Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Типи ретрансляторів

 

По методу підсилення оптичного сигналу ретранслятори підрозділяються на дві категорії: електронно-оптичні повторювачі та оптичні підсилювачі [30].

Електронно-оптичний повторювач, по-перше, перетворює оптичний сигнал в електричну формулу, по-друге, підсилює та корегує його і знову перетворює в оптичну форму. Електронно-оптичний повторювач являє собою послідовно з'єднані приймальний і передавальний оптичні модулі. Аналоговий повторювач, в основному, виконує функцію підсилення сигналу. При цьому, разом з корисним сигналом, підсилюється також вхідний шум. При цифровій передачі, поряд з функцією підсилення, повторювач може виконувати функцію регенерації сигналу. Регенератор спочатку перетворює оптичний сигнал в електричну форму, підсилює і коригує його, а потім перетворює знову в оптичний сигнал (рис. 6.2, а). Звичайно блок регенерації охоплює ланцюг прийняття рішення і таймер. Блок регенерації відновлює прямокутну форму імпульсів, усуває шум, ресинхронізує передачу так, щоб вихідні імпульси потрапляли у відповідні таймслоти. Регенератор може не містити таймера і відновлювати прямокутну форму імпульсів по визначеному порогу незалежно від того, з якою швидкістю ведеться передача. Такі "середовищонезалежні" повторювачі застосовуються в локальних мережах, де має місце асинхронний режим передачі.

Рисунок 6.2 – Типи ретрансляторів:

а) регенератор; б) оптичний підсилювач

 

Оптичний підсилювач (ОП), на відміну від регенератора, не здійснює оптоелектронного перетворення, а відразу підсилює оптичний сигнал (рис. 6.2, б). Оптичні підсилювачі не здатні в принципі регенерувати оптичний сигнал. Вони в однаковій мірі підсилюють як вхідний сигнал, так і шум. Крім цього, вони вносять власний шум у вихідний оптичний канал. Порівняльні характеристики опто-електронного повторювача, регенератора і оптичного підсилювача наведені в табл. 6.1.

 

Таблиця 6.1 – Порівняння повторювачів і оптичних підсилювачів

Характеристика Повторювач і регенератор Оптичний підсилювач
Конструкція Складна Проста
Ціна Низька Висока, але спадає
Надійність Висока Дуже висока
Регенерація сигналів (регенаратор) Можлива Не можлива
Прив'язка до швидкості передачі Потрібна Не потрібна
Одночасна передача кількох сигналів Не допускається Допускається
Робоча довжина хвилі, нм 850, 1300, 1550 Область 1530-1560
Відношення сигнал/шум (регенератор) Високе Низьке
Галузь застосування Локальні мережі, регіональні мережі, міжрегіональні мережі Зараз і в перспективі регіональні мережі, міжрегіональні мережі

 

Простота конструкції ОП, у якій переважають пасивні компоненти, у кінцевому рахунку обіцяє низьку ціну, тому що число компонентів ОП значно менше, ніж у повторювача. На практиці, однак, ціна ОП значно вище, ніж у повторювачів. Але, за прогнозами фахівців, ціна ОП в міру збільшення ринку продажів буде падати. ОП має більш високу надійність, ніж повторювач. Це важлива перевага при створенні ретрансляторів при прокладці підводного ВОК. ОП не прив'язаний до швидкості передачі, у той час як повторювач звичайно проектується для роботи на визначеній швидкості. Саме на цю швидкість конфігурується таймер повторювача.

Електронно-оптичний повторювач працює з одним сигналом. ОП здатний водночас підсилювати декілька оптичних сигналів, на декількох довжинах хвиль у межах визначеного інтервалу, який називається зоною підсилення. Це дозволяє нарощувати пропускну можливість лінії зв'язку, на якій встановлено ОП, без додавання нових волокон.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 84 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Джерела випромінювання ВОЛЗ | Передавальні оптоелектронні модулі | Сучасні світові досягнення | Напівпровідникові фотодіоди | Фотодіод p-i-n-типу та лавинний фотодіод | Технічні характеристики фотоприймачів | Застосування фотоприймачів у ВОСПІ | Приймальні оптоелектронні модулі | Серійні фотоприймачі | Рекомендації при проектуванні ВОЛЗ |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав