Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Читайте также:
  1. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  2. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  3. Безпека праці під час роботи з комп’ютерними та мультимедійними засобами
  4. важкої фізичної роботи.
  5. Взаєжмозв’язок американських і європейських традицій соціальної роботи поч..ХХ ст..
  6. Взаєжмозв’язок американських і європейських традицій соціальної роботи поч..ХХ ст..
  7. Вибір приміщення і організація робочого місця. Враховуючи характер роботи та фізіологічні характеристики людини, вибирається робоче приміщення та конструкція робочого місця.
  8. Види навчальної діяльності студентів
  9. Види норм, що використовуються при організації роботи виконавців
  10. Виділення вологи та тепла людиною при виконанні роботи

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ‘Я УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ

«УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

м. ПОЛТАВА

 

«Затверджено»

на засіданні кафедри

соціальної медицини,

організації, економіки

охорони здоров’я

Завідувач кафедри

д-р.мед.наук, професор _______________ Голованова І.А.

Протокол №_____від «__»__________ 20__р.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

 

 

Навчальна дисципліна Медичне правознавство
Модуль №  
Змістовий модуль №  
Тема №  
Тема заняття Медичне право і його місце в системі права і законодавства України
Курс ІV
Факультет Медичний

 

Полтава 2012

Актульність теми:

Право виникає разом з державою як ефективний регулятор суспільних відносин, за допомогою котрого держава здійснює соціальне управління всіма сферами життєдіяльності суспільства. Появі права сприяють ті самі закономірності, умови і причини, які спричиняють до життя державу, проте головна роль у виникненні цього соціального регулятора належить саме державі. За своєю суттю право значно відрізняється від правил поведінки, які регулювали відносини в первісному суспільстві, хоча між ними існують безпосередній зв’язок і певна послідовність, чого не можна сказати про органи родового самоуправління і органи держави.

Медичне право як навчальна дисципліна покликане не тільки допомогти майбутньому лікарю вивчити законодавство в галузі охорони здоров'я, а й дати йому знання про медичне право яке тільки формується як галузь права України, а також як про науку.

Слід зазначити, що питання, що входять в предметну область медичного права України, врегульовані досить великою кількістю законів і підзаконних актів. В ході вивчення дисципліни «Медичне правознавство» студенти ознайомляться з деякими актами чинного законодавства, які регулюють відносини, що виникають у зв'язку з організацією охорони здоров'я та здійсненням медичної діяльності, з відповідними законами, в першу чергу Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», підзаконними актами, що мають принципове значення для розуміння основних інститутів медичного права (наприклад, наказами МОЗ України, що стосуються трансплантації органів і тканин, репродуктивного відтворення людини і т. д.), а також з принципами роботи з нормативно-правовими актами, перш за все щодо їх пошуку.

 

2. Конкретні цілі:

Студент повинен знати:

- основні поняття та концептуальні положення медичного права;

- основи взаємодії медичного права з іншими галузями людської життєдіяльності та науки (біоетикою і т. д.);

- закони та інші нормативно-правові акти України, що регулюють організацію охорони здоров'я і здійснення медичної діяльності,

- міжнародно-правові акти та міжнародні документи в цій сфері, права та обов'язки пацієнта, медичного працівника та закладу охорони здоров'я;

- ступень відповідальності суб'єктів медичного права за правопорушення у сфері охорони здоров'я, в першу чергу, відповідальність медичних працівників за правопорушення, вчинені при здійсненні ними своєї професійної діяльності; алгоритми дій медичного працівника, спрямованих на забезпечення захисту прав і законних інтересів пацієнта в закладі охорони здоров'я, а також на профілактику і захист прав і законних інтересів медичних працівників та установ охорони здоров'я від можливих порушень з боку інших суб'єктів медичного права;

- основні правові проблеми надання медичної допомоги та погляди на шляхи їх вирішення; основні відомості про медичному праві зарубіжних країн.
Вміти:

- аналізувати закони та інші нормативно-правові акти України, що регулюють організацію охорони здоров'я та здійснення медичної діяльності, міжнародно-правові акти та міжнародні документи в цій сфері; давати оцінку локальним нормативним актам і документам правового характеру, за допомогою юриста складати проекти таких актів і документів, застосовувати норми чинного законодавства України при здійсненні своєї професійної діяльності; вирішувати правові ситуації на практиці.

 

3. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція):

Назви дисциплін Отримані навики
1. Історія України 2. Соціологія 3. Філософія   4. Біостатистика Походження держави і права Знати структури соціальних відношень Знати особливості між особистих відносин   Знати особливості збору інформації  

4. Завдання для самостійної роботи під час підготовки до заняття

4.1. Перелік основних термінів, параметрів, характеристик, які повинен засвоїти студент при підготовці до заняття:

Термін Визначення
Норма права   це загальнообов’язкове, формально визначене правило поведінки загального характеру, що регулює відповідні суспільні відносини шляхом встановлення прав та обов’язків їх учасників.
Система права   являє собою об’єктивно зумовлену внутрішню побудову права, яка відображається в розподілі правових норм за галузями та інститутами.
Правові відносини —   це юридичний зв’язок між учасниками відносин, який регулюється нормами права і характеризується наявністю суб’єктивних (персональних) прав та обов’язків.
Події це такі фактичні обставини, які відбуваються незалежно від волі людей (стихійні лиха, смерть людей і т. д.). Подіям надається значення юридичних фактів у тих випадках, якщо вони впливають на відносини, що регулюються нормами права.
Дії це юридичні факти, які залежать від волі та свідомості осіб
Об’єкти правовідносин це матеріальні та нематеріальні блага, з приводу яких вище перелічені суб’єкти права вступають у правовідносини. Коло і характер об’єктів правовідносин надзвичайно різноманітні, охоплюють всю систему матеріальних і духовних цінностей суспільства. До них належать: - власність, - національна рівноправність, - праця, - відпочинок, - недоторканість особи, - здоров’я, - результати юридично значимих дій і т. д.
Суб’єктивне право   це міра можливої поведінки особи, гарантована законом.
Суб’єкти права учасники суспільних відносин, які виступають носіями суб’єк­тивних прав та юридичних обов’язків.
Правоздатність   це встановлена законом здатність особи мати права та нести обов’язки.
Дієздатність   встановлена законом здатність самостійно здійснювати права та обов’язки.
Правопорушення   це протиправні дії, пов’язані з порушенням правової норми.
Методи правового регулювання це сукупність правових способів, за допомогою яких здійснюється вплив на суспільні відносини, що є предметом правового регулювання.
Юридична відповідальність   це вид соціальної відповідальності, який полягає в застосуванні до винних у скоєнні правопорушення осіб заходів державного примусу, що виражені в санкціях правових норм.
Медичне право це галузь українського права, що формується, яка є сукупністю правових норм, які регулюють суспільні відносини, пов’язані з реалізацією прав громадян на здоров’я, зокрема, відносини між громадянином і лікувально-профілактичною установою, між пацієнтом і медичним працівником у сфері надання медичної допомоги, а також їх прав, обов’язків та відповідальності у зв’язку з проведенням діагностичних, лікувальних і санітарно-гігієнічних заходів. Медичне право також регулює інші правовідносини, що тісно пов’язані з охороною здоров’я.

4.2 Теоретичні питання до заняття:

1. Теорія походження права?

2. Що таке норма права?

3. Що таке правові відносини?

4. що таке суб’ективне право

5. Хто є суб’єктами права?

6. Що є дієздатністю?

7. Що є правоздатністю?

8. Що таке медичне право?

9. Джерела медичного права І рівня.

10. Джерела медичного права ІІ рівня.

11. Джерела медичного права ІІІ рівня.

12. Суб’єкти медичного права.

13. Об’єкти медичного права.

Зміст теми:




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав