Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ОХОРОНЯЮТЬ ОБ'ЄКТИ за договорами

 

Порядок організації та несення служби в чергових караулах підрозділів ДСНС визначається відповідними нормативними актами ДСНС.

Підрозділи, що охороняють об'єкти на договірних засадах, входять до складу гарнізону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС.

 

До проведення пожежно-профілактичної роботи на об'єкті залучається весь особовий склад об’єктового підрозділу ДСНС (далі – ДПЧ), який зобов'язаний знати оперативно-тактичну характеристику об’єкту, пожежну небезпеку технологічних процесів та інші характерні особливості. З настанням пожежонебезпечних періодів, а також при проведенні планово-попереджувальних ремонтів та при проведенні великої кількості пожежонебезпечних робіт, залучається особовий склад чергових караулів до перевірки наявності та цілісності первинних засобів пожежогасіння, внутрішніх пожежних кранів, дотримання працівниками об'єкту вимог Правил пожежної безпеки при користуванні електронагрівальними, опалювальними та охолоджувальними приладами, перевірок протипожежного стану і контролю за дотриманням протипожежного режиму в окремих приміщеннях об'єкту.

У кожній пожежній частині необхідно мати:

світлоплан об'єкта, що охороняється, на якому начальник чергового караулу умовними позначками відображає оперативну обстановку (несправні гідранти, зачинені проїзди на території, місця проведення тимчасових вогневих робіт тощо).

схеми маршрутів дозорів і маршрутні ка ртки, в яких вказано перелік цехів, майстерень, складів, установок та інших приміщень і споруд, які підлягають огляду; найменування і характеристика вогненебезпечних дільниць, цехів, складів та інших споруд, а також обов'язки дозорних під час проходження маршрутом. Періодичність направлення дозорів встановлюється начальником частини може коректуватися начальником чергового караулу, виходячи з обстановки на об'єкті, який охороняється, плану додаткових заходів.

Тривалість дозору не повинна перевищувати двох годин. Особи, які перебувають на постах та в дозорах повинні забезпечуватись засобами зв'язку і один раз на годину доповідати радіо телефоністу на ПЗЧ про протипожежний стан на території, що охороняється.

Чисельність осіб, які одночасно направляються на пости та в дозори, не повинна перевищувати 30 % особового складу, який знаходиться в оперативному розрахунку.

При направленні особового складу в дозор начальник караулу зобов'язаний детально проінструктувати його про завдання, мету і порядок несення служби на маршруті. Результати перевірки ними протипожежного стану об'єкта записуються в Журналі спостереження дозорних за протипожежним станом об'єкта, виявлені недоліки начальник чергового караулу доводить до відома інженерно-інспекторського складу.

З метою забезпечення необхідного контролю за протипожежним станом об'єкта, що охороняється, перевірки несення служби постовими та дозорними, начальник караулу зобов'язаний під час чергування не менше чотирьох годин перебувати на території об'єкта, з яких дві години - у нічний час.

У разі відсутності штатного начальника караулу виконання його обов'язків покладається на начальника об’єктового підрозділу ДСНС або його заступника. Виконання функцій начальника караулу командирами відділень забороняється.

Особи, які мають право виступати в ролі керівника гасіння пожежі, повинні мати відповідний допуск до встановленого ДСНС порядку.

Начальник ДПЧ та його заступники зобов'язані щоквартально перевіряти у нічний час (з 22.00 до 06.00) якість організації та несення служби, організацію профілактичної роботи в підпорядкованих їм підрозділах та проводити нічні перевірочні практичні заняття з відпрацюванням тактичних задач з кожним черговим караулом. Результати всіх перевірок відображаються в Книзі служби.

При виїзді чергового караулу ДПЧ на пожежу, порядок залучення осіб, які перебувають в цей час на постах, визначається при розробці табеля постам, а особи, які знаходяться в дозорах, зобов'язані негайно, найкоротшим шляхом, слідувати до місця пожежі на об'єкті.

При проведенні тактичних навчань доцільно, за погодженням з керівництвом об'єкту, залучати спеціальні служби об'єкту для відпрацювання інструкцій взаємодії.

 

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 73 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав