Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Оглядовий видання

Читайте также:
  1. Видавничі технології та електронні видання
  2. Видання творів Максима Рильського
  3. Іноземні видання
  4. Первістки лаврського книговидання. Найвідоміші діячі лаврського осередку.
  5. Рекламне видання
  6. Реферативне видання
  7. Стан видання та розповсюдження книг у періоди цензури друкованого слова на території України

Оглядовий (ОВ) - це інформаційне видання, що містить публікацію одного або декількох оглядів, які відображають результати аналізу та узагальнення представлених у первинних документах відомостей.

Огляд - це текст, в якому викладено в стислій формі основний зміст первинних документів з будь-якої теми, що з'явилися за певний період, або зроблено узагальнення їх змісту.

Завдання ОВ - збір і аналіз великого числа первинних документів, переробка їх в єдиний компактний і узагальнений документ. За характером інформації ОВ найбільш повно відображають зміст первинних документів, відрізняються найбільшою складністю і науковою глибиною їх переробки. Результатом переробки є висновки і практичні рекомендації, зроблені на базі аналізу змісту первинних документів, критична оцінка їх актуальність та перспективність. Огляди виявляють тенденції, основні напрями розвитку відповідних галузей науки і виробництва.

За характером інформації (ступеня згорнутість первинної інформації, методам аналізу та характеру узагальнення) ОВ діляться на бібліографічні, реферативні, аналітичні та прогностичні.

Бібліографічний огляд (БО) являє собою зв'язне оповідання про первинні документи.

У завдання БО входить відбір певної множини представлених первинних документів, їх бібліографічний опис та характеристика змісту. БО складається з двох частин: тексту, що містить порівняльний аналіз основних документів, і бібліографічного списку по темі. БО може бути науково-допоміжним (містить повний охоплення первинних документів по темі) або рекомендаційним (що містить характеристику найбільш важливих первинних документів по темі). БО - перший ступінь інформаційного узагальнення, він служить базою для наукової інформаційної діяльності.

Реферативний огляд (РО) представляє собою зведену характеристику питань, розглянутих у первинних документах, без їх критичної оцінки. Його завдання - адекватне відображення змісту первинних документів, хоча це не виключає виділення найбільш важливих і актуальних документів.

Аналітичний огляд (АО) містить всебічний аналіз розглянутих первинних документів, їх критичну аргументовану оцінку, обґрунтовані висновки і рекомендації по суті досліджуваних питань. Це вид ОВ, що знаходиться на межі вторинної та первинної інформації. Висновки тут є результатом змістовного, фактографічного аналізу та узагальнення великого числа первинних документів і тому несуть в собі нові науково-значимі факти та ідеї щодо даної проблеми.

Прогностичний огляд (ПО) містить оцінку тенденцій розвитку науки, виробництва, суспільства, на основі якої компетентні органи можуть прийняти рішення, розробити короткострокові і довгострокові плани розвитку тієї чи іншої галузі, території, наукових досліджень, тощо.

ПО - чітке монографічне повідомлення (тобто певним чином пов'язана з собою сукупність фактографічної інформації), отриманий в результаті аналізу, узагальнення певного масиву первинних документів та висновків (огляду). Структурно огляд складається з наступних частин: 1) вступ; 2) основна частина; 3) висновки (висновок); 4) список літератури; 5) допоміжні покажчики (іменний, предметний, назв і т.д.). ПО по конструкції - видання невеликого обсягу, в обкладинці, іноді з ілюстраціями. ПО буває великого обсягу, виходить у палітурці, ілюструється малюнками, графіками, таблицями, діаграмами і т.п.

 

 

2.9. Видання для дозвілля

Видання для дозвілля містить загальнодоступні відомості з виготовлення або експлуатації різних предметів у побуті, за різноманітних форм самодіяльної творчості, захоплень. Вони близькі до виробничо-практичних та науково-популярним виданням. Однак відрізняються від них своїм цільовим призначенням.

Мета видань для дозвілля - сприяти раціональному використанню читачами вільного часу, розвитку аматорської творчості, тощо. У той же час ці видання мають гедоністичну спрямованість, вони розважальні, допомагають приємно, весело, цікаво провести час.

За характером інформації видання для дозвілля поділяються на два види: практичні видання для аматорів, розважальні видання.

Практичні видання для любителів покликані дати певну суму знань і допомогти виробити необхідні вміння та навички в непрофесійної діяльності з метою отримати той чи інший практичний результат. До них відносяться: книги на допомогу молодій сім'ї, на допомогу молодій матері, з домоводства, садівництву, фото-і кінозйомки, шиттю, в'язанню, спортивної гімнастики, косметиці і т.п. Це можуть бути практичні посібники і керівництва, буклети, буклети-визначники, робочі таблиці.

Розважальні видання представлені спортивними, комп'ютерними та іншими інтелектуальними іграми, кросвордами, гороскопами, ворожіннями, збірками пісень. віршів до різних святкових дат та ін

Характерною особливістю оформлення видань даного виду с велика кількість ілюстрацій, часто багатоколірних. Серед них багато видань, в яких більшу частину обсягу займають зображення.

 




Дата добавления: 2015-04-26; просмотров: 71 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Состав прикладного программного обеспечения | Лицензионные, условно бесплатные и бесплатные программы. | Что такое бесплатное программное обеспечение. | Недостатки бесплатного ПО. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.021 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав