 1,5 мг/кг, інтубація трахеї

тіопентал натрию 0,5 -1 мг/кг, сукцінілхолін 1,5 мг/кг, прийом Селліка, інтубація трахеї, оксигенація

повітровод, тіопентал натрію 3 - 5 мг/кг, стабілізація шийного віділу хребта в спеціальному комірі

лідокаїн 1,5 мг/кг, сукцінілхолін 1,5 мг/кг, ШВЛ мішком Амбу, прийом Селліка, інтубація трахеї, оксигенація

стабілізація шийного відділу хребта, тіопентал натрію 0,5 - 1 мг/кг, сукцінілхолін 1,5 мг/кг, інтубація трахеї, преоксигенація

 

 

У хворого 43 років, що 2 неділі тому переніс гострий інфаркт міокарду та продовжує прийом антикоагулянтів, виникла гостра наднирникова недостатність (синдром Ватерхауза-Фридеріксена). Збуджений, скаржиться на біль в животі, загальну слабість. Симптоми подразнення брюшини відсутні. АТ=70/50 мм рт.ст.. Р=116 за 1 хв. Т=38,2о С. Хворому показане негайне введення:

*Кортикостероїдів.

Гепарину.

Еритроцитарної маси.

Етамзилату.

Наркотичних аналгетиків.

 

У хворого 74 років з ішемічною хворобою серця та постінфарктним кардіосклерозом раптово, серед ночі, розвинулася клініка набряку легенів: збуджений, шкіра цианотична, дихання шумне, кривава піна з дихальних шляхів. Викликана бригада ШМД. АТ=210/120 мм рт.ст. Р=124 за 1 хв. Т=36,4о С. Для невідкладної допомоги хворому в/в необхідно ввести розчин:

*Гангліоблокатору.

Глюкокортикоїду.

Манітолу.

Поліглюкіну.

Адреналіну.

 

Состояние больного крайне тяжелое: пульс на сонной артерии не определяется, самостоятельное дыхание отсутствует, зрачки расширены, изолиния на ЭКГ. Какой из перечисленных симптомов является наиболее достоверным для своевременной диагностики асистолии?

* изолиния на ЭКГ

паралитический мидриаз

отсутствие пульсации на сонных артериях

цианоз кожных покровов

отсутствие пульсации на периферических артериях

 

 

У больного с диагнозом «Политравма» констатирована клиническая смерть. Во время проведения закрытого массажа сердца появился специфический хруст, свидетельствующий о переломе ребер. Ваши дальнейшие действия?

* продолжить массаж сердца, строго установив основание ладоней на границе средней и нижней трети грудины

продолжать массаж сердца

выполнить новокаиновую блокаду мест переломов и продолжать массаж сердца

прекратить наружный массаж сердца

осуществить электрическую дефибрилляцию

 

 

У больной констатирована мелковолновая фибрилляция желудочков сердца, клиническая смерть. Какое специфическое лечебное мероприятие следует предпринять на фоне массажа сердца и ИВЛ в первую очередь?

* провести электрическую дефибрилляцию

ввести кальция хлорид внутривенно

ввести адреналин внутривенно

ввести лидокаин внутривенно

ввести гидрокарбонат натрия внутривенно

 

 

У больного 76 лет развился острый крупноочаговый инфаркт миокарда с отеком легких. АД 80/60 мм рт. ст. Выберите нужную схему лечения.

* мочегонные, аналгетики, седуксен, допамин, нитроглицерин внутривенно

аналгетики, седуксен, ганглиоблокаторы, нитроглицерин внутривенно

аналгетики, седуксен, обзидан, нитроглицерин внутривенно

аналгетики, седуксен, эуфиллин, нитроглицерин внутривенно

аналгин, седуксен, преднизолон, строфантин, реополиглюкин, калия хлорид внутривенно

 

 

У больного 75 лет, страдающего гипертонической болезнью и атеросклеротическим кардиосклерозом внезапно возникли жалобы на чувство нехватки воздуха. При осмотре: цианоз кожных покровов, отеки на голенях, одышка экспираторного и инспираторного характера, усиливающаяся в положении лежа. Ваши действия?

* придать больному положение полусидя, дать под язык 2-3 таблетки нитроглицерина

можно ничего не предпринимать

уложить больного в горизонтальное положение

дать выпить 20 капель кордиамина

ввести внутримышечно адреналин

 

 

У ранее здорового человека внезапно развилось коматозное состояние, которое может быть обусловлено:

* отравлением лекарственным средством

кетоацидозом

опухолью мозга

ЧМТ в анамнезе

повторным субарахноидальным кровоизлиянием

 

У больного, находящегося в гипергликемической коме, через 4 часа после начала инсулинотерапии внезапно развились тахикардия, мышечная гипотония; АД 80/40 мм рт. ст., на ЭКГ: удлинение интервала QТ, снижение S–Т, расширение и уплощение Т. Ваше заключение.

* плазменная гипокалиемия

гиповолемический шок

гипогликемическая кома

острая сердечно-сосудистая недостаточность

гиперкалиемия

 

Больной, принявший внутрь 2 грамма фенобарбитала, вошел в коматозное состояние. При обследовании: большинство рефлексов сохранены, дыхание самостоятельное, адекватное, показатели гемодинамики стабильные. Какие лечебные мероприятия следует проводить больному?

* форсированный диурез

введение аналептиков

перитонеальный диализ

искусственная вентиляция легких

введение вазопрессоров

 

У больного, перенесшего черепно-мозговую травму, возникли выключение сознания до уровня комы, преходящая анизокория, признаки пирамидной недостаточности, судороги. Ликворное давление >200 мм вод. ст., ликвор прозрачный. При анализе офтальмоскопической картины: отек соска зрительного нерва. Ваш диагноз.

* отек головного мозга

субарахноидальное кровоизлияние

эпидуральное кровоизлияние

гнойный менингоэнцефалит

пищевое отравление

 

У больной 57 лет после психоэмоционального стресса АД повысилось до 190/110 мм рт. ст., появились слабость в правых конечностях, нарушение речи, генерализованные клонико-тонические судороги с последующим коматозным состоянием. Наиболее вероятный диагноз.

* геморрагический инсульт

ишемический инсульт

тромбоз внутренней сонной артерии

тромбоз средней мозговой артерии

гнойный менингоэнцефалит

 

 

У больного с инфарктом миокарда внезапно возникло снижение сердечного выброса, застой крови в малом круге кровообращения, периферическая вазоконстрикция. Ваше заключение? У больного:

* кардиогенный шок

гиповолемический шок

вазогенный шок

поздняя стадия септического шока

ранние признаки сердечной недостаточности

 

 

У больного 42 лет, находящегося в отделение интенсивной терапии сепсиса, температура тела составляла 39°С, АД 80/20 мм рт. ст., ЧСС – 120 уд. в мин., ЧД – 28 в мин., лейкоциты – 18000 в 1 мм3, незрелые полиморфоядерные нейтрофилы – 16%. Наиболее вероятный диагноз?

* ранняя фаза септического шока

кардиогенный шок

гиповолемический шок

анафилактический шок

стадия декомпенсации острой сердечной недостаточности

 

Больной поступил в реанимационное отделение с диагнозом септический шок. На фоне волемической, вазопрессорной и инотропной поддержки гемодинамические показатели составляли: сердечный выброс АД 130/90 мм рт. ст., пульс 84 в 1 мин. Проводимая антибактериальная химиотерапия (АБХ) основана на принципе определения чувствительности микробов к препаратам. Какой из ответов вы считаете ранним критерием положительного эффекта антибактериальной терапии?

* Положительная клиническая динамика и отрицательные результаты бактериологического исследования

Отсутствие повторных инфекций в течение 2 недель после окончания АБХ

Отсутствие повторных инфекций в течение 2-12 недель после окончания АБХ

Периодические подъемы температуры тела, рецидивы лихорадки и ознобов

Положительные результаты бактериологического исследования через 3-4 дня лечения

 

 

У больного сепсисом при санации первичного очага абдоминальной локализации на этапе прямой ларингоскопии и интубации трахеи имела место аспирация желудочного содержимого. Через несколько часов появилась тяжелая одышка, гипоксемия, устойчивая к оксигенотерапии, на рентгенограмме легких – двухсторонние диффузные инфильтраты, давление заклинивания в легочных капиллярах £ 18 мм рт. ст., PaO2/FiO2 £ 200 мм рт.ст. Названные признаки характерны для:

* респираторный дистресс-синдром взрослых

гидростатический отек легких

пневмония двухсторонняя

двухсторонний ателектаз легких

массивной тромбоэмболии легочной артерии

 

Состояние больного с диагнозом политравма и наличием в лабораторных анализах плазменной гиперкалиемии внезапно резко ухудшилось: пульс на сонной артерии не определяется, самостоятельное дыхание отсутствует, зрачки расширены. Наиболее вероятной причиной клинической смерти может быть:

* остановка сердца в диастоле

остановка сердца в систоле

дефицит ОЦК

менингоэнцефалит

отсроченная постгипоксическая энцефалопатия

 

Состояние больного крайне тяжелое: пульс на центральных артериях и самостоятельное дыхание отсутствуют, зрачки резко расширены, сознание отсутствует, цианоз кожных покровов, атония, арефлексия, адинамия. Назовите стадию умирания.

* клиническая смерть

предагональное состояние

терминальная пауза

агония

состояние не является терминальным

 

Больной с диагнозом кардиогенный шок внезапно потерял сознание, произошла остановка дыхания, частота пульса на сонной артерии составила 32 в мин., на ЭКГ – синусовая брадикардия. Что необходимо предпринять в первую очередь?

* ввести атропина сульфат

начать непрямой массаж сердца

произвести интубацию трахеи и перевести больного на ИВЛ

ввести 120 мг лидокаина

начать внутривенную инфузию натрия гидрокарбоната

 

 

Больной 18 лет поступил в отделение интенсивной терапии через 60 мин. после механической асфиксии, проведенного комплекса сердечно-легочной и церебральной реанимации с диагнозом постреанимационная болезнь, II стадия. Определить наиболее вероятную причину, приведшую на прочих равных условиях, к повреждению коры головного мозга.

* остановка сердца вследствие асфиксии

первичная остановка сердца

фибрилляция желудочков

электромеханическая диссоциация

эти факторы не играют роли

 

У хворого сепсисом при санації первинного вогнища абдомінальнї локалізації на етапі прямої ларингоскопії й інтубації трахеї мала місце аспірація шлункового вмісту. Через декілька годин з’явилась тяжка задишка, гіпоксемія, стійка до оксигенотерапії, на рентгенограмі легень – двосторонні дифузні інфільтрати, тиск заклинення в легеневих капілярах £ 18 мм рт. ст., PaO2/FiO2 £ 200 мм рт. ст. Названі ознаки характерні для:

* респіраторного дистрес-синдрому дорослих

гідростатичного набряку легень

пневмонія двостороння

двосторонній ателектаз легень

масивна тромбоемболія легеневої артерії

 

У хворого 59 років з травматичною ампутацією нижньої кінцівки та значною крововтратою артеріальний тиск 60/40 мм рт. ст., пульс 132 уд на хв. При катетеризації центральної вени рівень центрального венозного тиску (ЦВТ) негативний. Шляхом волемічного навантаження та введення кардіотоників ЦВТ необхідно стабілізувати на рівні:

* 60-120 мм вод. ст.

стійко негативному

0 мм вод. ст.

250-300 м вод. ст.

300-350 мм вод. ст.

 

У хворого 62 років після субтотальної струмектомії в післяопераційному періоді розвинувся гіпотіреоїдний криз. Основним методом лікування цього ускладнення є

* замісна терапія тіреоідними гормонами

масивна терапія антибіотиками широкого спектру

використання плазмаферезу

повторне оперативне втручання

використання гемосорбції

 

Хвора 47 років протягом 36 років страждає ядухою. Тяжкий астматичний стан, що виник 2 години тому супроводжується:

* гіпоксемією і гіперкапнією

метаболічним алкалозом

загальною гіпергідратацією

гіпероксією і змішаним алкалозом

зниженням кисневої ємкості крові

 

Хвора 32 років, яка протягом 6 років страждає ядухою, поступила до приймального відділення з явищами гострого бронхоспазму. Для надання ургентної допомоги найдоцільнішим шляхом введення b-адреноміметиків є:

* інгаляційний

пероральний

підшкірний

внутрішньом’язовий

внутрішньовенний

 

 

У хворого 77 років трансмуральний інфаркт міокарду ускладнився кардіогенним шоком та набряком легень. При проведенні комплекса інтенсивної терапії протипоказано:

*інфузія манітолу

введення нітрогліцеріну

введення фуросеміду

введення морфіну

оксигенотерапія з підвищенням тиску на видиху

 

У хворої 59 років гострий інфаркт міокарду ускладнився кардіогенним шоком та явищами лівошлуночкової недостатності. В комплексі інтенсивної терапії недоцільно або небезпечно включення:

* швидкої болюсної дигіталізації

респіраторної підтримки включаючи ШВЛ

інфузії дофаміну з нітрогліцерином

внутрішньоаортальної болонної контрпульсації

 

парціальної корекції метаболічного ацидозу

 

 

Хворий на цукровий діабет, 67 років, доставлений в стаціонар в стані гіперглікемічної гіперосмолярної коми. При цьому ускладненні в аналізах хворого слід очикувати наявність:

* декомпенсованого метаболічного ацидозу

 

високої гіперглікемії

 

вираженої дегідратації

гіперкоагуляції

гіпернатріємії

 

 

У хворої 15 років, яка 3 тижні тому перенесла тяжку форму грипа, виявлено знаки цукрового діабету. Найбільш вірогідною причиною виникнення цукрового діабету в неї була:

*вірусна інфекція

вуглеводна дієта під час хвороби

побічна дія використаних медикаментів

виражена гіпертермія

виражена гіпоксемія

 

 

До стаціонару поступила хвора 42 років, яка протягом 25 років страждає на цукровий діабет, з явищами діабетичного кето ацидозу. В основі ускладнення цього стану лежить:

* дефіцит інсуліну з активацією ліполізу

виражена гіперглікемія

дегідратація

виражений дисбаланс електролітів

передозування інсуліну

 

 

Хвора 28 років, яка хворіє токсичним зобом, поступила з явищами тіреотоксичного кризу. Який із медикаментозних препаратів протипоказаний для боротьби з цим ускладненням?

* атропіну сульфат

пропранолол (обзідан, анаприлін)

барбітурати

глюкокортикоіди

йодистий калій

 

 

Хвора 62 років поступила до лікарні з явищами тіреотоксичного кризу. Це ускладнення токсичного зобу швидше всього можливо купірувати завдяки використанню:

*плазмаферезу

гемодезу

перитоніального діалізу

форсованого діурезу

інгібіторів протеолізу

 

Стан хворої 32 років через 3 години після субтотальної резекції щитовидної залози значно погіршився: виражене психомоторне збудження, температура тіла 40.2 °С, пульс 132 уд. на хв., мирихотлива аритмія, артеріальний тиск 100/60 мм рт. ст., тахіпное. Яке раннє післяопераційне ускладнення виникло?

*тіреотоксичний криз

набряк гортані

гіпотіреоз

ураження поворотних нервів

пневмоторакс

 

 

Хворий на цукровий діабет, 47 років, доставлений у лікарню з ознаками тяжкого кетоацидозу. В комплекс інтенсивної терапії протипоказане включення:

*пероральних цукрознижуючих препаратів

малих доз інсуліну короткої дії

парціальної компенсації дефіциту

регідратації ізотонічними розчинами

введення калію хлориду для профілактики та лікування гіпокаліемії

 

Хвора 43 років з цукровим діабетом I типу помилково ввела собі велику дозу інсуліну та впала у гіпоглікемічну кому. Першочерговими лікувальними заходами в неї повинні бути:

* внутривенне введення 40% розчину глюкози та глюкагону

дати випити 300-500 мл солодких напоїв

внутривенне введення розчину глюкози з еквіліброваною дозою інсуліну

внутривенне введення розчину 5% глюкози та вітамінів

внутривенне введення гемодезу та 60-80 мг. лазиксу

 

В приймальне відділення лікарні доставлений хворий з тяжкою полі травмою. Артеріальний тиск 60/20 мм рт. ст., пульс 120 уд. на хв., частота дихання 40 на хв. Показник шокового індексу в нього становить:

*2.0

0.5

3.0

0.33

0.15

 

 

У пострадавшего в результате автокатастрофы имеется рваная рана предплечья с обильным истечением крови из раны. Какие мероприятия должны быть проведены в первую очередь.

* осуществить пальцевое прижатие плечевой артерии

наложить жгут на конечность

обеспечить в/в инфузию жидкости

создать возвышенное положение конечности

наложить давящую повязку

 

 

У больного резаная рана в подмышечной области. В анамнезе бытовая травма – порез стеклом. Кровотечения нет. Кожа бледная, несколько заторможен, гемоглобин 84 г/л, гематокрит 0.26, эритроциты 2.7х1012/л. Определите объем кровопотери.

*25%

10%

15%

20%

30%

 

У больного после ДТП перелом костей таза, тупая травма живота, перелом плеча и предплечья. АД 80/60 мм рт. ст., пульс 120 уд. в мин., гемоглобин 76 г/л, гематокрит 0.24, эритроциты 2.2 х 1012/л. С чего нужно начинать кровевосполнение?

* кристаллоиды

эритроцитарная масса

Коллоиды

цельная кровь

Альбумин

 

 

У больного с длительным язвенным анамнезом 2-е суток отмечается слабость, недомогание, мелена. АД 90/60 мм рт. ст., пульс 110 уд. в мин., гемоглобин 65 г/л, гематокрит 0.24, эритроциты 2.1 х 1012/л. Рвота «кофейной гущей». Что нужно для окончательной верификации диагноза?

*фиброгастродуоденоскопия

рентгенологическое обследование

ультразвуковое исследование

компьютерная томография

лапароскопия

 

 

У больного жалобы на боль в правом подреберье, слабость, рвоту, понос, которые появились 5 часов назад. В анамнезе 5 месяцев назад тупая травма живота. Гипотензия, тахикардия. Диагноз?

*двухэтапный разрыв печени

разрыв селезенки

разрыв кишечника

перитонит

острый аппендицит

 

Больной с проникающим ранением грудной клетки поступил в приемно-диагностичекое отделение с цианозом верхней половины грудной клетки, полнокровием шейных вен. АД 40/0 мм рт. ст., пульс 130 уд. в мин. Состояние ухудшается. Назовите предположительный диагноз.

* тампонада сердца

внутригрудное кровотечение

острый инфаркт миокарда

нарушение сердечного ритма

острая левожелудочковая недостаточность

 

У больного с диагнозом тампонада сердца состояние прогрессивно ухудшается, несмотря на проводимую терапию. Сознание спутанное. АД 40/0, пульс 156 уд. в мин. Что необходимо сделать?

*пропунктировать перикард

увеличить темп инфузии

пригласить кардиохирурга

пунктировать плевральную полость

провести рентгеновское исследование

 

 

У больного с менингококковым менингоэнцефалитом внезапно появилось снижение АД устойчивое к симпатомиметикам, брадикардия, тошнота, рвота. Предполагаемый диагноз?

*синдром Уотерхауза-Фридериксена

внутреннее кровотечение

пищевая токсикоинфекция

криз адиссоновой болезни

полная атриовентрикулярная блокада

 

 

У больного 50 лет с клиникой шока диагностирован адиссоновый криз (острая надпочечниковая недостаточночность). С чего следует начать терапевтические мероприятия?

* восполнение ОЦК, введение гормонов

введение вазопрессоров

введение эуфиллина

введение адреналина

введение антибиотиков

 

Для эпидермального токсического некролиза (синдрома Лайела) наименее типичным будет следующий симптом:

* прогрессирующая мышечная слабость

гипертермия

конъюнктивит

эритематозно-папулезная сыпь

везикулярно-эрозивные высыпания

 

 

Для поражения кожи при синдроме Стивенса-Джонса не характерным является:

* положительные симптомы Никольского и Осбоя-Ганзена

высыпания появляются через 4-6 дней

сыпь расположена на тыле кистей и стоп

наиболее часто – сыпь на лице и туловище

отрицательный симптом Никольского

 

Что не характерно для клиники эпидермального токсического некролиза (синдрома Лайела)?

* высыпания характеризуются полиморфизмом

сыпь появляется через 24-78 часов

поражение кожи 90%

характерна сливная сыпь

поражение респираторного тракта отсутствует

 

 

У больного во время проведения внутрикожной пробы на пенициллин внезапно появились боли в груди, потеря сознания, судороги, выраженная артериальная гипотензия. Ваш наиболее вероятный диагноз?

* анафилактический шок

эпилептический припадок

токсико-инфекционный шок

острый инфаркт миокарда

тромбоэмболия легочной артерии

 

Мужчине 61 года вовремя проведения профилактичекой пробы на введение пенициллина внезапно появились отек лица, элементы крапивницы на грудной клетке и конечностях, затруднение дахания. Состояние оценено как анафилактическая реакция немедленного типа с отеком Квинке, крапивницей и бронхоспазмом. Что необходимо предпринять в первую очередь после прекращения введения рефлина?

* введение адреналина

восполнение ОЦК Рингера-лактатом

введение эуфиллина

введение преднизолона

введение димедрола (дифенин-гидрамина)

 

 

У больного после введения 10 мг сибазона внезапно возник выраженный цианоз, затруднение дыхание на входе, невозможность ИВЛ маской, снижение StO2 до 56%. Состояние расценено как ларингоспазм в результате анафилактоидной реакции на сибазон. Ваши действия?

* произвести интубацию трахеи, ИВЛ и оксигенацию

провести масочную вентиляцию 100% кислородом

произвести трахеостомию

ввести адреналин

ввести флумазенил (антагонист бензодиазепинов)

 

 

Мужчина 32 лет после проведения блокады плечевого сплетения и введения 15 мл раствора анестетика (бупивакаина 0.5%). Больной стал возбужден, появилось затруднение дыхания. После апноэ потерял сознание, артериальное давление не определяется. Причина состояния?

* высокая субарахноидальная блокада

высокая эпидуральная блокада

внутрисосудистая пункция (артерия)

токсическая реакция на введение местного анестетика

внутрисосудистая пункция (вена)

 

Беременная 39 нед. в первом периоде родов с открытием шейки матки 6 см, головным предлежанием, жалуется на очень болезненные регулярные схватки. Произведена катетеризация эпидурального пространства на уровне L2-L3. Введен 0.125% раствор бупивакаина и 25 мкг фентанила. Через 15 минут боль купирована. Больная уснула на левом боку в «эмбриональной позе». Через 50 минут снова пожаловалась на боль. При осмотре: птоз, миоз, энофтальм. Причина?

* синдром Клода Бернара-Горнера в результате высокой односторонней эпидуральной блокады

парез лицевого нерва

индивидуальная непереносимость анестетика

транзиторное нарушение мозгового кровообращения

результат введения наркотического аналгетика

 

 




Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 141 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
День Суда.| Медико-профилактических.

lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.156 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав