Читайте также:
|
|
Усі дії з документами виконуються у вікні програми, що має стандартний для вікон додатків вид (мал. 6.1). У вікні програми містяться всі стандартні елементи - заголовок, рядок меню, панелі інструментів, робоче поле, смуги прокручування і рядок стану.
При відкритті заголовок містить назва програми (Mіcrosoft Word), а також стандартне ім'я створюваного файлу - Документ 1 (наступним може бути Документ 2 і т.д.). Надалі при збереженні створеного документа на диску ви призначите йому більш змістовне ім'я, і воно буде відображатися в рядку заголовка. У правій частині рядка заголовка, як у будь-якім вікні Wіndows, є кнопки згортання, розгортання (відновлення) і закриття вікна.
Як було зазначено раніше ви можете працювати з декількома документами одночасно. В останніх версіях Word на Панели задач для кожного документа виводиться окрема кнопка. Перехід з одного документа на іншій можна виконувати щигликом миші на відповідній кнопці.
Рис. 6.1. Вікно текстового процесора Word 2003
Можна також вибрати потрібний документ у меню Окно. Крім того, список документів, з якими ви працювали в "недалекому минулому", є в нижній частині меню Файл.
Панелі інструментів містять безліч кнопок для швидкого виконання часто використовуваних команд. У вихідному стані (як говорять, за замовчуванням) у вікні звичайно виведені тільки дві основні панелі - стандартна і форматування.
Якщо в меню вибрати команду Вид > Панели инструментов > Настройка, то ви зможете додати кнопку на будь-яку панель інструментів чи видалити її відтіля. З'явиться діалогове вікно, у якому на вкладці Команды є перелік усіх доступних кнопок. За замовчуванням на панелях містяться тільки самі популярні кнопки.
Рядок меню містить перелік усіх команд, виконуваних у редакторі. Команди згруповані відповідно до їхнього призначення в окремих пунктах меню (Файл, Правка, Вид, Вставка, Формат, Сервис, Таблица, Окно, Справка). Наприклад, меню Файл містить усі команди для роботи з файлами (створити, відкрити, зберегти і т.д.). Деякі з команд можуть виглядати "блідо" - це значить, що в даний момент вони недоступні.
Робоче поле служить для відображення документа.
Смуги прокручування знаходяться праворуч і знизу у вікні редактора і призначені для прокручування вмісту робочого поля, у якому розташований документ. Якщо вони відсутні, виберіть команду Сервис > Параметры, у діалоговому вікні, що відкрилося, перейдіть на вкладку Вид і в групі Показывать установите прапорці горизонтальну смугу прокручування і вертикальну смугу прокручування.
Дата добавления: 2014-12-23; просмотров: 159 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |