Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Об'єкт медичного права

Вважається, що об'єктом медичного права є пацієнт, хворий. При більш глибинному підході до цієї проблеми не можна не погодитися, що насправді об'єктом є сам організм хворого (тіло), що спроможний чи неспроможний відновити свою життєдіяльність, збережений з позицій самодостатності живої системи чи вкрай розбалансований як хаотична некерована маса.

Пацієнт, який не приділяв уваги збереженню свого здоров'я, і не замислювався над станом власного організму, не може швидко і в повному обсязі розраховувати на швидке одужання. Тому саме такий пацієнт (або його родичі) є найімовірнішим скаржником та потенційним позивачем до суду з приводу незадоволеності результатами медичних послуг. Закономірно, що з позицій юриспруденції, лікар та медичний заклад залишаються беззахисними перед судовою інстанцією, оскільки сьогоднішній стан матеріально-технічної бази не дозволяє забезпечити медичний заклад доказовою базою для захисту правильності своїх дій у суді.

Отже, збережений організм з мінімальними поломками і є тією широкою основою, на якій гарно втримуються всі грані піраміди і сходяться в логічну спільну точку — вершину видужання. В такому випадку все зрозуміло. Щасливий пацієнт, не менш задоволений лікар та медичний заклад, і головне — жодних претензій.

 

Джерела медичного права нами розподілені на 3 категорії.

І категорія:

Конституція України та Міжнародні НПА (Декларації, Конвенції, Пакти, Резолюції, Судові рішення Європейського суду з прав людини, ратифіковані ВРУ Міжнародні нормативно-правові акти, що видаються Всесвітніми організаціями, які спеціалізуються в галузі охорони здоров’я: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Всесвітня асоціація медичного права (ВАМП), Всесвітня медична асоціація (ВМА), Всесвітня психіатрична асоціація (ВПА) тощо) відповідно принципу пріоритету міжнародного права,

ІІ категорія:

1. Закони України:

1.1. Кодифіковані (Цивільний кодекс України, Цивільно-процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Сімейний кодекс України, Кодекс законів про працю України, Бюджетний кодекс України, Господарський кодекс України, Господарський процесуальний кодекс України, Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України, Кримінально-виконавчий кодекс України)

1.2. Міжгалузеві закони (Про права споживачів, Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо)

1.3. Галузеве законодавство (Основи законодавства України про охорону здоров’я та інші галузеві закони)

2. Укази Президента України,

3. Постанови Кабінету Міністрів України,

4. Цільові та Міжгалузеві комплексні програми,

5. Судова практика.

ІІІ категорія:

Підзаконні нормативно-правові акти (Накази, Інструкції, Листи).

4.3 Практичні роботи (завдання), які виконуються на занятті:

 

Матеріали для самоконтролю:

Задачи для самоконтролю.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 66 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав