Читайте также:
|
|
1. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з вихованцями, учнями. Інструктажі містять питання охорони здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки побуту тощо.
2. Перед початком навчальних занять один раз на рік, а також при зарахуванні або оформленні до закладу освіти вихованця, учня проводиться вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності службами охорони праці. За умови чисельності учасників навчально-виховного процесу в закладах понад 200 вищезазначеними службами проводиться навчання з вихователями, класоводами, класними керівниками, майстрами, кураторами груп тощо, які в свою чергу інструктують вихованців, учнів перед початком навчального року. Програма вступного інструктажу розробляється в закладі освіти на основі орієнтовного переліку питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності (додаток 1/1). Програма та порядок проведення вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності затверджуються наказом керівника закладу освіти.
3. Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці журналу обліку навчальних занять.
4. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться на початку заняття у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо, наприкінці навчального року перед початком канікул, а також за межами закладу освіти, де навчально-виховний процес пов’язаний з використанням небезпечних або шкідливих для здоров’я факторів. Первинний інструктаж проводять викладачі, вчителі, класоводи, куратори груп, вихователі, класні керівники, майстри виробничого навчання, тренери, керівники гуртків тощо. Цей інструктаж проводиться з вихованцями, учнями,, а також з батьками, які беруть участь у позанавчальних заходах. Первинний інструктаж також проводиться перед виконанням кожного завдання, пов’язаного з використанням різних матеріалів, інструментів, приладів, на початку уроку, заняття, лабораторної, практичної роботи тощо.
5. Запис про проведення первинного інструктажу робиться в окремому журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, який зберігається в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, цеху, спортзалі та іншому робочому місці. Рекомендована форма журналу наведена в додатку 3. Первинний інструктаж, який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо) реєструється в журналі обліку навчальних занять, виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття.
6. Позаплановий інструктаж з вихованцями, учнями проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що може привести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо при зміні умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, виробничої практики, професійної підготовки тощо), у разі нещасних випадків за межами закладу освіти. Реєстрація позапланового інструктажу проводиться в журналі реєстрації інструктажів (додаток 3), що зберігається в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, цеху, спортзалі тощо.
7. Цільовий інструктаж проводиться з вихованцями, учнями закладу освіти у разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання території, примушень, науково-дослідна робота на навчально-дослідній дільниці тощо). Реєстрація проведення цільового інструктажу проводиться в журналі реєстрації інструктажів (додаток 3).
8. Орієнтовний план заходів щодо пожежної безпеки у школі.
Зміст роботи |
Організувати навчання працівників школи з пожежної безпеки |
Обладнати в учительської куточок пожежної безпеки |
Продовжити вивчення правил пожежної безпеки серед учнів 1-11 класів у курсів занять ОБЖД |
Організувати з числа учнів 10-11 класів дружини юних пожежників |
Забезпечити розробку і затвердити план евакуації і порядок оповіщення людей на випадок виникнення пожежі |
Регулярно проводити інструктажі з питань пожежної безпеки |
Регулярно проводити огляд шкільного приміщення та шкільної території щодо дотримання протипожежного режиму |
Ознайомлення вчителів з вимогами пожежної безпеки для приміщень різного призначення та при проведенні культурно-масових заходів |
У разі виникнення пожежі дії працівників школи, насамперед, повинні спрямуватись на забезпечення безпеки дітей та їхньої евакуації (практичне навчання) |
Питання про пожежну безпеку в школі розглянути на нараді при директорові |
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 184 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |