Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Перша допомога при спиртовому отруєнні.

Читайте также:
  1. Заканадаўча-прававое афармленне дзяржаўнага суверынітэту Рэспублікі Беларусь у першай палове 90-х гг. XX ст. Прыняцце Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь. Першыя прэзідэнцкія выбары.
  2. Первинна медико-санітарна допомога
  3. Перша долікарська допомога при нещасних випадках та в екстремальних ситуаціях
  4. Перша допомога при кровотечах.
  5. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ.
  6. Перша допомога при опіках та обмороженні
  7. Перша допомога при отруєнні газами.
  8. Перша допомога при переломах
  9. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕЛОМАХ.
  10. Перша допомога при переломах.

Перше завдання людини, що надає допомогу - забезпечити можливість

подиху і роботу серця. Необхідно запобігти закупорці дихального горла блювотними масами і западанню кореня язика в глотку.

чинена 1 чайна ложка питної соди. Прийняття великої кількості води

викликає блювоту. Якщо блювота не настає, то прибігають до роздратування кореня язика і дна горлянки чимось м'яким, наприклад, кінчиками вологих пальців. Після приступу блювоти хворий повинен полоскати рот і знову пити теплу воду. Так повторюють 4-5 разів. Потім рекомендується поставити очисну клізму з холодною водою і столовим оцтом (на 3 частини води 1 частина 6% розчину столового оцту), чи ж з повареною сіллю (1столова ложка солі на 500 мл води). В обох випадках потрібно брати холодну воду.

Виконуючи ці процедури, потрібно постійно спостерігати за станом

хворого. Піднести до його носа ватку, змочену нашатирним спиртом.

Тримати її належить на відстані 8-10 см від носа, щоб не викликати опік його слизової оболонки. Якщо концентрація вдихуваних парів нашатирного спирту буде велика, може наступити зупинка дихання.

Після промивання шлунку рекомендується дати хворому склянку води

звичайної кімнатної температури з 3-5 краплями нашатирного спирту,

склянку гарячого міцного чаю чи кави, таблетку кофеїну. Для підтримки серцевої діяльності пропонують випити 20 крапель кордіаміну чи валокордину і покласти під язик таблетку валідолу чи нітрогліцерину.

Рятувальні заходи краще робити в опалюваному приміщенні. Хворого

потрібно тепло укрити, обкласти грілками чи пляшками з гарячою водою. На голову покласти міхур з льодом (можна організувати йому холодний душ у ванні, наповненою гарячою водою), надати голові підвищене положення,підклавши високу подушку, валик з пальто, ковдри чи матраца. Уклавши потерпілого в постіль і укривши його ковдрою, не оголюючи, можна розтирати його тулуб і кінцівки вовняним шарфом чи рукавицею.

Перша допомога при отруєнні кислотою і лугом

При отруєнні кислотами (оцтової, азотної, соляної, сірчаної) на губах і в роті виникають опіки різного кольору: від азотної кислоти жовтий опік, від оцтової та соляної сірий, від отруєння сірчаною кислотою опік бурого кольору (обвуглювання).

Ознаки отруєння кислотами: сильні болі в роті і шлунку, блювота, помітне ослаблення серцевої діяльності та дихання, загальний занепад сил. Щоб надати першу допомогу, потрібно давати холодну воду, молоко, вугілля (чайну ложку на склянку води), палену магнезію, масло, слизові відвари, мильну воду (щоб викликати блювоту).




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 77 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав