Читайте также:
|
|
Practice work #2
Лабораторна робота №2
Характеристика модельно-опочного компоненту
Characteristic of flask-mould component
Objective: 1. Acquaint students with molding fixture composition and function
2. Acquaint students with pattern and core box construction basic principles
Мета роботи: 1. Ознайомитись з складом і призначенням формувальної оснастки.
2. ознайомитись з принципами конструювання моделей і стержневих ящиків.
A. Flask-mould component information
А. Відомості про формувальну оснастку
До складу формувальної оснастки входять:
- опоки, (Flask (molding box))
підмодельна плита, (molding plate)
- моделі, (patterns)
- стержневий ящик, (core box)
- моделі ливникової системи (gating system)
- формувальний інструмент. (molder tools)
Опоки (Flasks (molding boxes) ) – це металічні рамки, в яких виготовляється одноразова форма з формувальної суміші. Опоки можуть бути квадратні, прямокутні, круглі та інших форм у плані. Загальний вигляд опок показано на рис. 2. Для відливок середніх розмірів опоки робляться розмірами 300х500х100 і 500х1000х150 мм (ширина х довжина х висота).
Рис. 2.1 Опоки в зборі: 1 – верхня опока, 2 – боковий отвір, 3 – вушко,
4 – фіксуючий штир, 5 – нижня опока, 6 – підмодельна плита.
на бокових частинах опоки роблять отвори 2, які полегшують опоку і сприяють боковому газовідводу через формувальну суміш.
Положення опок однієї відносно другої фіксується штирями 4 через отвори в вушках 3. Процес формування здійснюється на підмодельній плиті 6, на яку встановлюється нижня опока 5. підмодельна плита дерев'яна, набирається з проструганих і скріплених між собою дошок.
Модель (pattern) являє собою наближену копію відливки. Моделі можуть бути дерев'яні, з алюмінієвих сплавів або з пластмас. Більшість моделей для зручності формування і виймання з форми робляться рознімними.
Рис. 2.2. Модельно-стержневий комплект.
На рис. 2.2. показана рознімна модель (рис. 2.2., б) і стержневий ящик (рис. 4, в) для виготовлення форми втулки (рис. 2.2., а). за допомогою моделей у формі роблять відбиток зовнішньої конфігурації відливка.
Стержневий ящик (core box) застосовується для виготовлення стержня (рис. 2.2., в). Стержень – це болванка з стержневої суміші, яка вставляється в форму для отримання отвору або іншої порожнини у відливці. Стержневий ящик також виготовляється з деревини рознімним
Для виготовлення елементів ливникової системи (gating system) (сукупність каналів, через які розплавлений метал заливають у відливку) використовуються моделі каналів, які закладаються в форму при її виготовленні.
![]() | Ливникова система (рис. 3) складається з ливникової чаші (pouring basin, runner box, runner bush) 1, стояка (riser pipe, rising pipe, ascending pipe, (системы отопления с верхней разводкой) dropping pipe, (системы водоснабжения с нижней разводкой) lift pipe, stand pipe, riser, standpipe, tedge, upright) 2, шлаковловлювача (slag catcher, crossgate, skimmer gate, scum [slag] riser, whining runner, runner) 3 і живильників (литниковой системы) choke, feed, feeder, feeding unit, feeder [feeding] gate, gate, header, ingate, gate runner, feed track) 4. Ливникова чаша призначена для приймання рідкого металу з ковша. По стояку метал потрапляє в шлаковловлювач, а з нього по живильникам безпосередньо в ливарну форму. Ливникова система повинна забезпечити безперервність надходження металу в ливарну форму, запобігаючи утворенню оксидних |
плівок, які б могли розділити виливок на окремі частини. Для забезпечення безперервності струменя металу співвідношення між сумарною площею перерізу живильників, площею перерізу шлаковловлювача і площею перерізу стояка повинно бути як 1:1,25:1,35.
На рис. 2.4 наведено інструмент для ручного виготовлення ливарної форми.
Рис. 2.4. Формувальний інструмент: а – трамбівка, б – підйомник для виймання дерев'яних моделей, в – гладилки, г – ложки для оброблення криволінійних поверхонь, д – гачки для видалення залишків формувальної суміші з вузьких заглибин у формі.
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 124 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |