Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Розв’язання задачі

Читайте также:
  1. А. Задачі для самоконтролю
  2. Вихідні дані для задачі 4
  3. Вихідні дані для задачі 7
  4. Вказівки до розв’язання
  5. Завдання|задачі| економічного аналізу.
  6. Задачі для самостійного розв’язання
  7. Задачі управління охороною праці.
  8. Задачі.
  9. Задачі.
  10. Мета і задачі охорони праці

1. Для автомобілів, що мають бензинові двигуни.

 

Таблиця 7

 

Вхідні дані до задачі № 2

 

Номер варіанту Виробничий підрозділ Розміри приміщення, м Поверх Довжина виходу, L, м
довжина ширина
                  Зона ТО-1 Зона ТО-2 Дільниця діагностики Дільниця ремонту приладів системи живлення Малярна дільниця Акумуляторна дільниця Агрегатна дільниця Шиноремонтна дільниця Електротехнічна дільниця Ковальсько-ресорна дільниця                                                                  

 

1.1. Визначаємо кількість бензину, що расходується одним двигуном на протязі години

 

, кг/год.,

 

де – робочий об’єм циліндрів двигуна, для автомобіля ВАЗ-2108 л.

Ця формула визначає кількість бензину, яке необхідне на режимах пуску двигуна, його прогріву та для руху автомобіля у приміщенні при швидкості до 5 км/год. При под’ємі автомобіля по рампі у багатоповерховому будинку, при випробуванні на стенді або при обкатці двигунів кількість палива збільшується, тобто вводиться коефіцієнт 1,5.

Тому

 

= 1,5 (0,6 + 0,8 * 1,5) = 2,7 (кг/год.).

 

1.2. Визначаємо кількість шкідливих речовин у відпрацьованих газах, тобто кількість оксиду вуглецю (СО) та аерозолів свинцю (при використанні етилованого бензину), що утворюються при роботі двигуна на протязі години

 

, кг/год.,

 

де – концентрація оксиду вуглецю у відпрацьованих газах, %, приймаємо РСО = 1,5%-3,0%;

 

, кг/год.,

 

де – зміст свинцю в бензині, = 0,005%;

0,05 – кількість свинцю в бензині, що перетворюється в аерозолі свинцю.

Таким чином

 

QСО = 15 * 2,70 * (2,0 / 100) = 0,81 (кг/год.),

 

Qpb = 0,05 * 2,70* (0,005 / 100) = 6,75 * 10-6 (кг/год.).

 

1.3. Визначаємо об’єм повітря, що необхідно для розчинення і -их шкідливих речовин у відпрацьованих газах до допустимих концентрацій:

 

, м3/год.;

 

де Qi – кількість і -іх шкідливих речовин, кг/год.;

nі – кількість і -их автомобілів (двигунів), що обслуговуються одночасно (на протязі години);

tі – термін роботи i -ого двигуна автомобіля, хв.;

dі – гранично допустимі концентрації i -их шкідливих речовин, мг/м3, для оксиду вуглецю dco = 20,0 мг/м3 (dco =200 мг/м3, коли термін знаходження людини в приміщенні не перебільшує 20 хв. – крита стоянка транспортних засобів), для аерозолів свинцю dpb = 0,01 мг/м3;

к – коефіцієнт, що враховує наявність місцевої вентиляції (місцеві шлангові відсоси), для критої стоянки к = 1,0, для зон ТО і ПР, для дільниці діагностики – к = 0,1, для дільниці обкатування двигунів – к = 0,05, тобто при розрахунках об’єму повітря враховується тільки та кількість шкідливих речовин, що надходити до приміщення.

 

Vco = (106 * 0,81 * 15 * 15) / (60 * 20) = 15187,50 (м3/год.),

Vpb = (106 * 6,75 * 10-6* 15 * 15) / (60 * 0,01) = 253,10 (м3/год.).

 

1.4 Визначаємо загальний об’єм повітря, що необхідно для розчинення усіх шкідливих речовин у відпрацьованих газах до допустимих концентрацій

 

, м³/год.,

 

де – кількість шкідливих речовин,

 

,

 

= 15187,50 + 253,10 = 15440,60 (м3/год.).

 

2. Для автомобілів, що мають дизель.

2.1. Визначаємо кількість і -их шкідливих речовин у відпрацьованих газах, тобто кількість оксиду вуглецю та акролеїну, що утворюються при роботі дизеля на протязі години

 

, кг/год.,

 

де – робочий об’єм циліндрів двигуна, л, для автомобіля КамАЗ-5410 = 10,85 л;

– концентрація і -их шкідливих речовин у відпрацьованих газах, приймаємо для оксидів вуглецю Рсо = 0,15%, для акролеїну Рак = 0,13%.

З урахуванням, що автомобіль проходить випробування на ділянці діагностики

 

Qco = 1,5 (160 + 13,5 * 10,85) 0,15 / 100 = 0,690 (кг/год.);

 

Qak = 1,5 (160 + 13,5 * 10,85) 0,13 / 100 = 0,598 (кг/год.).

 

2.2. Визначаємо об’єм повітря, що необхідно для розчинення і -их шкідливих речовин у відпрацьованих газах до допустимих концентрацій (див. п. 1.3). Гранично допустима концентрація для акрилового альгідріду (акролеїну) становить dак = 0,2 мг/м3.

 

Vco = 0,1 (106 * 0,690 * 15 * 15) / (60 * 20) = 12937,60 (мЗ/год.),

 

Vак = 0,1 (106 * 0,598 * 15 * 15) / (60 * 0,2) = 112124,90 (мЗ/год.).

 

2.3. Визначаємо загальний об’єм повітря, що необхідно для розчинення усіх шкідливих речовин у відпрацьованих газах до допустимих концентрацій (див. п. 1.4.)

 

,

 

= 12937,60 + 112124,90 = 1134187,50 (мЗ/год.).

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 93 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав