Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Оптимальний температурно-вологісний режим в архівах

Читайте также:
  1. III. Режим дня.
  2. IV. Двигательный режим.
  3. quot;Правила санітарно-протиепідемічного режиму та техніки безпеки
  4. Авторитаризм как политическая система и политический режим
  5. Авторитаризм как политический режим.
  6. Авторитарный политический режим
  7. Авторитарный политический режим
  8. Авторитарный политический режим.
  9. Авторитарный режим
  10. Авторитарный режим.

 

Температура та відносна вологість повітря в приміщеннях архівів, обладнаних устаткуванням для кондиціювання повітря, мають відповідати нормам ДСН – 3.3.6.042-99 “Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень”

У разі вимушеного зберігання різних документів у одному сховищі слід дотримуватися найнижчих значень температури і відносної вологості.

У приміщеннях з нерегульованим кліматом мають здійснюватися заходи з оптимізації температурно-вологісного режиму зберігання із застосуванням раціонального режиму опалювання і провітрювання приміщень, а також технічних засобів зволоження або осушення повітря приміщення.

При зберіганні документів необхідно уникати різких коливань температури і відносної вологості (сезонних та впродовж однієї доби). При тривалому порушенні режиму зберігання (від 7 до 10 діб), що супроводжується підвищенням відносної вологості повітря до 80 – 90 відсотків, вживаються заходи щодо його нормалізації (провітрювання, осушення повітря архіву).

Під час технологічного оброблення документів дозволяється їх тимчасове зберігання у приміщеннях із нерегульованим температурно-вологісним режимом при температурі 20 оС та відносній вологості повітря 50%. Температурно-вологісний режим зберігання документів контролюється шляхом регулярного вимірювання параметрів кімнатного та зовнішнього повітря.

Показники контрольно-вимірювальних приладів фіксуються в спеціальних реєстраційних журналах. У журналах фіксуються також результати перевіряння правильності показань приладів і заходи, вжиті щодо нормалізації температурно-вологісного режиму в разі його порушення.

Контрольно-вимірювальні прилади слід монтувати на одному щиті та розміщувати їх на стелажі в головному проході подалі від опалювальних і вентиляційних систем. Приклади встановлюються в кожному сховищі, архіві з розрахунку: за кімнатної системи – одна контрольна точка на кімнату, за багатоярусної – одна на ярус. Приміщення сховищ мають утримуватися в зразковому порядку та чистоті, що включає можливість накопичування пилу.

Повітря, що надходить до приміщення сховища має бути очищеним. З метою запобігання попадання пилу ззовні рекомендується підтримувати надлишковий тиск повітря.

У сховищах необхідно забезпечувати вільну циркуляцію повітря, яка виключає можливість утворення не провітрюваних зон. Санітарно-гігієнічні роботи у архів слід проводити регулярно: щоденно – вологе прибирання підлоги та сухе прибирання полиць, стелажів і шаф; у плановому порядку, не рідще одного разу на місяць – санітарні дні, під час яких здійснювати вологе прибирання стелажів, шаф, плінтусів, підвіконь та знепилювання коробок із документами.

У приміщенні сховищ забороняється перебування у верхньому одязі, зберігання будь-яких сторонніх предметів, зберігання і вживання харчових продуктів.

Роботу з кінофотофоновідеодокументи слід виконувати в чистих не ворсистих рукавичках і білих халатах. Не допускається розміщення документів на підлозі, підвіконнях. З метою підтримання санітарно-гігієнічних умов необхідно двічі на рік (початок і кінець опалювального сезону) проводити вибіркове мікологічне та ентомологічне обстеження документів та приміщень сховищ. Стелажі та шафи, в яких зберігаються документи, підлягають обробленню водними розчинами формаліну або катаміну і просушуванню.

Для місцевої дезінфекції сховищ застосовуються антисептики згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, та його щорічними доповненнями, узгодженнями з Міністерством охорони здоров’я України. Підлога, плінтуси, вікна, підвіконня, стіни обробляються інсектицидами на висоту не менш як 1,5 метра. Документи не підлягають обробленню зазначеними препаратами.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 87 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав