Читайте также: |
|
Календарний графік проходження виробничої переддипломної практики складається студентом до виїзду на практику та узгоджується з керівником від університету. По прибутті на практику він узгоджується також і з керівником від підприємства і завіряється відтиском печатки (Додаток Б).
При складанні календарного графіку необхідно враховувати обсяг і послідовність робіт, які будуть виконуватись практикантом, а також запропонований розподіл робочого часу під час проходження виробничої практики.
Щоденно студент повинен робити записи в щоденник проходження виробничої практики, де він в стислій формі записує проведену за день роботу (Додатки В, Г). Щоденник контролюється керівником практики від підприємства і за кожний день ним підписується. В кінці щоденник підписується головним бухгалтером підприємства і завіряється відтиском печатки.
Звіт про виробничу практику студент складає в період проходження практики. Звіт про виробничу практику повинен включати інформацію про конкретно виконану студентом-практикантом роботу за період проходження виробничої практики згідно з програмою і даними методичними вказівками.
В короткому описанні суті виконаної роботи за період практики студент має показати, що він правильно орієнтується в питаннях організації первинного, аналітичного і синтетичного обліку, володіє технікою складання первинних документів і реєстрів, які використовуються в сільськогосподарських підприємствах, організації складання та подання звітності, організації та веденню бухгалтерського обліку, проведенню інвентаризації тощо.
У вступі обсягом до двох-трьох сторінок розкриваються загальні положення, які склалися у сільському господарстві, перспективи розвитку, роль бухгалтерського обліку у вирішенні проблем сільськогосподарського виробництва, мета практики, ціль тощо.
В першому розділі звіту про практику (5-6 стор.) описується організаційно-економічна характеристика підприємства, вказується його місцезнаходження, землекористування, спеціалізація, наявність трудових ресурсів, фінансовий стан, рентабельність, основні показники ефективності господарювання. Також розкривається постановка і організація облікової роботи: кількість одиниць облікового апарату, форма обліку, яка прийнята в господарстві, наявність персональних комп’ютерів і рівень їх використання.
У другому розділі (на 30 - 35 сторінках) коротко характеризується виконана робота по кожній темі програми виробничої практики, організація бухгалтерського обліку та облікової політики на підприємстві, а також відмітити виявлені недоліки і зробити відповідні пропозиції, направлені на вдосконалення облікової і контрольної роботи.
У третьому розділі ( 15-20 сторінок )) коротко характеризується виконана робота по кожній темі програми виробничої практики, дається критична оцінка.
У висновках до звіту (3-4 сторінки) мають бути розкриті основні питання проходження практики: організація форми обліку, яка використовується на підприємстві; кількість облікового апарату; наявність комп’ютерної техніки і рівень її використання; програмне забезпечення; наявність наказу «Про облікову політику», графіку документообігу; спеціалізація підприємства та основних галузей; рівень економічного стану підприємства; використання типових форм первинних документів, регістрів аналітичного та синтетичного обліку; виявлені позитивні та негативні сторони в організації бухгалтерського обліку; надання рекомендацій по усуненню недоліків та удосконаленню облікового процесу, що сприятимуть поліпшенню організації обліку на підприємстві.
У список використаних джерел включаються використані: Закони України, Постанови Уряду, інструктивні матеріали міністерств, підручники, довідники тощо.
У додатках, відповідно до програми проходження практики, мають бути прикладені основні первинні документи, які використовуються на підприємстві (копія в одному екземплярі), регістри аналітичного та синтетичного обліку за один місяць, громіздкі таблиці, схеми тощо.
Форми фінансової,статистичної та податкової звітності надаються за звітний період.
Статистична форма звітності 50 с.-г. «Основні економічні показники діяльності сільськогосподарського підприємства» надається за звітний рік.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 135 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |